Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nem érett a gyerekne...

A barátom nem érett a gyerekneveléshez (és még én sem eléggé), fiatalok vagyunk, bele tudunk majd szokni valaha is a szerepünkbe?

Figyelt kérdés
Én 21 múltam, Ő 22 éves, 5 hónapos lányunk van. Nem terveztünk gyereket, tabletta szedése mellett estem teherbe, ezért is álltunk nagyon nehéz döntés előtt. Ő meg akarta tartani, én féltem, szüleim pedig hallani sem akartak róla, hogy halasszak az egyetemen és most szüljek. Megtartottuk, de nagyon nehéz volt számomra mind a terhesség, mind a szülés. A szüleim közben megbékéltek, sőt, imádják az unokájukat és segítenek, ahol tudnak. Az a problémám, hogy úgy érzem, egyikünkben sem olyan erősek a szülői érzések, magamon azt veszem észre, hogy a felelősségtudat kialakult, de nehéz elhinni, hogy gyerekem van, inkább testvérként tekintek rá, vagy mintha egy kisgyerekre kéne vigyáznom napi 24 órában. A barátom is hasonlóképpen érezhet, mert minden további nélkül játszik vele, meg elhülyül, de ha látja, hogy valami nincs rendben vele, pl. sokat sír, akkor nem tudja, hogy mit tegyen, hiszen egy "játszópartner" nem sír, nem követel dolgokat, nem hisztizik, a játékban nem kell különösebb felelősséget mutatni a másik iránt. A barátom nem csak úgy néz ki, de néha 16 évesként is viselkedik, nem mindig tudja reálisan felmérni a helyzetet és olyankor inkább visszavonul a kis világába, elhiteti magával, hogy nincsenek gondok, nem kell megrőltetnie magát, úgyis minden magától megoldódik. Nálam és nála is hitték már, hogy a kistesónk a gyerek, és talán éppen ezért is nem tudjuk annyira beleélni magunkat a szülő szerepbe. Persze most már nem adnám oda semmiért a tündérkét, nagyon sok boldog pillanatot okoz, de néha nagyon nehéz, és segítség nélkül biztosan nem menne. Szerintetek természetes, ahogy érzünk és tudunk egyszer mi is olyan szülők lenni, mint akik tervezték a gyereküket, vagy mi mindig mások leszünk?
2011. jún. 12. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A férjemnek is kb ennyi idősen lett gyereke. Most már 18 éves a gyerek, de mesélte, hogy eleinte nem tudott mit kezdeni vele. Viszont kb 4 éves korától már nagyon élvezte a gyerekezést, tudott vele komolyabban játszani, tetszett neki a "gyerekszáj".

Szerintem belejöttök ti is idővel!

2011. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is bele fogtok jönni. Ez egy új szerep mindkettőtöknek, amúgy is bele kell jönni.

A férfiak többsége eleve csak a gyerek pár éves korában kezdik felfogni a dolgot (hacsak nem akarták nagyon-nagyon), mert onnantól kezdve lehet nagyon sok dologra megtanítani.


Biztos bele fogtok jönni, csak mondjátok el ezeket az érzéseiteket egymásnak. Akkor is ha épp azt érzitek, hogy elegetek van az egészből. Könnyebb tudni, hogy a másik hogy érez.


Arról nem is beszélve, hogy a szülő szerep az elején mindenkinek furcsa. Te ettől még jó anya vagy! Ezt sose felejtsd :)

2011. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, mennyire álltok a magatok lábán. Ti tartjátok el magatokat, vagy a szüleitek? Ez is közrejátszhat, hogy nem érzitek magatok szülőnek, mert nem ti vagytok teljességgel "felelősek" azért, hogy fenntartsátok a családotok. Tudom, fiatalon ez nehéz is, egyetem mellett pláne, de azt tanácsolom, minél előbb álljatok a saját lábatokra anyagilag és mindenhogyan (ez persze nem azt jelenti, hogy a szülők nem segíthetnek vigyázni a kicsire, nyújthatnak anyagi támogatást), de amennyire tudtok, legyetek önállóak. Szerintem sokat dobna a viselkedéseteken, hogy ne úgy tekintsetek magatokra a szüleitek 'árnyékában', mint gyerekek, akiknek gyerekük lett, hanem önálló felnőttekként, akiknek saját családjuk van. Ne erősítsd magadban ezt a "mintha a testvérem lenne" érzést, talán tudatalatt rá is játszotok mások előtt, mert még fiatalok vagytok, és riasztó a tudat, hogy van egy kisember, akiért ti feleltek. Csak egy kis idő kell, és önállóság, és szerintem felnőttök a feladathoz. Sok sikert!:)
2011. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szülői szerepet tanulni kell!Nem jön magától.Megváltozott az életetek, ezt elfogadni kemény dió, főleg, hogy nem is tervezett babaként jött a pici.Természetes az érzés, ne aggódj.Ettől még nagyon jó szülők lesztek!Persze, hogy nehéz, persze, hogy kell a segítség.Mindenkinek kellene, csak van , akinek nincs rá lehetősége.Örülj, hogy a szüleid melletted állnak, segítenek.A férfiak meg általában nem tudnak mit kezdeni egy csecsemővel.Majd ha 3-4 éves lesz, akkor már ő lesz apa pici tündérkéje.Sok örömet,kitartást kívánok nektek!
2011. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzá kell szokni, nem megy csak úgy, rögtön azonnal :) Én 20 évesen szültem, most 24 vagyok, és néha még a mai napig is elcsodálkozom, hogy jéé, már 4 éve gyereket nevelek :) Rá kell hangolódni a szerepre. Pláne annak, aki nem tervezte, hogy szülő lesz, hanem "csak úgy" jött.
2011. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk, csak fiatalabbak voltunk tőletek.És abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy fontos, hogy ti tartsátok el magatokat, mert csak akkor lesz meg bennetek az az érzés, hogy felelősek vagytok magatokért, és a piciért is.Nagyon nehéz volt eleinte nekünk is, de belejöttünk, és sikerült.A fiunk ez év végén lesz 18 éves.
2011. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is 21 évesen szültem, mára a babám már másfél éves.


Teljesen megértem amit érzel, ez természetes. Hirtelen jött a baba, fiatal vagy még, nem tudtál kellőképpen felkészülni az anyaságra. Az elején én is úgy éreztem, ahogy te, de mára már teljesen elmúlt, már nem a testvéremként tekintek a gyerekre. Megismertük egymást, és az is sokat segített, hogy hihetetlenül gyorsan fejlődik egy ilyen kisbaba. Az én csemetém már mondja, hogy anya, papa, megölel, puszit ad, és ezek a világon a legjobb dolgok! :D

Sajnos, mindig mások leszünk, a mi lett volna ha kérdés mindig ott lesz valahol legbelül. De meghoztunk egy döntést, amin már nem lehet változtatni, így ebből a szituációból kell kihozni a legtöbbet.

A mi életünk teljesen más mederben zajlik, mint a többi kortársunké, de szerintem ez nem feltétlenül rossz, sőt!

Az életünk már nem csak a bulizásról szól, ez tény. Minket sokkal fontosabb célok vezérelnek, és ezeket a célokat el lehet érni! Le fogsz diplomázni, lesz állások, házad, kocsid stb. Csak minden egy picit nehezebb, de nem lehetetlen megcsinálni, pláne, ha kaptok szülői segítséget is!

Én idén februárban diplomáztam, nem halasztottam a sulit, iszonyú nehéz volt, de túl vagyok rajta! Szeptembertől Manó bölcsis lesz, így dolgozni is el tudok menni.

Egyébként a párom az elején nagyon nem tudott mit kezdeni a gyerekkel-néha még ma sem tud- de a lényeg, hogy próbálkozik és a babánk imádja őt! A férfiak, fiúk általában "bénábbak" a gyereknevelés terén, és még nehezebben alakítanak ki szívből jövő személyes viszonyt a gyerekkel, mert mások, mint a nők. Egy anyának természetesen jönnek ezek a dolgok.

Az anyukám azt mondta nekem, mikor még a pocakban volt Manó, hogy a szülés után nem fogom egyből imádni a gyereket, nincsenek olyan húúú érzések, mint amiket a filmekben látni. Ez a nagyon mélyről jövő szeretet, az idő múlásával fog csak kialakulni. Nem hittem neki, de tényleg igaza lett. És ettől nem vagyok rossz anya, mert nem egyből ömlengtem. Most már szerelmes vagyok a gyerekbe!

Nem az számít, hogy terveztétek, vagy nem terveztétek! A lényeg, hogy szeressétek egymást, és akkor minden rendben lesz!

Jó szülők vagytok! :D

2011. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia! 21 vagyok, a férjem 20,védekezés mellett lettem terhes,megtartottuk,persze a szülők nem lelkesedtek érte.A kisfiunk most 7hetes,gyönyörű,és nagyon erős kisbaba.A nagyszülők most már persze rajonganak érte,majd hogynem összevesznek ki fogja stb.A terhességet a szülést is nagyon rosszul viseltem,meg az első 4hetet,most már jobb valamivel.Nagyon idegennek éreztem a gyereket,úgy éreztem leköt,elveszi a szabadságom folyton bőg,elcseszte az életem,simán otthagytam volna anyámnál csak hogy a férjemmel legyek aki akkor vizsgázott(első 2-3 hétben)depressziós lettem nem is kicsit.Ahogy telik az idő egyre jobban megszeretem a kis tököst :) ahogy izeg-mozog,mosolyog gagyog.A férjem türelmesebb,és nagyon oda van a fiáért rengeteget segít,de látom ha sokat sír egyszerűen nem tudja mit csináljon idegesíti,Ő adott nekem erőt,hogy bírjam,nagyon rendes tényleg,mégis úgy érzem túl gyerekek vagyunk ehhez még.Nem vagyok elég türelmes,úgy érzem nem tudok mit kezdeni egy iylen kicsi gyerekkel,nem gügyögök neki,sztem arra nincs szüksége,meg nincs a kezemben 24 órában,3 óránként eszik,szépen fejlődik este 9től reggel 5ig alszik kb. Nem tudnám senkinek odaadni,de éha belegondolok még hogy úgy mennék,utaznék kicsit nélküle,meg úgy lennék csak a férjemmel.Egyre jobban megszeretem,de még nem hiányzik annyira.Mindig az öcsémnek nézik.Félek én rossz anya vagyok,és a párom is látni fogja aki sztem csodálatos apa fiatal kora ellenére,remélem ahogy telik az idő változom,mert rosszul érzem magam,hogy nincs kedvem a babánkhoz sokszor,nincs türelmem sem mindig hozzá.Ne aggódj kedves kérdező nem vagy egyedül,sztem semmi baj nincs veletek,és idővel még jobban belejöttök.Sok sikert és kitartást az élethez!
2011. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!