Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagykorúsítás, de hogyan?

Nagykorúsítás, de hogyan?

Figyelt kérdés
17 éves leszek szept-ben. Elköltöznék itthonról (lenne hova) a lehető leghamarabb, de hogyan lehetne megoldani ha anyám nem engedné meg?
2011. jún. 14. 22:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék hogy anyám ma elvette az összes iratom és a telefonom mert nem szakítok barátnőmmel, aki szerinte csak lehúz a létrán és tönkretesz
2011. jún. 14. 22:37
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
besétálsz a gyámhivatalba és kitöltesz egy kérvényt.
2011. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

én is azt tudom mondani, hogy menj el a gyámügyre, majd segítenek, hogyan is működik.

azt tudom, hogy lányoknál egy esküvővel meg lehet szerezni de úgy veszem ki te fiú vagy

2011. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, fiú vagyok, akkor csak bemegyek a gyámügyhöz, kitöltök egy kérvényt és elbírálják indoklással?
2011. jún. 14. 23:08
 5/13 A kérdező kommentje:
Ill. mi a legjobb indoklás ilyenkor?
2011. jún. 14. 23:08
 6/13 anonim ***** válasza:
ha arról van szó, hogy rossz körülmények között élsz, alkoholisták a szüleid, bántalmaznak, stb. akkor ezeket írd le, segítenek! de utána fognak nézni, nem kell se többet se kevesebbet írni mint ami valójában van
2011. jún. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Sehogy náluk ez hosszadalmas és nehéz pereskedés árán lehetséges, mire betöltenéd a 18-at addigra nem végzödne a per.

1 évet ki lehet bírni addig vár rád a barátnöd ha tényleg szeret.

2011. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
meg kell indokolnod, hogymiért akarod. és azt is le kell yrnod, hogy hogyan képzeled ezután az életed. Hiszen el kell tartanod magad. a családit te kapod, ne az biztos nem lesz elég.
2011. jún. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom az előzőmilyen pereskedésrőlbeszél,ezen nem lehetz pereskedni.ez a gyámügy döntése.Ki perelne be kit? a szülő a gyámügyet? a gyerek elmúlt 16 éves,ő dönthet, hogy hol akar élni.
2011. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

A bíroság jellenthet ki nagykorunak egy per keletében, a kiskorunak a Magyar államal szemben kell bizonyitania egy per keretén belülhogy képes az önálló életvitelre.

Kemény dió nem olyan mint az amerikai filmekben.

2011. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!