Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a páromnak?

Hogyan segítsek a páromnak?

Figyelt kérdés
A történet röviden. Adott volt egy nagyobb baráti társaság, együtt voltak 15 éve szinte minden nap. Az élet rendje és módja szerint az idő múlásával mindenki élte a saját életét, van aki külföldön dolgozik, elköltözött stb. DE a kapcsolatot mind a mai napig tartják. Most megtudtuk, hogy az egyik legjobb barát, megnősül. A lánynak, akit elvesz nem sikerült beilleszkedni ebbe a társaságba- véleményem szerint antiszociális :). Az esküvő kevesebb mint egy hónap múlva lesz, és a "barát" még csak fel sem hozta. Egyszer rákérdezett a párom, mert már nem bírta elviselni, hogy nem mondta el, akkor azt mondta, hogy persze, majd visszük a meghívót. Azóta semmi. Ez a páromat nagyon zavarja. Én próbálom mondogatni neki, hogy nem valószínű hogy minket meghívnak, de ő még mindig várja. És látom, hogy annyira rosszul esik neki. Mit mondjak neki? Ja és a baráttal azóta is egy helyen laknak!!
2011. jún. 15. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És ha ők csak két tanuval akarnak esküdni? Vagy csak szülőket hívni? Vagy nincs pénz nagy lagzira? Nem mindenki szereti a felhajtást. Ezt a párodnak meg kell érteni. Ha meghívná az összes havert csak őt nem akkor oké hogy rosszul esik.
2011. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagy lagzi lesz közel 100 fős. És van akit meghívtak a baráti társaságból van akit nem. És én megértem, hogy nem akar minket meghívni a lagziba, nem vagyunk olyan jóban a lánnyal, ne etessen, itasson minket/őt. De a páromnak az esik rosszul, hogy még csak a szertartásra sem...
2011. jún. 15. 09:44
 3/17 anonim ***** válasza:

hát mostmár megértem hogy rosszul esik neki. Max ti sem hívjátok meg a ti esküvőtökre. Tudom sovány vigasz.

Ha nem hívnak meg továbbra sem, az esküvő napjára tervezzétek a nyaralást, pár nap kikapcsolódást, mert ha együtt is laknak pokol lesz neki az a nap, végignézni a készülődést. stb..

2011. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
sztem nem a világ ha nem hívnak meg....ha ők dolguk kit hívnak meg..100 fő nem nagy nép.....50fő/család abból mondjuk 1 kisebb család is 20-25 fő...nálunk is volt 1 nagy baráti kör de a lagzira csak a legközelebbi barátokat hívták meg...o
2011. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem együtt, mi is külön, ők is külön házban. De egy faluban- ami alig 1000 fős. Tehát mindenki tud mindent...
2011. jún. 15. 09:49
 6/17 anonim ***** válasza:

Gondolom mivel a menyasszony nincs jóban a baráti társasággal, emiatt a vőlegény nem hívta meg őket.


Én innentől kezdve nem nevezném a barátomnak.

2011. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy nem a világ ha nem hívnak meg, nekem nem is, de a páromnak igen. És neki szeretnék segíteni, mondani valami okosat. De nem tudok...15 éves barátság látszik meghalni. És ez nem haverság, hozzáteszem.
2011. jún. 15. 09:52
 8/17 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad is, mindenki éli a saját életét.

Ilyenkor a régi emlékek elhalványodnak, az egykori barátság elveszítheti a jelentőségét.

Mellesleg nem vagytok a barát helyében, nem tudhatjátok, ő mit érez, gondol a kapcsolatotokról. Lehet, hogy számára már csak haverságot jelent. Vagy mindig is azt jelentett.

Azonkívül minden ember változik, lehet már a barát sem érezné olyan jól magát veletek, más irányba fejlődött.

Lehet, hogy a menyasszonyával együtt már több nálatok, és nem is illenétek egy társaságba.

Talán nem is akart beilleszkedni közétek az asszonyka, érezte, hogy ti totál más világ vagytok, nem vagytok egy szinten.

Ezt mondd el a párodnak, reméljük megérti, és idővel elfogadja, megnyugszik.

2011. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én a barátod helyében felhívnám a srácot, és nyíltan megmondanám neki, hogy nagyon rosszul esik a viselkedése. A reakciójából egyből tudni lehet majd, hogy mi újság....
2011. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem meri azt megtenni főleg úgy hogy együtt laknak.Kizárt ha csak meg nem sértődött valamin a vőlegény.Egyébként ha nem hív meg mégsem titeket akkor nyugodtan tegyétek neki szóvá hogy 15 év után bizonyítottad a barátságodat gratula.Lehet hogy a lány nem akarja hogy menjetek mert az sem kizárt.Várjatok ha nem hív meg 2 héttel előtt akkor már nem is fog és utána hanyagoljátok szépen a párod meg fel fogja dolgozni hidd el.
2011. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!