Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Nem...

Most mit csináljak? Nem tudunk neki több pénzt adni.

Figyelt kérdés

Nővérem ősszel tölti be a 21. életévét. Miután leérettségizett kiköltözött külföldre a nagymamákhoz, vele él (egy nagyon szép lakásban!) harmadik éve, ő tartja el. Nem dolgozik, és hallani sem akar róla. Ha kiejted a "munka" szót már rögtön az ellensége vagy, lecsapja a telefont, vagy elkezd üvöltözni, sírni, kiabálni, vádaskodni stb.... De most, hogy gazdasági válság van, a nagyi nyugdíját drasztikusan lecsökkentették, és már nem tudja eltartani. Erre válaszul apukánk küldött neki több mint fél millió forintot, amit fél év alatt elvert (nem tudjuk mire, nem lehet megkérdezni sem...). Most ismét pénzt kér, és apukánk ismét adni akar. A baj az, hogy még ennyi pénze van és több semmi. Munkanélküli, mi nem élünk úgy ahogy ő ott külföldön, de persze ez egyáltalán nem érdekli a drága testvéremet.

Ha én azt mondom, hogy "apu, anyu vagy ti mondjátok meg neki, hogy NINCS PÉNZÜNK, NEM ADUNK vagy én fogom" de erre azt kapom, hogy nem szeretem a nővéremet, gonosz vagyok, és hogy ne szóljak bele.

Nem szólnak neki semmit, mert állandóan üvöltözik, meg öngyilkossággal fenyegetőzik.

Emellé jön az is, hogy anyukánk is elhalmozza mindenféle ajándékokkal: családi ékszerek (brilliáns gyűrű), ruhák, készpénz stb...


2011. jún. 16. 16:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Már bocsi hogy ezt mondom, de a tesód egy elkényeztetett ribanc.
2011. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Elsővel egyet értek...ilyen nincsen, ez nem normális. szerintem ki kellene vizsgáltatni pszichológussal...ilyet nem lehet csinálni.
2011. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

"anyukánk is elhalmozza mindenféle ajándékokkal: családi ékszerek (brilliáns gyűrű), ruhák, készpénz stb..."


Ezért nem éltek olyan jól.Mert ezeken az ajándékokon lehetne spórolni.Neked nem ad semmit anyud?Csak enni?Akkor az már kicsit gyanús nekem..:S

Hát igazából nem tudsz semmit csinálni:S

2011. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Akivel ezt meg lehet csinálni, mert hagyja, az meg is érdemli. Nem sajnálom.
2011. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem anyukánk annyit ad, hogy amire neki már nincs szüksége lepasszolja nekem (pl.: smink, táska, cipő). Ha mondom neki, hogy adhatna nekem is már valamit úgy ahogy a nővéremnek, a válasz mindig: most pillanatnyilag nincs pénze.
2011. jún. 16. 17:04
 6/22 A kérdező kommentje:
Valami tanács? Képzeljétek magatokat a helyembe! Mit tennétek?
2011. jún. 16. 17:05
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Semmit nem tudsz csinálni, ha ők adni akarnak, akkor adni is fognak.

A nővéredet kellett volna megnevelni mikor még itthon volt.

Mondjuk nekem az elég fura, hogy nincs pénzetek, de anyud így elhalmozza mindennel. Nekem ez nem ezt tükrözi (családi ékszerek (brilliáns gyűrű), ruhák, készpénz stb...). Ezekre miből telik? Amíg ezeket kapja úgy lesz vele úgy éltek, mint a kiskirályok, szóval adjátok csak neki a sok lóvét. Már tesód így látja.

Amúgy jól kereshettek a szüleid még apud nem lett munkanélküli, ha csak úgy több, mint fél millát oda tudtak neki adni.

2011. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Leülnék az anyámmal és szemtöl szembe elmondanám ugyanazt amit itt leírtál....

Hány éves vagy???

Apud mit szól ehhez??

2011. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Nem irigyellek,mert szerintem nem lehet boldog családod.
2011. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Anyukám úgy veszi a dolgokat, hogy dolgozik és a saját fizetéséből. Abból a fizetésből mi nem látunk semmit itthon, nem ad haza semmit.

Apukám tartja el a családot (munkanélküli segély + egy lakás, ami ki van adva).

2011. jún. 16. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!