Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párok, mikor végre úgy...

Fiatal párok, mikor végre úgy döntöttetek, hogy összeköltöztök, milyen apró problémákkal szembesültök, ami kihat a párkapcsolatotokra is kettőtök közt?

Figyelt kérdés
Írjatok konkrét példákat, vagy olyan is érdekel, akik emiatt szakítottak.
2011. júl. 6. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Amikor összeköltöztem az első barátommal a következőkkel szembesültem: teljesen más volt az életvitelünk, én nappal éltem, ő meg éjszaka, finnyás volt, nem evett meg mindent, amit főztem (pedig jól főzök!), szanaszét hagyta a cuccait, minden házimunka rám maradt, nem akart segíteni, ő szeretett tévére elaludni, én egyszerűen képtelen voltam. De nem ezek miatt szakítottunk végül...

Természetesen ez nem törvényszerű, a mostani párom teljesen más: segít mindenben, hamarabb fekszik le, mint én:), mindent megeszik, amit főzök, stb...szóval pont az ellenkezője. Neveltetés kérdése...

De mindenkinek vannak rigolyái, és meg kell tanulni szépnek látni a másik hibáit, akkor minden rendben lesz.

2011. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a pénzhiány a legnagyobb nehézség egyelőre. Mert én nem dolgozom most, keresek munkát, naponta beadom több helyre is az önéletrajzomat, de egyelőre semmi. Így most egy fizetésből élünk. Szerencsére albérletet nem kell fizetni, mert a lakás saját. De nem okoz különösebb gondokat, eleinte volt pár vita, mert szórta a pénzt, így szokta meg, de mostara ügyesen spórol. Ja meg a másik baj az volt, hogy nekem hiányzott a régi lakás, a szobám, a szüleim, de mostmár jól vagyunk.
2011. júl. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi eleve nem vártunk sokat, szóval nem egy nagy döntés volt, kollégisták voltunk, hely volt, egy szobába összecuccoltunk :) Kb. a második napon. Az elsőn csak azért nem, mert az január 1. volt és kissé másnaposak voltunk :)

Különösebb problémáink nem voltak. Nyilván különbségek igen, hiszen mindenki mást szokott meg otthon. De szerencsére akkor már mindketten lehúztunk 4-5 évet koliban, ott megtanulja az ember, hogy toleráns legyen. Nálunk az a módszer vált be, hogy ahol ilyen különbséget találtunk, ott azonnal tudatosan kidolgoztuk a mi saját szokásunk. Ilyenek voltak, hogy mivel mossunk fel, meg hogy csináljuk a borsófőzeléket, meg menjen-e a gép elalvásig vagy ne. Végül az lett, hogy mosogatószerrel mosunk fel (ő Domestos- és inkább tiszta víz-párti vagyok), a borsófőzeléket egy harmadik recept alapján csináljuk, ami mindkettőnél finomabb, a számítógépet meg kiraktuk a nappaliba (ja, most már lakásunk van hálisten), és ha ő elalszik előtte, akkor a kanapén alszik.

Egyetlen komolyabb problémánk a pénzzel van, ő inkább költekezős, én spórolósabb vagyok. De a mostani gazdasági helyzetben egyszerűen muszáj az én módszerem alkalmaznunk, különben hó végén nincs mit ennünk :)

2011. júl. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi úgy kezdtük,hogy először másfél évig szülőknél laktunk! Hol az enyémeknél,hol az övékénél. Aztán kész lett a ház és beköltöztünk. Ami nálunk egyedül "probléma" volt, akkor kerültünk először közös kasszára és kicsit mások voltak az anyagi elgondolásaink. Ő nagyon spórolós, én nem voltam annyira!:)Aztán persze összecsiszolódtunk ebben is. Lehet nálunk azért nem voltak nagyobb problémák a tényleges összeköltözésnél, mert előtte már együtt laktunk!
2011. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi fél év után költöztünk. voltak problémák. a rendetlenség :D egyikünk se csinált rendet más okokból. tőlem mindig elvárták, és végre örültem, hogy nem kell azonnal ugranom, helyette meg mindig megcsinálták:) mindketten utálunk mosogatni. most 3,5 év után ott tartunk, hogy továbbra sem szeret egyikünk sem pakolni, de azért meg kell csinálni, ha nem reggel, hát este, mosogatni muszály, hiszen ha nem, nem tudok főzni:) a főzéssel nem volt gond:) ezek legyenek a legnagyobb problémáink:)
2011. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az összeköltözés nem volt vészes, előtte már 1 éve ismertük egymást, és mikor hivatalossá vált a kapcsolatunk, akkor rövid időn belül azt vettem észre, hogy nálam vannak a cuccai :)


amikor új lakásba költöztünk még abban az évben, és ment a felújítás, akkor sok dolgon kaptunk össze, de ez betudható volt a munka lassú haladásának és az idegességnek.


kezdetben lefikázta a bútorokat, de elmondtam neki, hogy ha annyira nem tetszik, akkor vegyen másikat, nekem nincs rá pénzem. :) innentől nem volt más dolog, amin balhéztunk volna.

2011. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!