Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell bűntudatot ébreszte...

Miért kell bűntudatot ébreszteni bennem? Mit mondjak neki? Elegem van ebből, egy anyának igy kell viselkednie?

Figyelt kérdés

Van egy problémám, vagyis több is, de ezt nemtudom kezelni, és nagyon elegem vagy belőle, előre is köszi annak aki elolvassa és segít, vagy tanácsot ad. bocsi ha hosszú


Nos egy lány vagyok, már elmúltam 18éves.

Az előző barátommal vesztettem el a szüzességemet, akkor 17éves voltam kb 1éve történt, a sráccal nem volt jó a kapcsolatunk, azt hittem szerelmes vagyok belé, de nem voltam, mostmár tudom. Utólag kiderült, hogy meg is csalt.

8hónap után feküdtem le vele, talán csúnya dolog de bennem volt az is hogy már nem akarok szűz lenni, szeretnék túlesni a dolgon, nem volt jó vele... 1év után szakítottunk. Még sem bántam meg a mai napig hogy a dolgok úgy alakultak, ahogyan, hogy vele feküdtem le. Szereztem tapasztalatot, megfogadtam hogy legközelebb csak azzal fekszem le akibe szerelmes leszek és kívánom majd őt.

Februárban szakítottam a barátommal, akkor világosult meg az agyam, hogy ez nem megy, nem érzek iránta úgy ahogy kéne, ő zsarolt érzelmileg egy darabig utána már nem türtem, fenyegetett hogyha elhagyom megöli magát stb.

Aztán kiraktam. Márciusban ismertem meg a mostani barátomat. Lassan 4hónapja vagyunk együtt, rengeteget találkozom vele, úgy érzem ismerem már eléggé, és életemben először szerelmesnek érzem magam, jó vele:)

És 2hete voltunk először együtt nyaralni sulival, és hát...már előtte nálam aludt egy kerti bulink miatt és megtörtént, lefeküdtem vele, élveztem... a mai napig élvezem, van orgazmusom, teljesen más vele a szex:) egyszerűen lelkileg is fontos nekem.


De anyám a mai napig mondja hogy "Szégyelld magad, mindenkivel összefekszel olyan vagy, mint egy szajha. Talán az előző pasiddal se kellett volna d*gnod... most meg lefekszel 3hónap után ezzel... szép vagy mondhatom, egyik ágyból a másikba"


A múlton már nemtudok változtatni, azóta történt egy s más, és utólag én is okosabb vagyok, akkor azt éreztem jónak és helyesnek... és tanultam belőle.

Miért kell ezt mindig felhánytorgatni? Rosszul esik.

Még rendesen szégyenérzetem van, nem vagyok r*banc, nem is öltözködöm ugy, nem sminkelem magam meg semmi.

Tegnap ment el a barátom tőlem itt aludt ma össze akartam futni vele, hiányzik nem tehetek róla, anyám ekkor vágta ezeket a fejemhez.


Nem értem miért kéne szégyenérzetemnek lennie? Nem követtem el bűnt. És mondja hogy "ilyenkor ne szoljak bele abba amit csinálsz, de majd ha terhes leszel"


Sose történt balaeset, védekezünk, anyámmal semmitsem beszélek meg... amikor megkérdezte hogy szűz vagyok-e még hallgattam... és akkor is mondta hogy szégyelljem magam stb... azóta pikkel rám. Sosem kapott rajta, sosem hallotta meg hogy csinálom. És mondom neki hogy "Igen az a múlt, ugy alakult ahogyan... de a mostani barátomat szeretem, és a szex az én dolgom és jó vele lenni..." erre ezt mondta "na ne meséld be hogy 3hónap után mikor együtt aludtatok nem csináltátok"


Mindig a fejemhez vágja hogy mindenkivel összefekszem...mikor unja már meg.


2011. júl. 16. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz anyukáddal! Engedd el a füled mellett, amit mond, ne vedd fel! Ők még más korban éltek, más volt akkoriban a felfogás.


Nagyon is rendes lány vagy a leírtak alapján és egyáltalán nem igaz amit mond. Sok veled hasonló korú lány (sajnos még fiatalabbak is) tanulhatna tőled...

23L

2011. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólást.

meg akartam 7végén találkozni a barátommal, de már nemfogok, nem akarok balhét itthon:S

Plusz jövőhét 7végén nem találkozunk mert szombaton vidékre megyünk esküvőre családdal, pénteken megyünk és 7főn jövünk:S És anyámékkal alszom 1 szobába:S

Meg faterom is szokta mondani hogy "egy r*banc vagy...18évesen szégyellhetnéd magad"

2011. júl. 16. 13:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok köze van a szexuális életedhez, főleg hogy már 18 is elmúltál, és védekeztek rendesen. Tanultál a hibádból, és ez a fontos. Ne hallgass rá hogy mit mond neked, egyik fülede be, a másikon ki. Ne is válaszolj neki az ilyenekre. Mások már 13 évesen ágyba bújnak mindenkivel, örülhetne hogy egy rendes lánya van. Ne beszélj neki a barátodról, meg a szexről, és ha mond valamit, ne is válaszolj neki. Az a lényeg, hogy neked mi a jó!
2011. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Inkább nézzenek körül a mai tinik mit művelnek, ők aztán egyik ágyból a másikba mennek... Te legalább normális párkapcsolatban csináltad, nem csak úgy a diszkóban villantottál nunit és csináltad...
2011. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyszer feltenném nekik a kérdést, hogy szerintûk ezzel mit érnek el , hogy folyton kurv@znak meg r*bancoznak...? Az ember nem egy gép, vanna érzései, vàgyai, te is valami ilyennek lehetsz a gyûmôlcse.. Akkor anyàd is egy k? Szerintem pròbàlj meg nyugodtan, higgadtan kiàllni magadért és ne haragudj ràjuk, mert az csak olaj lesz a tûzre. Ha nem tudsz velûk errôl beszélni, akkor meg engedd el a fûled mellett és fûzz hozzà annyit, hogy reméled ezzel nem az a céljuk, hogy elmarjanak érzeélmielg maguk mellôl, vagy hogy elveszìtsd a bizalmukat... Védekezz rendesen mindig, hogy ne tôrténjen baleset és pròbàld megbeszélni anyukàddal, hogy nem kell aggòdnia, nem csinàlsz belôle nagymamàt, vagy hogy vigyen orvoshoz, mert gyògyszert akarsz szedni, ìgy ô is megnyugodhat kicsit! Fô a béke, erre tôrekedj!
2011. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is rendes lány vagy, emiatt ne legyen bűntudatod. A leírtak alapján érett és meggondolt is vagy. Ne foglalkozz anyukáddal. Az ő idejében még máshogyan mentek a dolgok, valószínűleg őt is másképpen nevelték, de neked nem kötelező eszerint élned. És emiatt ne legyen bűntudatod.

21/L

2011. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nincs igazuk. Sőt! Büszke lehetsz rá, hogy 17 évesen még szűz voltál.

A minap egyik barátnőm bemutatott a volt osztálytársának, 14 éves kiscsajnak, aki nagy lelkesen mesélt, hogy előző éjjel miket csinált vele a barátja. Hát kb leesett az állam (szűz vagyok még én is) Mondd meg a szüleidnek, hogy nincs igazuk, ne veszítsd el a hited, nem vagy k*rva.

Én a helyedben minél hamarabb megpattannék onnan :S

Sok szerencsét!

14/L

2011. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én anyám,mikor elmeséltem neki,hogy totál vidám vagyok,mert megismertem egy srácot, elmentünk sétálni a népligetbe és nagyon tetszik (18 éves és szűz voltam akkor még), mindenféle rossz büdös k*nak lehordott,hogy gusztustalan repedtsarkú dög vagyok,szégyent hozok rájuk meg ilyenek, 12 évesen meg én voltam a város ribanca,mert látták,hogy a nyílt utcán megfogja egy srác a kezemet. Nekem erre az a megoldás,hogy többet nem beszélek anyámmal ilyesmiről. Hozzátenném neki több abortusza volt,mint nekem barátom, még a férje mellett is pasizott, rengeteg olyan dolgot csinált,ami nagyon csúnya,de mégis az anyám,el kell őt fogadnom úgy,ahogy van. Neked is annyit tanácsolok, ezek ellenére ne legyél vele tiszteletlen,egyszerűen ne bosszantsd magad,mert fölösleges, kerüld a témát,tegyél úgy,mintha süket lennél,ha ő erölteni, legfeljebb annyit mondj,hogy valószínűleg az ő múltja sem tökéletes,mégsem bántja érte senki.
2011. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

meg faterommal ma balhéztam.

elkezdtem a jogsit az ő unszolására, és 7főn lesz vizsgám kreszből és akkor kezdődik egy 5napos elsősegély tanfolyam és lehet jövőhét 7végén lesz vizsgám mikor esküvőn leszünk, nem is vágyok az esküvőre egyrészt velük 3éjjel 1 szobába régen mikor kicsi voltam együtt nyaraltunk és hallottam hogy szexelnek ennyit az etikettről. gusztustalan. MI LESZ HA MEGINT CSINÁLJÁK ELŐTTEM???


És mondtam hogyha akkor lesz a vizsga mikor a lagzi lehet nem megyek a lagziba erre apám elhordott mindennek meghogy taknyos vagyok és ő nem alkalmazkodik hozzám és oda megyek ahova ő mondja és kussoljak

2011. júl. 16. 13:23
 10/16 anonim ***** válasza:

aztaaa. hát az én anyukám nem volt ilyen. sosem faggatott arról, h kivel mit csinálok, de azt mindig mondta, h gumi legyen! :)


a szüleid féltékenyek rád, h most boldog vagy, és próbálják aláásni az önbizalmadat.


tényleg engedd el a füled mellett, mert ez a kapcsolatodnak sem tesz jót.


ha leribiznek, akkor mondd azt, h igen, szerintetek az vagyok, szerintem meg nem! ennyi.


ne érezd magad bűnösnek, a szüleid bűnösek abban, h nem bírják elfogadni, h a lányuk már nem babázik, hanem fiúja van.

2011. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!