Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy csődtömegnek érzem magam...

Egy csődtömegnek érzem magam ha megnézem a rokonaimat. Hogyan érezhetném jobban magam?

Figyelt kérdés

Már kicsiként is mindig másokhoz hasonlítgattam magam: X-nek szőke haja van, nekem barna; Y ügyesebb sportoló, én ügyetlen vagyok mindenhez (kétbalkezesnek meg esetlennek hívtak a tanárok a suliban) én voltam mindig az akibe mindenki belerúghatott, akinek a hajába radírokat köpködtek, akit az elálló fogai miatt csúfoltak. Én ilyenkor mindig meghúzódtam és a mai napig fájó dolgok ezek, még mindig annak a szerencsétlennek tartom magam, pedig már nem vagyok olyan...De mégis így érzem.


21/L


2011. júl. 18. 10:15
 1/10 A kérdező kommentje:

12 éves voltam mikor anyukám meghalt, akkor eltört bennem valami, úgy kezdtem el érezni egyedül maradtam. (Apu velem volt és a nagyszülők is, de mégis...)


Folyton mások boldogságával foglalkozom: neki most lett gyereke, neki megkérték a kezét, ő kiköltözött a barátjával külföldre ahol majd sokkal jobb lesz az élete és sorolhatnám. Én meg sehol sem vagyok. 6 hónapja munkát keresek, itthon vagyok szinte mindig volt aki azt mondta rám, hogy "nincs életed" és tényleg nincs. Barátaim sincsenek, csak ismerősök akikkel néha beszélgetünk, és ennyi. Nem tudom így mi lesz velem, de nagyon rosszul érzem így magam...

2011. júl. 18. 10:19
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem ezzel foglalkozol, hanem éled az életedet. Mindig, mindenben, mindenkinél van, aki jobb. Akkor vagy egy csődtömeg, ha így önsajnálatba burkolózol.


pl. mi ez a marhaság, hogy X-nek szőke haja van, ne csináld már.. És akkor mi van?

Láttad most a szépségkirálynőválasztást? Hány szőke és hány barna csaj kapott koronát?


Na, elég a nyafogásból, önsajnálatból. Szedd össze magad, más nem tud.

2011. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem vagy könnyű helyzetben, ez tény. Nem tudom merrefele laksz, de ha gondolod, írj privátban egy msn címet vagy valamit, aztán ismerkedhetünk, beszélgethetünk! Én is munkát keresek egy jó ideje, tudom (tapasztalom is), hogy mennyire nem egyszerű elhelyezkedni.

Tudom, ezzel nem segítettem sokat, de egy próbát megér!

20/L

2011. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem először is adj magadnak mondjuk 1 hetet. Addig sírj,törj, zúzz,ami jól esik. 1 hét után ezt felejtsd el! Menj el fodrászhoz,csináltass új frizurát, szépítsd ki magad és kezdj új életet. Ne koncentrálj a múltra és másokra. Persze ez nehéz lesz először,de hidd el magadról,hogy lehetsz boldog! Ha elhívnak valahova ne mondj nemet. Járj el az ismerősökkel ide-oda. Hívd el őket akár te. Keress munkát,úgy hogy nem a kudarcot látod csak benne,hanem reménykedve várod. Ha nem sikerül ne keseredj el. Az élet sajnos nehéz,de ha mindenen fenn akadsz és azt nézek,hogy neki ilyen,olyan, amolyan dolga van,akkor nem leszel boldog.
2011. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem másokkal foglalkoznál, hanem tennél azért, hogy többre juss?
2011. júl. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél elő egy lapot, írd fel, mit értél ér, a másik oldalra pedig mit akarsz, és ehhez mit kell tenned. Aztán hajrá!
2011. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy érezhetnéd magad jobban hogy nem másokkal foglalkozol hanem magaddal!!Az irigység nem a legjobb tulajdonság,plusz mindig versenyre készteti azt az embert aki irigykedik és el kezd rivalizálni és így soha nem fogja megtalálni a saját lelki békéjét és önmagát!Én azt javaslom hogy befele fordulj egy picit és a lelkeddel foglalkozzál ne a külsőségekkel és azzal hogy ki hogyan néz ki és hogyan éli az életét,hanem a tiedet alakítsd úgy ahogy neked jó lenne!Ne másokhoz viszonyitsd magad,mert az hatalmas nagy csapda és elvonja a lényegről a figyelmet,azaz magadról!
2011. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szegénykém:( nagyon sajnálom:( biztos nem volt könnyű sokminden:( próbálj ne másokkal törődni, mármint mások dolgaival...ha mégis elkezdesz ezeken gondolkozni, mond magadnak, hogy nem, stop!!!!!!!!!!!!!és vmivel tereld el a gondolataidat:)

akár nekem is írhatsz, ha ahhoz van kedved:)

am barátok nekem se nagyon vannak, sőt...mindig csak itthon vagyok:S persze néha jó így, mert nem vagyok az a menős, csavargós, társasági ember, de néha csak jó lenne egy kis szórakozás vkivel, de megpróbálok nem ezen gondolkodni, mert akkor szomorú leszek...

vmi jó dolgot találj ki magadnak, amihez kedved van, és akkor tudod mivel tölteni az idődet, és még azis lehet, hogy a hobbidból adódóan kialakul pár olyan kapcsolat, ami később nagyon jól jöhet:) vannak ilyen rövidebb tanfolyamok is, még pár napos is, ha nyitott vagy, talán sikerül találni egy-két bnőt:)

de ha nem, akkor se szomorodj el, kezeld úgy, hogy megpróbáltam, és kész...nehéz egyébként rendes btokat találni...akinek sok is van, nem teljesen biztos, hogy mind igazi barát, hanem inkább csak haverok:)

am lehet, hogy sok ismidnek kivülről "tökéletesnek" látszik mindene, de bizti van nekik is gondjuk...

próbál meg azt, hogy gondolatban összegyűröd a régi lapokat, amelyeken a szomorú csúfolások vannak, és vegyél elő egy tiszta lapot...erre próbálj leírni mindent, amire vágysz, és szépen sorban próbáld megvalósítani őket, amennyire csak lehet, de legyél türelmes, hidd el sikerülni fog minden:)

nagyon értékes ember vagy, és végre hidd ezt el magadról:) biztosan sok olyan ember lesz még, aki az értékeidet meglátja benned, és ez a legfontosabb:) nem az számít sokszor, hogy hogy nézel ki, és pl. van-e már céged, meg 74525468574 üzleted v bármi...lehet, hogy vmiben számít, de nem mindenben, és ez a nem minden sokkal többet jelent, mint bármi más:)

nem vagy még lekésve semmiről:)

ne nézegess másokat, az nem jó...én is pl. sokszor nézegettem nők képeit, hogy így meg úgy, én sose lehetek ilyen, és a többi, és utána tök rossz volt mindig, a kedvem sem volt jó, szomorú voltam, bőgtem...most már próbálom magamat fegyelmezni, hogy ne nézegessek nőkről képeket ( persze nem olyan képeket, hanem pl. ismi lányok, nők ) , és sokkal jobb...:)

tudod lehet, hogy most úgy érzed csődtömeg vagy, de ez változni fog:)

a tanárokat és akik piszkáltak szépen felejtsd el, nem érdemlik meg, hogy egyáltalán még gondolj is rájuk, ha így viselkedtek...

akiket szeretsz, és akik szeretnek, velük törődj, adjatok egymásnak mindig erőt, ők többet érnek minden barátnál...:)

én érzem az írásodból, hogy egy nagyon helyes, szuper csajszi vagy, akiben hihetetlen sok érték van, aki nagyon kedves, és biztos vagyok benne, hogy minden rendeződik:)

fel a fejjel:)

remélem segítettem:)

2011. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*jajj a lapos ötletet most olvastam az egyik válaszolónál, nem akartam "ellopni" az ötlet, bocsi:)

kérdező aztán tessék ám vidámnak lenni:)

pusziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

2011. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 11:16 vagyok!


Még annyi hogy tanuld meg szeretni magadat olyannak amilyen vagy,ha ez nem megy akkor tegyél azért hogy megváltozzál és itt nem csak külsőségekre gondolok!

Lehet hogy te másnak vagy szexi vagy szép vagy érdekes,és neked is van biztos olyan amiben tehetséges vagy és kiemelkedő csak még nem fedezted fel magadban!Induljál el a keresés rögös útján és találd meg önmagadat és ne másokat hibáztas a saját sikertelenségedért!!

2011. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!