Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a legjobb...

Mit tegyek, hogy a legjobb barátnőm ne kövesse élete legnagyobb hibáját?

Figyelt kérdés
20 éves, egy tündérien kedves, aranyos, és nem mellékesen gyönyörű szép lány. A nyári munkája során összebarátkozott egy nála 10 évvel idősebb férfivel, akibe elég rendesen belezúgott. A nyári munkának már rég vége, de még mindig beszélgetnek a neten a pasival, és találkozni szeretne a barátnőmmel. A pasi flörtöl vele a neten (bemásolta nekem), pedig neki felesége és 2 kisgyereke van! Mondtam a barátnőmnek, hogy ne találkozzon vele, látszik, hogy bejön a pasasnak, meg hát mégiscsak egy fiatal, csinos lányról van szó, kinek ne tetszene. De a barátnőm szerint ez teljesen baráti blabla, én viszont nagyon féltem, hogy valamiféle viszonyba keveredik, mert mikor szerelmes, nagyon naiv tud lenni. Nem hiszem, hogy meg bírná magának bocsájtani, ha valami hülyeséget tenni, és én se neki... :S egyelőre nem történt semmi 'olyan', de ha találkoznak, kapcsolatban maradnak, sose lehet tudni... Hogy éreztessem vele, hogy ez KOMOLY dolog?! Kérlek, minél több választ...
2011. júl. 25. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyette nem dönthetsz. Ha már elmondtad neki az észérveid, miszerint is nős pasival ne kezdjen, max a szeretője lehet, de semmi jóra ne számítson, ne dúljon szét egy családot, stb...szal ha mindezeket elmondtad neki, TE MEGTETTÉL MINDENT amit megtehetsz. :)
2011. júl. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendes tőled, hogy aggódsz a barátnőd miatt, de mint írod - nem gyerek már a barátnőd. Fel kellene fognia, hogy nem veszélytelen, amit csinál, hisz tönkreteheti egy feleség és a gyermekek életét. Csak annyit tudsz tenni, hogy ezekre felhívod a figyelmét.... Mond meg neki nyíltan, hogy nem tetszik az, amit csinál. Vajon melyik ér többet neki? A pasi? vagy a veled való barátság?
2011. júl. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

elmondanám neki szépen hogy mivel jár, ha nő pasival kavar. ha csak hajtja tovább a hülyeséget, akkor azzal zárnám le a beszélgetést, hogy oké, én megmondtam, téma lezárva, majd meglátjuk mi lesz pár hónap múlva.


nem tudod befolyásolni a döntéseit, max tanácsot adhatsz.

2011. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet egy fiatal, szép, de "szerelmes"(=vak) lánynak parancsolni. Ez olyan, mintha egy macskát kényszerítenél kötelezettségekre. Majd akkor fog észbe kapni, mikor a család már szétment, neki meg nem jön meg a havi penzum. Lesz sírás, meg nagy összeborulás. De hát így tanul az ember (a hülyébbje még így se...)
2011. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Az önbecsülését próbáld felébreszteni - ha tényleg olyan szép stb., akkor simán találna független barátot is magának.


Mutass rá, milyen aljadék ember lehet a szerelme - milyen ember az, akinek felesége, két gyereke van, és fiatal, független lányokkal flörtölget? Biztos hazudik, hogy rossz neki a feleségével stb. de otthagyni úgyse fogja. (Ha mégis, akkor meg ha ilyen könnyen félrelép, megcsalja a barátnődet is.)

2011. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó barát vagy, de annál többet hogy ezt elmondod neki nem tehetsz. Remélhetőleg nagy kalamajkába nem keveredik és tanul a dologból.

Vagy ha ő tényleg úgy gondolja, hogy ez a dolog csak baráti mond neki, hogy ezt közölje a pasival is. Ha nem barátkozni akar akkor ezután magától is le fog lépni és nem keresi majd a társaságát.

2011. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Amit "emberileg" meg lehetett tenni, azt már megtetted.


Most tedd meg azt, amit ember már nem tud megtenni, de Isten igen!

Imádkozz a barátnödért és imádkozz a családért, hogy ne végzödjék tragédiában a dolog.

Mert egy családot, pici gyerekekkel szétválasztani, az egy nagy bün, ami a végén minden résztvevöre csak rosszat hozna...

Ilyen áron a barátnöd kapcsolata sem sikerülhetne, még ha a férfi el is venné a végén feleségül (ami egyébként nem valószínü, ö csak a könnyü (naiv) prédát látja benne)...


Az imának NAGY ereje van, kár, hogy ezt ma már csak kevesen tudják és gyakorolják...

Az ìmával ( a kitartó imával!) MINDEN (!!!) elérhetö, ezt egy hosszú élet tapasztalatából tudom és ajánlom Neked!


Sok sikert!!

2011. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

Én meg hosszú élet tapasztalatában azt tapasztaltam, hogy az imának nem túl sok ereje van.

Utoljára a tesómnak írtam hasonló szöveget: Ne add fel, Isten mindent helyre tud hozni, nála semmi sem lehetetlen.

- Nem ment el az sms. Sem egyszer, sem tízszer. Pár nap múlva visszajött mind kézbesítetlenül. De akkor már tudtam, hogy halott és hogy van amit már Isten sem tud helyrehozni.

A fiatalságomat biztosan nem.


Amúgy meg mindenki úgy sza...rja el a saját életét ahogy akarja. Én is tudok olyan csodaszép lányról, akit évek óta hülyít a házas pasija. 30 körül jár a lány, a pasinak adta a fiatalságát. Ha ennyire hülye, megérdemli.


Ha meg valakinek esze van, nem megy férjhez és nem szül gyereket, mert minden férfi egy állat, aki addig bírja a nagy önmegtartóztatást, míg nincs kísértés. Egy elhasznált kisgyerekes anyuka sose ér fel egy fiatal bombanővel, de tök mindegy, mert szép nőket is megcsalnak rondábbal. És ezt úgy írom, hogy még sose csaltak meg, mégis ez a véleményem.

2011. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek szerint nem sokat tehetek:( az a baj, hogy TUDOM, hogy a barátnőm NEM akarna semmit a pasitól, hiába szerelmes belé, mert a férfinek családja van. De a legtöbb férfit (tisztelet a kivételnek) egy szép, fiatal lány esetében nem igen szokták zavarni az ilyen tények... Szóval, ha a pasi próbálkozik stb., félek, hogy engedne neki vagy nem is tudom:S pont az a baj amúgy, hogy hiába szép és okos a lány, még sose volt igazi, rendes kapcsolata, mert minden srác kijátszotta eddig csak... Ez a férfi meg állítólag megérti... Én nem vagyok vallásos, de a barátnőm viszont komolyan az, emellett pedig erkölcsös és mélyérzésű, ezért is féltem annyira, mi van, ha pillanatnyi meggondolatlanságában butaságot csinál:(
2011. júl. 25. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!