Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beadtam egy keresetet szülői...

Beadtam egy keresetet szülői felügyeleti jog szüneteltetésére, mert az apa ismeretlen helyen tartózkodik. Mennyi ideig tarthat, amíg elbírálják, illetve határozat születik az ügyben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyári ítélkezési szünet van, majd szeptemberben kezdődnek a tárgyalások - legalább kettő lesz, 1-1 hónap eltéréssel. Egyébként ez nem indok a szülői felügyeleti jog szüneteltetésére.
2011. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

7.5. A szülői felügyelet megszüntetése és szünetelése


A bíróság megszünteti a szülői felügyeletet, ha a szülő felróható magatartásával gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sérti vagy veszélyezteti. Ugyancsak megszünteti a bíróság a szülői felügyeletet, ha ha a gyermeket más személynél helyezték el, vagy átmeneti nevelésbe vették és a szülő felróhatóan gyermeke érdekét súlyosan sértő módon nem működik együtt a gyermekét gondozó nevelőszülővel vagy intézménnyel, gyermekével nem tart kapcsolatot, továbbá magatartásán, életvitelén, körülményein az átmeneti nevelés megszüntetése céljából nem változtat, illetve ha a szülőt a bíróság valamelyik gyermeke személye ellen elkövetett szándékos bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélte.

A bíróság a szülői felügyeletet abból az okból is megszüntetheti, hogy a szülő életközösségben él a felügyelettől megfosztott másik szülővel és ezért alaposan tartani lehet attól, hogy a felügyeletet nem fogja a gyermek érdekének megfelelően ellátni. Ha a bíróság a szülői felügyeletet a szülő mindegyik gyermeke tekintetében megszüntette, a megszüntető határozat hatálya kihat a később született gyermekre is. A bíróság a jövőre nézve visszaállítja a szülői felügyeletet, ha az az ok, amely miatt azt megszüntették, már nem áll fenn, és nincs egyéb olyan ok sem, amely a megszüntetésre alapul szolgálna.

2011. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bármelyik szülő felügyeleti joga a szünetel:


ha a szülő cselekvőképtelen, vagy cselekvőképességében korlátozva van,

ha a szülő ismeretlen helyen távol van, vagy ténylegesen akadályozva van,

ha a bíróság a gyermeket harmadik személynél helyezte el,stb, stb.

Szerintem a második éppen a mi esetünk. De a két tárgyalás "tippet" köszi!

2011. júl. 27. 13:55
 4/11 anonim ***** válasza:
A szünetel és a felfüggesztik/megszüntetik nem ugyanazt jelenti, kérdező...
2011. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én végig szünetelésről írtam.
2011. júl. 27. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, te azt írtad, hogy "beadtam egy keresetet szülői felügyeleti jog SZÜNETELTETÉSÉRE"

Szünetel: ha pl kómában van az apuka, külföldön van, vagy csak anyukánál helyezték el. A jogai ettől még fenn állnak, tehát dönthet a lényeges kérdésekről -név, lakóhely, iskola meghatározása- és van láthatási joga is. Ehhez nem kell bíróság, ez az alaphelyzet, ha te vagy a gondviselő.

Felfüggesztés: kizárólag komoly és bizonyítható indokkal -kiskorú veszélyeztetése. Ilyenkor semmi joga nincs a szülőnek, a gondviselő mindenről egyedül dönthet, nincs láthatási jog sem. Ehhez kell bírósági ítélet.

2011. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Alaphelyzet: apuka külföldön, ismeretlen helyen, jogai teljes birtokában, anyuka pl. útlevelet szeretne csináltatni, és az okmányiroda bizony kéri apuka jelenlétét. Vagy bírósági végzést. Akkor kell vagy sem a papír? Sajnos nem találtam olyan jogszabályt, amiben a felfüggesztés szó van, csak megszüntetést és szüneteltetést. Mi a szünetelés kritériumainak felelünk meg és nem is akarnám másképp.
2011. júl. 27. 14:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Az útlevélhez elég a bírósági ítélet, miszerint a gyermek gondviselője te vagy. Márpedig ha nálad van elhelyezve, akkor te vagy
2011. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs nálam elhelyezve, élettársak voltunk, nem bejegyezve.
2011. júl. 27. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Az szép... Akkor neked mindenekelőtt egy gyermekelhelyezési pert kell indítanod. Ebbe belefogalmazhatod, hogy apuka ismeretlen helyre távozott, ezért kéred a szülői felügyeleti jogának megszüntetését is. Ha nem jelenik meg a tárgyaláson és nem is emel kifogást, akkor megszüntetik a jogait.
2011. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!