Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is így van?

Szerintetek is így van?

Figyelt kérdés

hogy a pénz és a szerencse mindig odamegy ahol már bőven van??

Nem tudom miért de megfigyeltem,hogy ahol bőven van pénz,ott mindig jön a pénz(pl: nyernek,vagy olyan melóhelyet találnak ahol sokat fizetnek stb) A szerencse is jobban megy oda akár szerelemben,vagy munkahely terén.

Konkrétan az unokahúgomra gondolok ilyenkor.

A szülei(bátyám) nagyon jó anyagi körülmények között élnek.(mielőtt belém kötnétek,én sem élek rosszul)

Szóval nagyon jó anyagi háttér.Az unokahúgom(nevezzük Katinak) egy elkényeztetett nagylány aki nem tiszteli sem az apját,sem az anyját.21 évesen olyan hisztiket levág ha nem kap meg valamit,hogy szinte az ember vörösödik a szégyentől,hogy mások is hallják.de mindent megkap.Kezdve a napi 20-40.000 forintos vásárlásoktól.

Kati okos lány,jól tanult.Gimnáziumban érettségizett és letett kettő nyelvvizsgát is.Felvették tavaly az egyik jó menő egyetemre,de fél év után kijelentette,hogy ő unja,és inkább kimenne dolgozni a Kanári szigetekre.

Az anyja és az apja tudomásul vették,és nem számított,hogy több százezret buktak a lakásért amit kibéreltek(mert ugye Katinak nem szoba,hanem kis lakás kellett) Én is örültem hogy sikerült a Kanári állás,mert reméltem,hogyha dolgozik,ha maga keresi meg a pénzét,értékelni fogja,és tisztelni fogja a szüleit,mert rá jön,hogy ők sem a fülük mögül húzzák ki a pénzt. Majdnem másfél évig dolgozott ott.De megint szerencséje lett,mert míg mások rengeteget dolgoztak,őt olyan helyre osztották be,ahol nem kellett hajtania magát.Így a másfél év nem állt másból mint pár óra könnyű meló,és buli-buli hátán..

Hazajött hogy újra jelentkezzen egyetemre(anyja kívánsága) Persze korábban jött haza,mert megbeszélték,hogy a szokásos nyári nyaralásra (New York) megy velük ő is..

De megint lett egy hatalmas hiszti a reptéren(csapkodás,kiabálás) mert egyik gépre sem engedték fel őket..Nem volt szabad hely,és szeptemberig nem is lesz.Így az amerikai nyaralásból nem lett semmi..Erre Katika drága addig hisztizett míg elérte,hogy pár napra kiugorjon Londonba,majd onnan átment Párizsba.Nemsokára megy a haverjaihoz Hollandiába,majd jelezte hogy pár napra kijönne hozzám Oxfordba (én itt élek)

A bátyám és a sógornőm meg elvannak keseredve,hogy a lányuk nem tud mértéket tartani..Megint csak buli és buli.

De a szülők elkeseredése csak most jött.Nemrég derült ki,hogy kit hova vettek fel egyetemre.Katit is felvették(bár nem oda ahova menni akart) így most rábeszélte az anyját,hogy egyetem helyett inkább keressen neki valami külföldi melót.Már talált is kettőt.(stewardes állás) De a szülők panaszkodnak,hogy nem akar tovább tanulni..Én hiába mondom nekik,hogy azt kapták amit megfőztek,hiszen azért hisztis,azért ilyen elkényeztetett,azért nem tiszteli a szülőket,és azért nem értékeli a pénzt,mert mindent megkapott az első szóra.Mert mindig szerencséje van.Mert eddig soha senki nem mondott neki nemet,vagy nem utasították el..(lett is egy kis sértődés mert meg mertem mondani)

Valahogy látva a Kati életét egyre erősebben érzem,hogy a pénz,és a szerencse mindig odamegy ahol már bőven van..

Mások nem így látják a környezetükben???


2011. júl. 29. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen elbaltázott kölykök mögött mindig ott áll az őket elbaltázó szülő(pár).

Igazad van, ezt főzték, ez van.

2011. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De így van. És tudod miért? A gondolkodásmódjuk miatt.


Amíg a szegényebbek általában negatív gondolatokat társítanak a pénzhez ("már megint nincs pénzem", "a pénz az oka mindennek"), addig akinek van, az nem teszi, pozitívan áll a pénzkérdéshez. És ez a gondolkodásmód bevonzza a jólétet. Olvass utána a vonzás törvényének, mert erről van szó. Ha sikerül megreformálni a gondolkodásmódodat, megoldódnak a problémáid, ez saját tapasztalat. :)

2011. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a kerdes? "Kerdesed" inkabb velemeny, tapasztalatod a batyad es csaladjaval, meglatas. Mi is a kerdes?
2011. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ma 13:51

talán az utolsó mondatot nehezen olvastad el..A kérdés az,hogy mások is úgy tapasztalják a környezetükben,hogy a pénz,és szerencse odamegy ahol már bőven van???

2011. júl. 29. 13:53
 5/10 anonim ***** válasza:
nem. én azt tapasztalom, hogy a pénz többnyire oda megy, ahol tesznek érte.
2011. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A penz, siker odamegy ahol nem felnek tenni erte. Ahol mernek reszkirozni, nem ulnek, varjak, hogy a penz az olukbe essen. Penz penzt csinal, hallottad ezt mar?
2011. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem azért, de tényleg a szülők rontották el. rosszul nevelték a lányzót.
2011. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ez sajnos pontosan így van... :(
2011. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most miért van rosszul nevelve? Egyetem helyett nem otthon lustálkodik, hanem dolgozik, világot lát és nyelvet tanul. Hisztis, ha megteheti hajrá, majd kinövi. A pénz meg a szerencse azért megy oda, ahol bőven van, mert nekik van pénzük, kapcsolataik, ismerőseik, amit tudnak kamatoztatni.
2011. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
érdekes de tényleg így szokott lenni
2011. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!