Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözéskor hajlandó...

Összeköltözéskor hajlandó lesz összeszedni magát, vagy ne is álmodjak róla?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt párommal, és bár nem holnap akarunk összeköltözni, azért tervezgetjük, beszélünk róla. Na most engem ami nagyon aggaszt, hogy ő elég trehány típus, ha tehetné egész nap gépezne, szennyes ruhák szétszórva, üres üdítős üvegek halomszám, stb. Ami még hagyj ám, hiszen senki sem tökéletes, na de sokszor poénosan (?) úgy adja elő a dolgot, hogy én leszek aki mos, főz, takarít, ő meg majd pihenget, tv-t néz. Nem tudom eldönteni ezt mennyire gondolja komolyan, hogy csak kóstolgat, vagy tényleg így képzeli a dolgokat...Mert egyelőre otthon olyan, hogy ha nem rakják elé az ételt, inkább éhenpusztul. Viszont ami érdekes, hogyha melóról van szó, 10órákat dolgozik naponta, pedig nagyon nem szereti, mégsem nyafog soha, ezt becsülöm benne. Szóval megdolgozik mindenért amúgy.

Jeleztem neki hogy el van tévedve ami a közös jövőt illeti, de mintha nem vett volna komolyan. Persze nem azt mondom hogy fele-fele arányban tervezem megosztani a dolgokat, hiszen mégis a nő vezesse a háztartást, de szerintem nem nagy elvárás hogy néha majd ő mosogasson el vagy vigye ki a szemetet.

Ti mit gondolnátok? Nem fog változni?


2011. aug. 2. 18:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
nem fog. akkor költözz össze vele,ha mégis csoda történik és magától másképp kezd élni
2011. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nagy változást ne remélj. A saját és ismerőseim tapasztalataiból tudok kiindulni, a felek szemlélete sehol nem változott. Aki a szüleinél széthagyta a szennyest, az a közös lakásban is szét fogja. Gépezés dettó. Alaposan gondold át a dolgot és számolj ezzel.
2011. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Sörensen ***** válasza:
Hosszú távon nem fog megváltozni, esetleg amíg dúl a szerelem. Inkább meg kéne tanulnod elviselni. Biztosan benned is van 1-2 dolog, amin szívesen "javítana" a barátod.
2011. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Neked is elé kellesz tenned a kaját!Ő ezt az életet szokta meg.Az én párom is ilyen, bár ő reggeltől estig dolgozik, van hogy este is, ilyenkor elé teszem a kaját, mindent én csinálok itthon.De ha nem vagyok itthon, akkor tud ő főzni magának :)
2011. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Összeköltözhetsz vele, de ne legyenek elvárásaid, ha nem akarsz csalódni.
2011. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, ezt hozza otthonról. Ha te ezzel együtt tudsz élni, csak akkor költözz össze.
2011. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem fog megváltozni.És ha az első perctől nem vezeted be,hogy mit csinálsz Te,és mit Ő,akkor cseléd leszel.

Ezt vagy megszokod,vagy...........

2011. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
szóval ugyanúgy dolgozik mindkettőnk, de míg neki semmi más dolga nem lesz, én csináljak mindent? főzés,mosogatás,söprés,felmosás,porszívózás,mosás, minden?!
2011. aug. 2. 18:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Sajnos esélytelen.
2011. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
akkor olyan lesz mintha gyerekem lenne komolyan mondom...
2011. aug. 2. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!