Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok az apának...

Köteles vagyok az apának odaadni a gyermeket?

Figyelt kérdés
Pár éve elváltunk, gyermek nálam van elhelyezve. A bíróság az apának 3 hetet állapított meg, hogy nyáron vele lehet. Ebből 1 hetet elvitte nyaralni, de nem tud még plusz 2 hét szabadságot kivenni. Most azt mondja, hogy az neki jár és így én adjam oda olyan formában ezt, hogy mondjuk ott alszik a gyerek nála (ha szabit nem tud kivenni). Ez igaz? Oda kell adnom neki?
2011. aug. 2. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, igaz oda kell adnod. Tök mindegy hogy nyaralni viszi 3 hétre vagy csak a lakásban gubbasztanak az neki akkor is jár. És nem is értem hogy miért akkora probléma ez neked?
2011. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan mi a csodának kötözködsz a gyereked apjával? Inkább örülnél, hogy foglalkozik a gyerekével, és a lehetö egtöbbet szeretne vele lenni. NE akarj vele meg a gyerekkel kiszúrni, csak azért mert te már nem szereted öt.
2011. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jaj, félre értés ne essék: rengeteg pluszt, kedvezmény kap az apuka. Akkor is nála alszik, amikor nem is kéne. Rugalmas vagyok mindenben. Sőt! Nagyon rugalmas. Ezt nem értettem csak, hogy ha nem tud szabit kivenni és megjön este későn, akkor nekem aludni oda kell adnom? Eléggé rángatásnak tűnik ez, hogy este elviszi, ott alszik, aztán reggel ő megy dolgozni és visszahozza. Azért a gyerek érdeke nem csak az, hogy 2 héten keresztül este-reggel vonszolják máshova aludni, aztán reggel meg vissza.
2011. aug. 2. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
oda kell adnod. de miért is ne adnád? szereti a gyerekét vele akar lenni,ez jó!!!!
2011. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
ha a gyerek szívesen megy,nem lesz neki nyűg,hidd el
2011. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
értem, mit mondasz. Nem tudnál vele inkább úgy megegyezni, hogy megkapja pár hétvégére az estékért cserébe?
2011. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legalább agresszív a pasi?
2011. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt én értem, hogy ha az ő hétvégéjén, az önhhibáján kívül közbejön valami, akkor egy másik hétvégén bepótolhatja. Tehát, ha mondjuk megbetegszik és nem tudja elvinni, akkor KÖTELES vagyok odaadni, hogy pótlás legyen. Vagy ha én miattam nem tudott egy hétvégét a gyerekével tölteni, akkor meg pláne, hogy vissza kell adnom. De egy szabadság az olyan, hogy KIVEHETŐ. A nyári megállapított 3 hetet eltöltHETI a gyerekkel. Ha viszont nincs már szabija, mert elhasználta idő előtt, vagy akármi.... akkor miért köteles az anya odaadni az estéket. Zavaros ez nekem.

De persze a legjobbat akarom a gyereknek, nyilván soha nem akadályoztam a láthatást, csak az érdekelt, hogy mit lehet rajtam hivatalosan is követelni.

2011. aug. 2. 19:12
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem..dehogy! Nem agresszív az apa. :)
2011. aug. 2. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ellentmondásban vagy önmagaddal.

Szereted a gyereked állítólag, de érdekel, mit lehet hivatalosan követelni???


Ha valóban szereted, nem csal állítod, akkor ne nézd, mit állapított meg a bíróság.


Nekem is anno elváltak szüleim, elvileg papíron kétheti láthatás volt, de valójában akkor mehettem apához és ő akkor láthatott amikor akart.

Szerintem ez az igazi anyai szeretet.


Ne azt nézd, mennyit ítélt meg a bíróság, hanem, hogy a gyermeked szívesen megy-e az édesapjához és ha igen akkor engedd pláne, ha állítod, hogy rendes, szerető apuka.


Sajnos a mai világban nem engedheti meg magának sok ember, hogy kivegyen sok szabadságot ( van, ahol a meglévőt sem adják ki, csak papíron...), én a helyedben nagyon örülnék, hogy apuka a válás után is ennyire érdeklődő, törődik a gyermeketekkel.

2011. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!