Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmentenéd a párod a vonat...

Megmentenéd a párod a vonat elől, ha__?

Figyelt kérdés

Most hallottam a hírekbe, hogy egy idős, német házaspárt elütött a vonat, ugyanis mentek át a síneken biciklivel, és összeakadt a kerekük. A nő leesett, a férfi pedig megpróbálta felsegíteni s megmenteni, de nem sikerült, s mindkettőjüket elütötte a vonat.


Elgondolkoztatott az eset, hogy mi lett volna ha én vagyok abban a helyzetben. Biztos mindent megtettem volna, hogy megmentsem a párom, olyankor még többre képes az ember, mint valójában, de az ösztönöm biztosan félreugrasztott volna az utolsó pillanatban. Ismerem magam, és nem tudtam volna ott maradni, hogy elüssön a vonat. Utána pedig egy életen át lelkiismeretfurdalásom lenne, és depresszióm, hogy hagytam meghalni a párom, mert lehet az utolsó lökéssel megmenekült volna, én meg félreugrottam mentve az életem.


Gondolkozzatok el, és írjátok le, hogy ti mit tennétek? csak őszintén...


2011. aug. 3. 22:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Alapból nem mennék át a tilos jelzésen...
2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
De nem ez volt a kérdés. Természetesen megpróbálnám megmenteni, de szerintem nálam is győzne a túlélési ösztön.
2011. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Félreugornék és magammal húznám a páromat. Ilyenkor nem az a legfontosabb, hogy bármelyikünk is felálljon a síneken.
2011. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Erre a kérdésre csak az adott helyzet adna választ.
2011. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de az elsőnél a pont. Pont a múlt héten voltunk Lellén nyaralni és nap mint nap ezt láttuk. A vonat már elég közel volt az átjáróhoz, de az emberek jöttek-mentek, mintha nem is egy sok tonnás gép közeledne. Amikor szóltunk, hogy ezt mégse kellett volna, még a szabálytalankodó volt felháborodva.
2011. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ő is félre akart ugrani, csakhát az idős emberek már nem annyira ügyesek, még ilyen helyzetben sem. Vagy amúgy is azt gondolta, hogy a felesége nélkül úgyse akar élni... Ezt nem tudhatjuk...


Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, én is úgy lennék, hogy próbálnám megmenteni, de végül félreugranék.

2011. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nekem már nem lenne erőm tovább ugrani,vagy elszaladni ott hagyva a páromat.Magamat ismerve olyan sokkba esnék,hogy össze-vissza kapkodva nem tudnám mit csináljak és ott ragadnák és vele együtt vinne a vonat:(

Szomorú történet.

2011. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 ava87 ***** válasza:
100%

Természetesen megpróbálnám megmenteni. Viszont mindkettőnknek több esze van annál, hogy tilos jelzésnél átmenjen.

Az egészben a legjobban a mozdonyvezetőt sajnálom, na neki nem lennék a helyében.

A tilos jelzés nem vicc, és nincs odaírva, hogy csak az autókra vonatkozik, ezt jó lenne már mindenkinek megjegyezni.

2011. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Én is láttam már olyat, hogy sorompó volt, persze a vonatnak még híre se volt, de az anyuka babakocsit tolva átsétált a síneken.. akkor nem lett semmi baj, de simán beakadhatott volna a babakocsi kereke.. nagyon sok felelőtlen ember van.
2011. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Hát őszintén szólva most leírhatnám,hogy persze az utolsó pillanatig próbálnám menteni a páromat (mert ugye az agy és a szív ezt diktálja) de elképzelhetőnek tartom hogy az utolsó utáni pillanatban ugranék,és ez tisztán a túlélési ösztönöm lenne, ami nálam tutira jelen van,mert voltam hasonló helyzetben, csak akkor nem vonatról hannem autórol volt szó (és szerintem csak az tudja aki átélte, hogy abban a pillanatban se a szíved, se az eszed nem tud befolyásolni, ez tényleg az ösztön,ami szerintem mindenkiben benne van, és ilyen helyzetekben elő is jön) Ettől függetlenül a lelkiismeretemmel nem biztos hogy el tudnék számolni, de nem ez volt a kérdés,és itt be is fejezem:)
2011. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!