Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek pénzt?

Hogyan szerezzek pénzt?

Figyelt kérdés
apukámmal élek, azt mondja, nincsen pénze. anya egy fillért sem ad. mindjárt itt az iskola, és mindeakettő nadrágom (2 évesek) szakadt, a fehérneműim is szorítanak, se ruhám nincs, se semmi tanszerem...itt bőgök délután óta...van egy rokonom aki havi 20 ezerrel támogat engem és a tanulmányaim, apám nevére küldi a pénzt, de apám nem ad nekem belőle , azzal, hogy kell a számlák befizetésére. ráadásul új suliba megyek és senki nem fog szóba állni velem, ha szakadt cuccokba megyek..nem igaz..arra is gondoltam, hogy elmegyek a sarokra, honnan szerezzek pénzt szerintetek
2011. aug. 6. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

De akár mennyi, a sarokra ki ne állj.A rokonnak meg szólj, hogy a pénzt küldje a te nevedre, vagy nyiss egy számlát, és menjen oda a pénz, ha azt kifejezetten neked szánta az illető.Amúgy a fiam 17 éves, és diákmelózik, minden hónapban legkevesebb 50.000.-ft-ja megvan.

2011. aug. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Lopjál mint a többi rendes ember :D
2011. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

nincs szomszéd ahol segíteni kéne kerti munkában?

2011. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

> Hogyan szerezzek pénzt?

Diákmunka?

2011. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
14 éves vgyok
2011. aug. 6. 19:25
 6/11 anonim válasza:
100%

Nem lehet, hogy azért nem adnak, mert elvernéd másra?


Dobd ki a ruháid, pucéran úgysem engednek el a suliba! ;)

2011. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sztem próbálj meg a családsegítőhöz, vagy az önkormányzatnál valakihez bemenni. Esetleg pedagógushoz vagy ismerőshöz fordulj akiben megbíznál.Ha mást nem használt jó állapotú ruhát biztosan segítenének szerezni. Tanulj meg kötni, szabni, varrni. Ha rendesnek ismer a környezeted biztosan lesz aki segít.Az iskolában szokott legyen gyermekvédelmi szakember lehet h tudd majd tanszert szerezni. Úgy tudom diákmunkát 16 éves kor alatt csak szülői hozzájárulással vállalhatsz de próbálj érdeklődni ebben az irányban is hátha van kiskapu.Ne keseredj el. Legyél talpraesett szorgalmas, jólelkű. Kitartást kívánok.
2011. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 yuda ***** válasza:

Ugyanez jutott eszembe megoldásnak, mint első írta, hogy mindenképp közöld a támogató rokonoddal a helyzeted- és ő megoldja, vagy megbeszéli apukáddal, vagy valahogy neked fogja ezután adni- bízd rá, ki fogja találni a jó megoldást.


Ruhákat legolcsóbban, ráadásul egész jó minőségűt és divatosat használtruhásnál kapsz.

2011. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy írd le, hányas méretű ruhákat, cipőt hordasz, talán itt fel tudnak ajánlani kinőtt, feleslegessé vált jobb darabokat. Hátha.
2011. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Menj be a helyi OTP-hez, ha jól tudom már 14 éves kortól is lehet az embernek számlája, hitelkártyával amivel le tudsz venni pénzt ATM-ből. Érdeklődd meg, hogy kell e szülői hozzájárulás (aláírás) vagy elég a tiéd is, Személyi igazolvány meg lakcímkártya kell és szerintem meg is nyitják a fenntarztási költsége havonta kb. 2-300 ft. Onnantól kezdve pedig a te számlaszámodra kérd az utalást a rokontól, ha tényleg a taníttatásodra utalja.


Esetleg telefonon is beszélhetsz vele, és modd el neki a helyzetedet nyugodtan. VAgy azt is megbeszélheted hogy egy részét neked egy részét apádnak utalja.


Nagyszüleid nem tudnak segíteni?

2011. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!