Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elveszítesz valakit a...

Ha elveszítesz valakit a szeretteid közül, tényleg eltűnnek majd később az emlékeid róla?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt egy családtagom, aki mindenkinél kedvesebb volt számomra. Tegnap azt olvastam valahol: "Az idő nem gyógyítja be a sebeket, csak halványulnak az emlékek..." Igaz ez? Tényleg halványulni fognak az emlékek? Nem akarom elfelejteni. Még előttem vannak a mozdulatai, a hangja, az arca, szeretném, ha így maradhatna.
2011. aug. 9. 15:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem tűnnek el, de tény, hogy halványodnak és egyre kevésbé fogsz részletekre emlékezni. Ugyan úgy mint bármi másra ami már régen történt. Sajnos tapasztalatból mondom.
2011. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Halvanyulnak valamelyest, de akit igazan szerettel elfelejteni soha nem fogod.
2011. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Részvétem.

Nekem 2006-ban halt meg a dédmamám,akit nagyon szerettem.Az emlékek tovább élnek,és tény hogy halványulnak.Én még elég sok mindenre emlékezek vele kapcsolatban mennyit kártyáztunk,és ő volt az egyetlen aki ott ült velünk a konyhában amikor az unokatestvéreimel palacsintákat sütögettünk..

Tehát az emlékek halványulnak,de nem fogod elfelejteni :)

2011. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A legrosszabb az, amikor rájössz, hogy felejtesz, és nem emlékszel egy-egy részletre. Tény, idővel az emlékek megfakulnak, de nem tűnnek el. Csak kevésbé színesek lesznek. Idővel a fájdalom is tompulni fog, de, hogy elmúlik-e, azt nem tudom.
2011. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, de manapság kevéssé, hiszen ott vannak a fényképek, esetleg videófelvételek, amik nem hagyják elhalványodni a vonásokat, mozdulatokat.

Igazából azért halványodnak el az emlékek, mert eleinte direkt hárítjuk őket, mert túl fájdalmasak, és mikor újra szeretnénk emlékezni, már sokat felejtettünk. Ilyenkor kell elővenni a fotókat.

Kitartás!!!

2011. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írd le róla gondolataidat , bármi amit eszedbe jut egy naplóba. Egy mozdulatát, sütijét , mesélését stb.
2011. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Igen,ez valóban így van.Én már több családtagomat(és egy 32 éves barátot motorbalesetben) is elveszítettem-a vőlegényemet,2 nagymamámat,és egy unokaöcsémet(18 éves volt)-és megerősthetem:valóban halványulnak az emlékek...sokszor eszembe jutnak,de már nem olyan élesek az emlékek.Ne aggódj,elfelejteni nem fogod-én magamból indulok ki-.
2011. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha a veszteséget egy kalap alá vesszük azokkal, akik nem meghaltak, csak eltűntek az életünkből: nem, nem lehet őket elfelejteni soha. Kissé fakulnak az emlékképek, egyre távolibb az egész, egyre ritkábban jutnak eszedbe, de kitörölni nem lehet soha. Emlékszem a nagyszüleimre, pedig gyerek voltam, amikor meghaltak, emlékszem az első szerelmeimre, pedig évek óta nem láttam őket. Erre mondják, hogy emlék, amit örökre megőrzöl a szívedben.
2011. aug. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jól esik olvasni.
2011. aug. 9. 16:41
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Részvétem.

Szerintem ez attól is függ hogy mennyi éven át ismered. Az egyik papám akkor halt meg amikor én még 1 éves voltam, tehát csak fényképről ismerem őt.4 éves koromban a mamám halt meg, már csak egy képem van róla, hogy mosolyog rám.

A dédim(csak egyet ismertem:() 6 éves koromban halt meg, róla 4-5 képem van.A másik papám 2008-ban halt meg mikor én 9 éves voltam, róla nagyon sok emlékképem van.

Sajnos már a nagyszülők közül csak egy él, anyai ágon a mamám.


12L

2011. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!