Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen eredetű a "Fabi"...

Milyen eredetű a "Fabi" családnév?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 17:11
 1/3 anonim válasza:
100%

A név először 1401-ben íratott le (a Zichy család okmánytárában, akkor még 'Faby' formában).

A következő két adat 1720-ból van, egy Andreas Fabi és egy Matthias Fáby formában írva.

Maga a Fabi vezetéknév a 'Fábián' név becézős formája (ebből rövidült), és egy újabb becézéssel kapott '-i' véget. (Avval, hogy kétszer is "megbecézik" a nevet kb. 300 év alatt, avval föltehető, hogy ez egy nagyon szeretett, kedves-jószívű család volt.)

Maga a 'Fábián' név a Római császárság korába megy vissza,

Ezt már vadásszad le a Wikin!...

(Tök aranyosan igyexem felelgetni, de az én kis köcsög kérdéseim soha nem találtak választ.. Krrrrr...

Dr. Grétsy Zsombor

2011. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! :)
2011. aug. 14. 11:13
 3/3 Arobi ***** válasza:
Köszönöm a klassz,pozitív választ. Hosszú évek óta először. Már sokat gondolkodtam a névváltoztatáson,de valahol a belsőm eddig nem vitt rá. Sajnálom hogy a kérdéseidre nem kapsz választ,de ez csak azt jelenti,hogy nem tudnak rá. Miket kérdezel ? Hátha én,szerény képességeimmel némileg hozzá bírnék szólni. Szívesen megpróbálnám neked,hátha tudnék mondani egy-két érdekeset. Szeretném ha válaszolnál,jó lenne. Szia : Robert Fabi
2016. ápr. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!