Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Mit szólnátok hozzá, ha a férjetek kifogna egy tök jól fizető munkahelyet és nem adná haza a java fizetését?

Figyelt kérdés
A férjem már 1 éve végre nem a rokonoknál dolgozik minimálbérért, hanem egy jól menő cégnél 3 műszakban. A nettó fizetése a tavalyihoz képest közel megduplázódott. Még az elején próbáltam Vele beszélni, hogy adjon többet a közösbe, de rám sem hederített. Nem azt kértem Tőle, hogy mindet adja haza, hanem csak azt, hogy többet. Van 2 kiskorú gyerekünk, a nagyobbik most megy továbbtanulni egy szakközépiskolába, a kisebbik meg általános iskola 5. osztályba. A svájci frank alapú hitelünket már nem is említem. Hozzáteszem én is dolgozom, nem minimálbérért, de nem sokkal többért. (Nehogy valaki azt higgye, hogy el akarom magam tartatni.) Kb. fél órája totál összevesztünk, mert kirészleteztem Neki, hogy következő hónapban mennyi mindent kell kifizetni. Arra sem méltatott, hogy meghallgasson, azt üvöltötte, más is ugyanebben a cipőben van! De mi élhetnénk, mint Marci Hevesen! Ha van valami jó ötletetek, szívesen fogadnám, hogyan oldjam meg ezt a helyzetet, mert jelenleg nem látok kiutat. Ő meg a válást emlegeti.
2011. aug. 15. 18:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Akkor most külön kasszán éltek?

A fizetése java részét hová teszi?

2011. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Érdekesek ezek a pénzügyek. Nálunk nincs olyan, hogy övé/enyém. Kiadások vannak, amiket fizetünk. Közös kasszán vagyunk és ez szerintem így normális.

Egyébként jogosnak tartom a felháborodásod. Igazából mondanod sem kellene, hogy adjon többet, ha több bevétele van...

2011. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Hát nálunk ilyen nincs....Az összes pénz egyhelyen....

Èn itthon vagyok 2 kisgyermekkel,ö dolgozik.

Ha a válást emlegeti,valószínü van valakije. :(

Mit csinál annyi pénzzel??Haverozik,játszik???

2011. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én világ életemben spórolós voltam, de eddig bírtam félretenni. Fogalmam sincs, hova teszi el a maradék pénzét (kb. havi 70-75 ezer forintot.) Oké, hogy tankolni kell az autóba, de ha havonta 2-szer tankol is még a fele pénze megmarad.
2011. aug. 15. 18:10
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Miért nem kérdezed meg?

Higgadtan, ne mérgesen.

2011. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Amúgy nem iszunk, nem kávézunk, nem nőzök... sem pasizok...
2011. aug. 15. 18:11
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Fú, ez nagyon gáz, amit leírtál!

Jó bunkó a férjed veled, már ne is haragudj!

Volt barátom volt ilyen majom, az én fizetésem elment totál a kajára, fele rezsire stb...

Ő meg a saját pénzét jórészt eltankolta, a kocsijára költötte, más nőkkel kávézgatott, borozgatni járt, konditerembe, vagy simán kölcsönadott másoknak, akik persze nem adták vissza.

Soha nem könnyítette meg a dolgomat.

Egy melltartót úgy kellett kispórolnom, amíg ő 5 melltartó árát kávézta el a kolléganőivel egy délután alatt.

Jó nagy paraszt volt.

Sose segített, hogy könnyebben menjenek a dolgok, vagy ne csak én költsek mondjuk takarítószerre, meg redőny javíttatásra stb...


Én biztos, hogy nem hagynám ezt a helyedben.


Mondd meg a férjednek, hogy Ti egy család vagytok, és a pénz is közös.

Vegyen el belőle magának, amit arra költ, amire akar, de nehogy már Ti filléreskedjetek, ő meg költse a pénzt orrba-szájba?


Egyébként mit csinál a pénzzel?


Gyűjti, vagy elszórja?

2011. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Már pénteken felvetettem Neki, hogy üljünk le és beszéljük meg a pénzügyeket, de az volt a reakciója, hogyha nem elég amit hazaad, menjek el másodállásban dolgozni.
2011. aug. 15. 18:13
 9/21 A kérdező kommentje:
Jól sejtettem, hogy a válaszolok velem lesznek. Persze egy-két apróságot még vesz belőle, meg Nike sportcipőt, Adidas pólót (nem egyet) magának. Én meg azt sem tudom, hogy spóroljak össze egy kínai cipőre valót a gyerekeknek, vagy magamnak.
2011. aug. 15. 18:16
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem csak a gépjármű havi 80e Ft-omba kerül. Tankolás és szükség esetén a szerviz, ez az átlag.

Ha nem akar róla beszélni, akkor biztos "oka" van, hogy nem akar róla beszélni. Ha nem megy szép szóval, akkor nem fog menni sehogy máshogy...

2011. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!