Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Izabella vagy Elizabeth?

Izabella vagy Elizabeth?

Figyelt kérdés
Melyik tetszik jobban? Én képtelen vagyok dönteni. Régebben az Elizabeth jobban tetszett, de mostmár egyre jobban húzok az Iza felé is.. :D
2011. aug. 24. 18:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%
Akkor az unokahúgod van a szabályozás előtt született, vagy külföldi az egyik szülője (vagy nem is tudom, milyen kritériumok vannak) mindenesetre manapság nem igazán adhatsz külföldi átírás szerinti nevet a gyerekednek.
2011. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
59%

http://www.youtube.com/watch?v=rGB8Gwkytew


egyébként nekem tetszik mind a kettő, örültem volna, ha megadod a vezetéknevet, mert úgy könnyebben tudtam volna elmondani a véleményem. Nekem tetszik az Elizabeth is, de inkább az Izabella. Főként azért tetszenek, mert jól becézhetők. (Az más, hogy kinek hogy jön be) Az Izabella pedig magyarosabb.:)

2011. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

nem az én unokahúgom.:)

De ha a megszavazzák az illetékesek,akkor lehet...vagy nem tudom. akkor max csak t-vel :D

De valószínű,hogy úgyis ki tudunk menni majd külföldre 2-3 éven belül a párom cége miatt, de ez közel sem olyan biztos.

2011. aug. 24. 18:32
 14/32 anonim ***** válasza:
23%
Az izabella elég cig*nyos név, meg szerintem csúnya is. Ellenben az Elizabeth-el. Ezt több féle képpen lehet bezécni , amelyik tetszik neki:) Majd írd már meg végül melyik név lett!
2011. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Szerintem az Izabella közel sem áll a cigányos nevekhez.

És ennek is sok becézése van pl. Iza, Izzi, Bella..:)

Bocsi, hogy ennyire véde mind a kettőt, de nekem tényleg tetszenek, de nagyon :D

2011. aug. 24. 18:35
 16/32 anonim ***** válasza:
59%

ha becézés: Lizbet(h) :D

nekem bejön mindkettő

2011. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%
Izabella! Egyáltalán nem cigányos (ellentétben a Dzseniferrel vagy a Dzsesszikával), magyarosabb, rengetegféleképpen lehet becézni, elegáns, ha lányom lesz, én is ezt szeretném neki adni. :) Az Elizabet nem annyira tetszik, akkor inkább Eliza.
2011. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
37%

Csak röviden Liza nem lehet?


Szerintem mindkettő inkább tűrhető név, és úgy érzem főleg rövid vezetéknév az ami jobbá alakítja, vagyis: rövid vezetéknév nagoyn kihangsúlyozza szerintem, és nagyon szépen hangozhat.

Viszont hosszú vezetéknévvel nem az igazi. És most nem piszkálni akarlak, csak a név ismerete nélkül külső szemlélőként nézem. Továbbá beleképzelem magam a gyerek helyébe és a sok-sok hivatal és egyéb intézmény helyébe, bemutatkozásokba, stb... Hosszú az eleje, vége.. csomót írhat szegény gyerek. Sok űrlapon nincs is annyi hely... ha még ráadásul nem egyszerű a vezetéknév, azt külön betűzgetni kell. Ha Elizabeth lesz, mindig hozzá kell mondja, hogy th-val...

Szóval ne ess abba a hibába, hogy a szép hangzás miatt megnehezíted az életét.


Egyébként szép az Izabella, csak mindig az ugrik be róla, hogy debella. Még ha Iza barátnőm nem is debella, sőt nagyon jó fej, akkor is.

Az Elizabeth tényleg külföldies nagyon. De a Liza tényleg jó becenév. Ezért kérdem, nem lehetne Liza?

2011. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
53%
+Sőt, a Lizában benne lenne mindkettő, az IZAbella és az ELIZAbeth is.
2011. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
57%
ugyan már??!! a nyavalyás bürokrácia miatt meg a nagyothallók kedvéért felesleges más nevet választani. Ezek nem olyan meghatározó dolgok az életben. Nevet nem feltétlenül kell praktikus okokból választani meiner meinung nach :)
2011. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!