Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre kevésbé bírom. Mit...

Egyre kevésbé bírom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Azért itt teszem fel a kérdést,én nem a baráti körömben, mert ők teljesen máshogy állnak mindenhez, mint idegenek,akik csak feketén-fehérek leírva látnak mindent.

Fontos lenne a véleményetek, de kulturált módon, tényleg.


A barátommal fél éve vagyunk együtt. Egy hatalmas törés miatt az életében 16 éves korában zülleni kezdett... Alkohol stb.

Sokat lefaragott abból,amiket mesélt,hogy milyen volt régen, mennyit és hogyan ivott.

Természetesen mikor összejöttünk tudtam mit vállalok,de egy próbát majdnemhogy minden megért,főleg,hogy a kémia nagyon működött köztünk.

Egy idő után megismertem. A lelkét.

Ez sokmindent megváltoztatott. Egy érzékeny,törékeny srác,aki 9 hónapos korában elvesztette az anyukáját.

Minden klappol a kapcsolatban.Rengeteget vagyunk együtt. Imádjuk egymást.Barátok ,szerelmesek, és minden más is vagyunk egymásnak.

Csak az a fránya alkohol ne lenne....

Most 21 éves.Ritkábban,de előfordul,hogy úgy kell hazaráncigálnom. Gyakran az én pofámról sül le a bőr,hogy így viszem haza, de nem tudok vele mit tenni.

És egyre kevésbébírom,hogy állandóan miatta idegeskedem,és hogy mindenki nekem támad,hogy hogy hagyhatom,hogy igyon.

Pedig rajtam nem múlik...


2011. aug. 25. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy alkoholfüggő?
2011. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ne haragudj meg, de nem sok jót tudok nektek jósolni. Apukámnak is van baja az alkohollal, ő elveszítette a családját, mégis iszik még mindig. Talán vidd el elvonóra, vagy nem tudom. Egy ideig én is szomorú voltam apukám miatt, mert fontosabb az alkohol, mint én, vagy bármi, de most meg már nem fáj annyira. Elfogadtam mondhatni.
2011. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kevés ember tud az alkoholból kigyógyulni. Akiket én láttam, hogy alkoholból, drogból kigyógyultak, azok úgymond megtértek. ez azt jelenti, hogy valami módon Istenre rátaláltak, egy hívő csoporthoz csatlakoztak. Az új filozófia, maga az a felfogás, hogy van egy Isten, aki velem van, segít, aki célt ad az életemnek, és az új barátok, akik szintén hisznek mindebben, képesek nagy változásokat hozni. Ilyen csoport, akiket én ismertem, azÁdventista Gyülekezet,és a Jehova Tanui. Biztos hogy bármilyen más hívő csoportban is el lehet hasonló életmódváltást érni. Viszont TÉNYLEG hívőnek kell lenni. Én más utat nem tudok. Én is hívő vagyok.
2011. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kilenc hónapos korában elvesztette az édesanyját,akkor nagyon nehéz lehetett neki felnőni..egy anya szeretetét nem pótolhatja semmi.Ha minden klappol a kapcsolatotokban,akkor és szerelmesek is vagytok,akkor maradj mellette és támogasd lelkileg.Az alkoholba csak menekül,valamit pótol vele,lehet pont az édesanyja szeretetének a hiányát nem tudja feldolgozni.Próbáld vele megbeszélni,hogy lehet jó lenne,ha egy szakember segítségét kérné..maga miatt és kettőtök miatt is,hogy sikerüljön feldolgozni a traumát és abba tudja hagyni ezt a káros szenvedélyt.Segíts neki,maradj mellette,ha egyébként jó lelkű,szeret téged,akkor tegyetek meg mindent,hogy közösen túl jussatok ezen az alkoholproblémán,mert magadat viszont tönkre is teheted,ha ez nem fog tudni megváltozni és sokat kellesz idegeskedned.Én a szakembert ajánlom.
2011. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd elveszni:( Velem szakított barátom, jo pár éve, neki is ez a problémája, és már nem tudok rajta segíteni, hiszen szerinte: ki vagyok hogy bármit is megmondjak? Ha fontos neked, addig segíts neki, amíg tudsz ( ha őszintén szeretnél rajta segíteni). Amit eddig csinálsz úgy látszik nem jó, tégy valami komolyabb lépést, egy próbát megér. (pl. elvonó, majd barátok család segítsége vagy válasszon közted és a pia közt bér ez utolsó léps inkább:s:s) Kitartást:) 23l
2011. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is hogyha tényleg jó barátod és mindent megtudsz vele beszélni akkor mond meg neki, hogy nem bírod így ezt a kapcsolatot folytatni és menjen elvonóra vagy elveszít téged, hogyha nem hajlandó akkor szerintem a legjobb lenne ha tényleg szakítanál, tudom, hogy az nagyon nehéz, de hidd el, hogy hosszabb távon megéri. Ha gyerekeket akarsz, rendes, normális életet, szép házat, jó munkát, szerető családot, akkor nem hagyhatod, hogy lehúzzon.Egy alkohol függővel nem lehet ezeket elérni.Remélem sikerül neki leszokni, és boldogak lehettek! :)
2011. aug. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóan indult az én (pontosabban mi) történetünk, csak adj hozzá 10 évet. Mostanában kezdem úgy érezni, hogy elcsesztem az életem (és a gyerekeimét is), mert vele maradtam. Még mindig nem tudom, mi a megoldás, de az biztos, hogy idővel téged is ki fog kezdeni az ő problémája. Én egyelőre "csak" boldogtalan és csalódott vagyok. Ha hajlandó rá, érdemes lenne kezeltetnie magát. Elnézést kérek az egyik korábbi válaszolótól, de nekem nem túl szimpi ez a gyülekezetbe megtérni módszer, inkább a hagyományos módszerek híve vagyok.
2011. aug. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek,igyekszem

fontos nekem,ő is tudja nagyon jól,hogy ez a probléma fennáll,tehát az nem fenyeget,hogy átlátni sem tudja a helyzetet.

igyekezni fogok,egy ideig még próbálkozom aztán meglátjuk:)

2011. aug. 25. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!