Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha kényeztetem a...

Miért baj ha kényeztetem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Van egy kislányom akinek mindent megveszek ami kell neki (játékok,ruhák stb)

Ha betölti a 18.-at és meglesz a jogosítványa veszek neki egy autót.

A munkatársaim és barátaim folyamatosan okoskodnak ,hogy nem kéne így elkényeztetni.

Ha van pénz akkor minek legyek garasoskodó?


2011. aug. 29. 22:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Azért baj,mert a gyereked nem tanulja meg,hogy a pénzért dolgozni kell. Ha bármi történik veled,és nem tudod tovább kényeztetni,akkor mindig elégedetlen lesz.
2011. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Ezt nem garasoskodásnak hívják, hanem ésszerűségnek. A kislányodnak teszel jót vele, ha megtanítod neki, hogy minden, amit elér, azért meg kell dolgozni valamilyen szinten. Az ő érdeke szolgálja ezt.
2011. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Volt egy haverom, aki egy buliban a szoba közepén tüzet rakott, elégette a ruháit és a pénzét. Aztán kapott újat mindenből, hiszen "van pénc szarásig", ahogy nagyanyám mondaná. :)
2011. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Mert így sosem tanulja meg, hogy a dolgoknak értéke van, és azért meg kell dolgozni.Ha mindent rá meg a feneke alá tolsz, azzal nem az életre készíted fel, és majd ha esetleg tényleg valamiért küzdenie kéne akkor meg teljesen ki lesz borulva és nem fogja érteni a dolgot.
2011. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Mert ha így neveled, akkor 40 évesen is tőled fog kérni pénzt egy ruhára.
2011. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Ne legyél garasoskodó. Ez egy nagyon buta elmélet, hogy a gyereknek jobb lesz, ha nem adsz meg neki mindent, amit tudsz. Nem attól lesz jobb ember, hogy nem kapja meg a játékokat, hanem attól, ha jól neveled. Ez a pénztől független.

De sajnos manapság mindenki iszonyú anyagias, főleg ezen az oldalon.. :(

2011. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Unokatesóm így nevelte a gyerekeit, ma már csak akkor kedvesek vele, ha a markukat tartják a pénzért.


Nem baj, ha jó minőségű cuccokat veszel (én is azt teszem, pl. ceruza, festék, stb), azt se ha kap kocsit ha telik rá (én lakást kaptam a szüleimtől), csak ne azt érezze, hogy ez JÁR és neki semmit nem kell tennie érte, továbbá nem kontroll nélkül bármit amit csak kér.

2011. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

22:13

Nem is az a baj, hogy elégedetlen lesz, hanem hogy nem fogja tudni értékelni a pénzt. Hát még ne adj' isten, megkeresni!

Kell, hogy az ember érezze a saját bőrén, hogy x összegért egész nap dolgozni kell - és hogy elkölteni milyen könnyű.

Nekem viszonylag sok mindent meg tudtak adni a szüleim, lány létemre kocsit is kaptam a jogsihoz (tizenéves ócskavasra tessék gondolni, de én voltam a legboldogabb frissjogsis a városban szerintem).

De azt az érzést nem tudom semmihez sem hasonlítani, mikor pl. sikerült összespórolnom (diákmunkáért kapott pénzből) az első mobiltelefonomra valót (7-8 éve volt), vagy azt az érzést, mikor magamnak tudtam venni laptopot.

És mi van ma? Minden kisgyerek mobillal rohangál, laptopja van... Szerintetek tudják értékelni? Szerintem nem.

2011. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Bocsánat, de tényleg _annyira_ fontos az a mobil, laptop, kocsi, akármi? Ennél sokkal fontosabb dolgok vannak. Az embernek azt kell tudnia, hogy a pénz az eszköz az élet praktikus dolgainak a megoldásához, de nem maga az élet. Miért hiszitek itt mégis ennyien ezt?
2011. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Ismerek egy nőt,akit hasonlóan neveltek,mint te most a lányodat.Mindene megvolt,amit csak kiejtett a száján.Elsők között kapott meg mindent,ami épp akkor divatos volt a világban.Felnőtt,de dolgozni nem akart.Keresett egy hasonlóan jómódú férjet és vele tartatta el magát tovább.Született egy kislányuk. A lány szülei 3 hónap eltéréssel haltak meg,a lányra hagyva minden vagyonukat,mivel egyke volt.A férje lelépett egy másik nővel,elhagyta az országot.A lány egyedül maradt a kislányával és az örökségével.Most pedig jön a tanulság: 2 év alatt elvert MINDENT! Bevétele nem volt,az örökségből akarta fenntartani azt az életszínvonalat,amit megszokott.Először csak a házat cserélte kisebbre,aztán eladta a telkeket,nyaralót,autót,bevágta az ékszereket a zaciba és ma egy kis faluban él,egy olyan házban,ahol nincs angol wc és beázik a tető.

Vagyis ez a nő minden volt,csak életképes nem.A körülményeiket már vizsgálja a gyámhatóság! Ne akarj ilyen életet a lányodnak,mert iszonyú nagy bajban lesz,ha egyedül marad.

2011. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!