Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lébecoltál otthon,...

Meddig lébecoltál otthon, érettségi/diploma után?

Figyelt kérdés
Mert nem volt még kedved dolgozni, vagy nem találtál munkát. Én 1 évig. Megbántad?
2011. aug. 30. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Vedd ugy, hogy elvesztettel 1 evet az eletedbol.
2011. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
én már a gimit is estin végeztem,és mellette melóztam 16 évesen. előtte otthon segítettem. lébecolni? szégyeld magad.
2011. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Semeddig.

Érettségi után elvégeztem egy ötödévet, középfokú okj-s papírt kaptam, már emellett is dolgoztam délután, hétvégente. Ez diákmunka volt.

Mikor végeztem, utána még egy hónapig csináltam a diákmunkát, mert kaptam rendes állást. Azóta is dolgozom. Kivéve most, mert gyeden vagyok itthon.

Az ötödév után egyébként egy évet kihagytam tanulás szempontjából, majd elkezdtem levelezőn a főiskolát is. Munka mellett.

2011. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Én diploma után nem fogok semennyit, egyből dolgozni fogok, mert lesz állásom. Én 2 évet csesztem el érettségi után..
2011. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

"nem volt még kedved dolgozni"


Te hol élsz? A munkához nem kell kedv, azt muszáj csinálni. Persze gondolom tök jó érzés, hogy a szüleidet nyúlhatod le...

2011. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Ja..és..hát nem bántam meg. Ez nagyon rossz időszak volt, az a 2 év, de sokat fejlődtem ezalatt az idő alatt. Tehát pocsékba ment, ha úgy nézzük mert nem csináltam semmit, de így mégis jobb lett minden.
2011. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Az érettségi és az egyetemkezdés közötti 2 hónapot "ellébecoltam" - utazgattam, erre gyűjtöttem egész gimi alatt. Egyetem alatt végig dolgoztam, az egyik helyemre fel is vettek diploma után főállásba, úgyhogy sem lébecolnom, sem munka után rohangálnom nem kellett.


Nagyon bánnám, ha pazarolnám a legszebb éveimet.

2011. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
semeddig. már az egyetem miatt elkerültem a szülővárosomból, amikor végeztem, ott maradtam, nem mentem haza a szüleimhez. Amúgy 4 hónap volt munkát találni
2011. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
érettségi után 1 éves okj-ra jártam, és utána "lébecoltam" otthon fél évet. de végig munkát kerestem. az első 2-3 hónap még jó volt, de ha fél évnél többet kellett volna otthon ülnöm, tuti főbe lövöm magam.
2011. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem kéne lehurrogni a kérdezőt...lehet, hogy éppen azért "lébecolt" egy évig, mert nem talált munkát.


Sajnos a diplomásoknak most nehezebb, inkább szakmunkásokat keresnek mindenhova.


Nekem 2 diplomám van, én 2és fél évet "lébecoltam" ha úgy tetszik. Most viszont jó munkahelyem van, elégedett vagyok a fizetésemmel és az előttem álló perspektívákkal. De nemsokára "mehetek szülni" és újfent "lébecolhatok" még minimum hármat...lehet, hogy vissza sem fognak venni, és akkor újra kereshetek, gyerekkel meg még ezerszer nehezebb lesz hasonlót találni.


Ördögi kör, ezért van fogyóban a népesség. Karriert építeni se hagynak (nincsen elég munkalehetőség) és gyereket nevelni se (ld. siess vissza dolgozni, nehogy kiess a gyakorlatból, és legyen elég pénz pelenkára)


Ma már nem csak a férfi a kenyérkereső. A párom fizetéséből egyáltalán nem tudnánk megélni. Most meg nem tudunk félretenni, mert fizetjük a lakáshitelt.

2011. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!