Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én 17 éves vagyok és nevelőszü...

Én 17 éves vagyok és nevelőszülőknél élek ki van ilyen helyzetben, mert ezzel azt tudni hogy mivel nevelőszülőnél vagyok hogy amit kap rám havonta, azt nekem jogos lenne elkérnem, de nem tudom hogy ezt lehet-e csinálni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 19. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyi öszeget kérhetsz, de az egészet nem, hiszen remélhetőleg a fenntartásodra fordítják. Úgy, mint: ruházkodás, élelmezés, tanuláshoz szükséges holmik, rezsihez szükséges kiegészítés, orvosi ellátás stb.
2009. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

kicsit nehez volt ertelmezni, amit irtal. Ha jol ertettem a nevelo szuleid utanad kapott penzet szeretned elkerni?

Ha igen, akkor azt igazsag szerint az nem neked jar, hanem nekik adjak, h a nevelesedre forditsak. Ok itelik meg, h mire van szukseged, es ez alapjan koltik el. Ha zsebpenzt szeretnel kapni, szerintem azt veluk kellene megbeszelned.

2009. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha kapsz zsebpénzt,az a tiéd,azt csinálsz vele,ha nem adnak,akkor nincs zsebpénzed.Nem kötelező adniuk,azt a pénzt az ellátásodra kapják,ők osszák be amire akarják.Mivel számlákkal kell bizonyítaniuk,hogy rád költötték,hidd el végülis azt rád is költik.A te pénzed,majd az lesz,amiért megdolgozol!
2009. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Szia


A törvényben meg van határozva,hogy mennyi zsebpénzt kell kapnod.Kérdés az ,hogy mindennel ellátnak?(étel,ruha tandij,könyvek)mert ha igen akkor nem lenne szép dolog több pénzt elkérni mint a zsebpénzed.

egy nevelőszűlő

2009. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sziasztok hát épp ez az nem ad zsebpénzt és az intézetbe akar vitetni ezért kérdeztem h engem ez illetne kérnem?
2009. ápr. 22. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Miért akarnak intézetbe vitetni? Csak nem keseríted meg ezzel-azzal az életüket? Légy hálás, amiért anno téged választottak a sok-sok, "édesszülő" által eldobott, elhagyott kisgyerek közül, magukhoz vettek és sajátjukként szeretnek, neveltek, nevelnek. Az államtól kapott pénz a nevelésed töredékére sem elég, számolj csak utána, ha már ennyire anyagiasan gondolkodsz! Fogadj szót nekik, hidd el, csak a javadat akarják! Konfliktusok pedig az édes szülők és gyermekeik között is vannak szép számmal kamaszkorban, de ezek elmúlnak, kár törvényekkel, egyebekkel fenyegetőzni vagy előkapni a "perszeazértmondodmertnemvagyazanyám" hozzáállást.

Sok gyerek nem kap zsebpénzt, az enyém sem és számtalan barátja, osztálytársa sem, ez nálam/nálunk így alakult ki. Ha elmennek valahová, természetesen adok pénzt, ha abból valami megmarad, az övé, ha valamit venni szeretne és az értelmes dolog, megint csak kap rá pénzt, de havi zsebpénz nálunk nincs. Valószínűleg, ha egyszer kérné, átgondolnám, de egyelőre neki is nagyon megfelel így, hiszen soha semmiben nem szenved hiányt.


Ha te szeretnél zsebpénzt, először gondold át az érveidet, majd higgadtan, udvariasan ülj le a nevelőszüleiddel megbeszélni. Indokold meg, hogy miért van rá szükséged (pl. szeretnél kicsit önálóbb lenni, gyüjtenél valamire, stb.) Biztos vagyok benne, hogy ha szépen és indulatok nélkül kéred, mindenféle törvényi fenyegetés nélkül is fogsz kapni pénzt.

2009. okt. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ilyen helyzetben vagyok, mármint, hogy nevelőszülőknél élek. Én az olvastam, hogy amit havonta kapnak rád, azzal ők gazdálkodnak. Abból veszik neked az ételt, a ruhát, az iskoláztatást fizetik stb. Majd ha 18 éves leszel, akkor kell beadnod egy kérvényt, amiben kérvényezel egy bizonyos összeget, ami arra szolgál, hogy el tudd kezdeni az önálló életed. De szerintem ezzel az összeggel nem sokra mész. Kb. 240 ezer ft-ről van szó.
2012. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem kérheted szerinted az áram meg a net meg a kaja miből van fizetve,

az utánad járó segélyekből

nincs titkos pénzeső a hátérben....

2015. okt. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!