Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért erőlteti mindenki a...

Miért erőlteti mindenki a szép magyar neveket?

Figyelt kérdés
A fiatalok nagy része külföldre készül, talán kint is jobban tud érvényesülni, ha nem egy kimondhatatlan neve van. Engem rengetegen szidtak, hogy Patrik nevet adtam a fiamnak.Ha valakinek nagyon tetszenek a kimondottan magyar nevek ok, de miért kell támadni, aki másképp gondolja?
2011. szept. 8. 18:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Mert sokan nagyon-nagyon unatkoznak, és ilyenekkel töltik az idejüket, hogy másokat szídnak azért, mert más nevet adott a SAJÁT gyerekének.
2011. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Mert nincs jobb dolguk, és azt hiszik, hogy csak az a szép, amit ők adtak a gyereküknek. Pedig a legtöbb ilyen felkapott ősmagyar név még csak nem is szép szerintem.
2011. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
34%
Mert magyar gyereknek nem kellene külföldi név. Akkor is lehet találni magyar nevet,ha külföldre akarnak később menni. De sokan csak sznobságból adnak különleges nevet a gyereküknek.
2011. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Pontosan mit mondanak? Lehet egyszerűen nem tetszik nekik a név, vagy SpongyaBob haverja szúrja a szemüket! XD
2011. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
Gyönyörűen tud kinézni egy Kájl vagy Dzsesszika, nem? ...
2011. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
70%
A ronda régi magyar eredetű nevek meg a Kájl között azért van egy normális átmenet is...
2011. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%

mert magyarok vagyunk

ennyire egyszerű...

ha kimész Indiába vagy Kínába, hány Zoltánnal találkozol? Ők miért nem adnak más nemzeteknél használt neveket???

a válasz egyszerű: próbálják fenntartani a nemzetiségüket, szokásaikat, stb

az első válaszoló pl. már írni sem tud.. nem elég, hogy a magyar helyesírás a semmibe vész, nem elég, hogy angol szavakat használunk mindenre, még a magyar nevek is vesszenek el?

pompás...

2011. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
18:38-cal maximálisan egyetértek. Nem tudom miért kell átesni a ló másik oldalára... Az Anna, Nóra, Nikolett, stb. sem magyar nevek... Akkor ezeket se viselje magyar gyerek?
2011. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%
En vagyok az egyik elo pelda. Ildikonak hivnak es kulfoldon elek. Hat mit mondjak eddig meg senki nem volt kepes elsore kimondani, azok persze megjegyeztek akikkel kozelebbi kapcsolatban vagyok, de az elejen mindig problemas volt,radasul itt Spanyolorszagban ez egy ferfinevnak hangzik mert o-ra vegzodik! :) Amugy nincs bajom a nevemmel, de manapsag tenyleg tanacsosabb olyan neveket adni a gyereknek amik kulfoldon is hasznalatosak!
2011. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem a magyar név a gond. A Viktória, Szilvia, Beáta mind latin eredetű nevek, mégis gyakoriak.


A gond ott kezdődik, hogy a nagyonokos anyuka kitalálja, hogy az ő gyereke nem fog egy egyszerű mezei Nikolettet, Máriát, Évát, mint nevet viselni, és brazil meg mittudomén milyen szappanoperákból kukáz a gyereknek olyan neveket, hogy Dzsinó, Hozé, Armandó, Emilián, Dzsesszika, Pamela, Vanessza, és hadd ne folytassam.


Kb egy hónapja írtam ki egy kérdést, hogy miért adnak a szülők fura neveket. Az MTA oldalán megnéztem, hát vannak olyan nevek, hogy Fahéj, Dió, Színes és még sok más. Most komolyan, belegondolt az ilyen szülő abba, hogy az a szerencsétlen gyerek felnő és be kell mutatkoznia? Mit mond? Jó napot kívánok, Lukács Fahéj vagyok? Ne őrüljünk már meg...

2011. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!