Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy Édesanyám ne...

Mit tegyek, hogy Édesanyám ne az életébe való beleszólásnak tekintse a segítségemet?

Figyelt kérdés

Sajnos nem akarja elfogadni a tényt, hogy már nem bírja úgy ellátni a teendőit, mint fiatalabb korában. Ha például elmosogatok, kitakarítok, mosok vagy főzök, akkor megsértődik, sír és kiabál, hogy miért nem vagyok képes normálisan megcsinálni ezeket. Pedig tényleg rendesen megcsinálok mindent, csak nem biztos, hogy úgy, olyan sorrendben vagy tempóban, mint ő csinálta. Sokat beszélgettünk erről, de ő nem érzi úgy, hogy ezzel engem bántana, úgy gondolja, hogy csak tanácsokat ad. Mit tudnék tenni, hogy változzon a helyzet?

30/N


2011. szept. 9. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsiklani a dolgok felett és elfogadni, hogy anyud csak tanácsot ad.
2011. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg tréfásan,jókedvűen és jó beszélgetés közben tenni a dolgokat.Ne vegye észre,hogy segítesz neki,csak "ott vagy". Tereld el a figyelmét.
2011. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, csinálja! Legfeljebb sűrűn kérdezd: anyukám, miben segíthetek.ABBA BETEGEDNE BELE, HOGY Ő MÁR NEM FONTOS, SEMMIRE SE JÓ.Morognak, zsörtölődnek, de munka nélkül nem tudnának élni. Na meg csak az a jó, ahogy ők csinálják. Ez is egy önvédelem. lesz idő-sajnos-mikor ő mondja, én nem takarítok ki gyermekem, nem baj? De, akkor már baj van.
2011. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, nem sokat. Általában ezt a fiatalok úgy reagálják le, hogy akkor nem csinálnak semmit. Ezek a harcok más családokban is jelen vannak. Egyszer talán, de még most nem fogja megérteni. A szülő nagyon megszokja, hogy az a jó, amit ő csinál. Nehéz a másét elfogadni. Talán, ha keresel egy ilyesmiről szóló filmet, és együtt megnézitek, talán magára ismer, és egy ideig visszafogja magát.
2011. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem akarja magát feleslegesnek érezni, de akkor is zavaró, hogy állandóan követ amikor csinálom a dolgokat vagy áll fölöttem és csak mondja, mondja. Azt hittem, belerázódunk, de így fél év után kezdem feladni a reményt.

A film is jó ötlet, kipróbálom.

2011. szept. 9. 08:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Költözz el! Légy önálló és éj önálló életet!


Én már nem tudnék egy fedél alatt élni a szüleimmel. Nagyon szeretem őket, és gyakran vagyok náluk, de annyira jó érzés utána haza menni a saját lakásomba, becsukni az ajtót magam mögött. Csönd van, akkor mosogatok el amikor akarok, akkor takarítok amikor akarok, a saját lakásomban azt csinálok amit akarok. És nincs vita senkivel (max. a párommal :-)

2011. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
éj=élj!
2011. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

dícsérd meg bármiben

hallgasd meg, érdeklődj

és ezek után segíts


ennyi.

2011. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj bele a játékba, és kérd meg, hogy tanítson. Nem lehet könnyű a büszkeségének, hogy segítségre szorul.
2011. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már önálló életet kezdtem, de Anya az ízületi problémák miatt egyre kevésbé tudja ellátni a háztartást, Apa még dolgozik és nem tud túl sokat segíteni otthon, így fél éve férjemmel és kisfiunkkal visszaköltöztünk hozzájuk. Nem is azzal van a baj, ha tanácsot ad, hanem azzal, hogy már észre sem veszi, hogy ezt legtöbbször sírva, kiabálva teszi.
2011. szept. 9. 13:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!