Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki ennyire ragaszkodjon a rosszhoz?

Figyelt kérdés

Az unokanővérem olyan nekem, mint a legjobb barátnőm, ezért is aggódok miatta nagyon. Sosem volt normálisnak mondható párkapcsolata, pedig már elmúlt 24 éves. Már ötödik éve szeret rajongással egy nála 12 évvel idősebb férfit, aki csak kihasználja őt. Ő azt mondja, hogy ez nem kapcsolat, hiszen egyikőjük sem vállalja fel egymást sem a család sem pedig a barátok előtt, és csak esténként találkoznak, ami abból áll, hogy átmennek egymáshoz, egymásnál alszanak, aztán reggel mindenki megy a maga dolgára. Program semmi, talán az 5 év alatt egyszer egy mozi. Ez így nem is lenne akkora probléma, hiszen úgy tűnik csak és kizárólag egyetlen dolog működik náluk, de az nagyon. A probléma az, hogy az unokanővérem nagyon szereti ezt a férfit, és folyamatosan reménykedik, hogy egyszer talán a férfi felvállalja, és akar majd tőle mást is, mint a szexet. De ez egyértelmű, hogy sosem történik meg. Ami pedig ennél is rosszabb, hogy az 5 év alatt minimum 20-szor tűnt már el hetekre/hónapokra a férfi mindenféle magyarázat nélkül úgy, hogy telefonra nem reagál, sms-re nem válaszol. Aztán persze ismét megkeresi az u.nővérem, és hepi van néhány hónapig, aztán ugyanez a forgatókönyv. Ezalatt pedig szép lassan kikészül, és lezárni sem tudja magában úgy, mintha egy normális szakítás lenne, hiszen sosincs vége, mert a férfi ezt nem hagyja, és még hónapok múlva is benne van a pakliban, hogy ismét megkeresi, amikor pedig a unővérem egyből ugrik. Ami még ennél is rosszabb, hogy a szünetekben a férfi mindig más nőkkel kavar, sőt biztos vagyok benne, hogy évek óta jóval több vasat tart a tűzben, mint kellene. És ez nemcsak lelki, hanem egészségügyi szempontból is veszélyes.

Mindazok ellenére, hogy a férfi több fájdalmat okozott neki, mint örömet az 5 év alatt, az u.nővérem még mindig szereti, és ha jelentkezik szalad vissza hozzá.

Létezik, hogy valaki ennyire nem ismeri fel, ha valami romboló hatással van rá? Hiszen folyamatosan aggódik, izgul, őrlődik és szenved.

Mivel tudnék neki segíteni? Már annyiszor beszéltem vele, hogy lassan újat sem tudok neki mondani. Úgy érzem, nem lehet észérvekkel meggyőzni, de akkor mivel?

Köszönöm a segítséget!


2011. szept. 11. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő is tudja, hogy ez így nem helyes. De szereti..és emiatt nemtud/nemis annyira akar elszakadni tőle ... csak tudja, hogy kéne, de ereje már nincs rá. Lehet hogy próbáltad már, de az kéne, hogy megkérdezd mégis mit szeret ebben az emberben. Aztán felsorolod mindazokat a dolgokat amik mind a férfi ellen szólnak. És a lényeg h az u.tesódnak megkéne próbálnia ezen elgondolkozni, és elhatároznia magát, hogy nem kell neki eza f érfi, talál nála jobbat, amint sikerül elengednie..
2011. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz vége, ha kiszeret a férfiból. Ez sajna évekbe is telhet és te mondhatsz neki bármit, nem fogja megfogadni a tanácsokat.
2011. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy lányt akira pontosan ráillik ez a történet. Na, lényeg, hogy az unokanővéred önbecsülésből és büszkeségből teljes hiányt szenved. Ha nem így lenne már réges-rég otthagyta volna. Szolgalelkű, értéktelen a férfi szemében. Gratulálok neki, hogy ennyire hülye!
2011. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lánynak komoly problémái vannak el kéne vinni egy dokihoz vagy személyiség fejlesztő csoportokba, mentál higéniás tréninekre, emelett bulizni emberek közé vinni.

A lány is tudja hogy ez nem szerelem egyszerű függöség

bele ringata magát egy tökéletes álomvilágba ami kényelmes hisz így nem kell a valós világal szembesülni.

2011. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmit sem tehetsz, már megtetted,amit lehetett. Barátnő majdnem ugyanez, csak neki a pasija füvezik, ő is néha 1-2 hétre eltünik, amúgy a barátnőm odaköltöztette magához,csak az a különbség, hogy a pasinak szex sem megy a sok kábszertől, ezért nem értem,mit szeret rajta, de neki mégis ez a pasi kell. Látod, vannak az unokatesódtól lököttebb csajok is. Teljesen megértem a gondodat, én is segíteni akartam neki, de hiába beszéltem vele, csak a saját feje után ment és megy. Ő baja, ha tönkreteszi magát, az ő élete.
2011. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lelke mélyén minden nő ilyen, csak valakinek elege lesz egyszer
2011. okt. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!