Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg olyan...

Szerintetek tényleg olyan rosszat mondtam? Nincs egy kicsit se igazam?

Figyelt kérdés

Pont mielőtt összeköltöztünk volna kérte meg a kezem. Igen is mondtam, összekötöztünk. Aztán elveszítettem a munkám. Gondoltuk majdcsak lesz valahogy, találok hamar másikat és lefoglaltunk egy elegáns éttermet az esküvőre, kifizettük az előleget. Tudtuk, hogy legalább egy évvel előre le kell foglalni, ha jövőre akarjuk.

Azóta eltelt 4 hónap és még mindig nem találtam munkát.

Ma azt mondtam a páromnak, hogy lehet kicsit elkapkodtunk az összeköltözést, eljegyzést, ki tudja mikor lesz munkám, nyakunkon az esküvő, ő tart el, nem jó ez így. Erre teljesen kiakadt, hogy én bánom, hogy így alakult meg ilyenek. Nagyon kiborult rajta. Én megértem valahol, hogy rosszul esett neki, de valahol az én érveim is érthetőek. Ha otthon laknék a szüleimmel és nem kéne az esküvőre gyüjteni nem lenne olyan gáz, hogy pár hónapog nincs munkám. De így.. Vélemények?

Az esküvőt már lefújni nem tudjuk, egy vagyont fizettünk az előlegre, az összes spórolt pénzünket.


2011. szept. 11. 21:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
50%
A férfi dolga, hogy az anyagiak nagyobb részét biztosítsa.
2011. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amúgy 24/N
2011. szept. 11. 21:18
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van. Egyébként mennyivel jobb a szüleiden élősködni? Ugyanannyiba kerülsz nekik is.

Tudod, ha valakihez hozzá akarsz menni, akkor jóban-rosszban, akkor is, ha még nem mondtátok ki. Ez most a rosszban. Ha neki nem lenne munkája, akkor megkérnéd, hogy költözzön el, vagy "majd csak meglennétek valahogy"? Ha az előbbi, akkor fújjátok le az esküvőt. Ha az utóbbi, akkor gondolkozz el, hogy ha adnál, elfogadni miért nem tudsz.

2011. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Ebben a helyzetben lefújnám a lakodalmat és a puccos esküvőt. Esküdjetek meg két tanúval, a lakodalomra szánt pénzt pedig fordítsátok hasznosabb dologra.

Soha nem értettem,hogy akiknek nincs sok pénze,az miért akar fűt-fát meghívni? A házasság sikere NEM a nagy felhajtáson múlik.

A párodnak pedig igaza van.

2011. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha úgy érzitek, együtt akarjátok leélni az életeteket, házasodjatok össze. Viszont nem kötelező drága étteremben tartani a lagzit. Tudom, hogy akkor valószínűleg bukjátok az előleget.
2011. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
A "jóban-rosszban"-t házasság előtt is ki kell próbálnotok. Nem jó az, ha a házasságban derül ki, hogy csak akkor működik a dolog, ha minden klappol. Neked most egy kicsit nem megy jól a szekér, Ő ezért több terhet vállal, ez így van rendjén. Köszönd meg, legyél hálás neki, és tedd össze a kezed amiért ezt így gondolja. Ez csak annyit jelent, hogy abba a 10%-ba tartozik, akik alkalmasak a házasságra :)
2011. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem igaza van a párodnak. én is megsértődnék ha meg-megondolnád magad az esküvőt illetően...
2011. szept. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Félreértitek. Nem gondoltam meg magam, hozzá akarok menni. Csak arra gondoltam, hogy talán nem kellett volna elkapkodni a foglalást, tarhattuk volna 2013ban is, mire kicsit összeszedjük magunkat.
2011. szept. 11. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
igen, tarthattátok volna 2013-ban is, de már a volna ott van, ezen kár gondolkodni:-) ez már így alakult, meglátod, valahogy minden kigömbölyödik majd. Bár én olyan helyekre mentem esküvő helyszín tárgyalásra, ahol nem kellett előleg, ráértünk utólag fizetni, jobb lett volna, ha ti is ilyet kerestek.(merthogy az esküvőn bejön ám az ára!!!)
2011. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Párod-Te 1-0

Elég durva, hogy romlott a helyzet és máris borítanál mindent.

Kedves, ez itt a Való világ (nem az ertéelen), néha rossz, néha jó, de ettől még nem váltogatjuk az érzéseinket a Párunk iránt. Szépen is néznénk ki...

Mi éppen munkanélküliek voltunk mindketten. Épphogy a rezsi felét tudtuk fizetni, Apukám segített abban, mamámék adtak megélhetésre. Eddig a megélhetést a Párom állta, míg volt meloja, én meg pályakezdő vagyok. most nekem van munkám, de kitudja meddig szól?

De eszembe sem jut szétköltözni...és ha már meglenne a foglaló az étteremre, akkor valahogy megoldanánk a többit is.

Egy család lényege az összetartás. ha ezt nem érzed a Párod iránt, akkor ne tervezz családot, elég válás van enélkül is.

Magdika voltam, az anyus

23N

2011. szept. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!