Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a féltékenységemmel?

Mit tegyek a féltékenységemmel?

Figyelt kérdés
Annyira féltékeny vagyok a barátomra hogy az már beteges,szeretnék megváltozni,de hogyan...valami jó tanács? semmi okom nincs rá,de amikor más nő képbe jön,megőrülök
2011. szept. 15. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok,megpróbálok csendben maradni,nem érek el semmit sem a hisztivel,de ha már tényleg úgy van,nem tetszik valami,akkor kinyitom a szám.
2011. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert kisebbségi érzésed van,nem vagy megelégedve magaddal.Tehár először el kéne fogadni magad,hogy így vagy szép és értékes.

Mi az,hogy képbe jön???Beszélget iskolában,munkahelyen??Nők mindenhol vannak.Te nem beszélgetsz férfiakkal???

2011. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ugy értem ha megnéz más nőt,beszél vele munkahelyen ilyen apróságon már felhúzom magam...jó ötlet elfogadni magam...mert egy örök vesztesnek tartom magam,köszi a segítséget
2011. szept. 15. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon féltékeny vagyok, de ok nélkül, meg hát sokan azt mondják, hogy miért ne nézhetné meg a másikat is... Eddig hisztiztem meg gyanusítgattam, hogy biztosan megcsal, de erről szerencsére sikerült leszoknom, úgy hogy tereltem a témát a saját fejemben és valami mást kérdeztem tőle, pl. mikor látogassuk meg a haverokat, mikor fessük A szobát, meg ilyenek, csakhogy ne járjon a fejemben az a marhaság, hogy megcsal. Ez sikerült is, na még csak azon kell megtanulnom uralkodni, hogy mikor elmegyünk szórakozni és ránéz egy másik nőre, esetleg még megjegyzi, hogy szép nő (ez az egyetlen zavaró ok, ami miatt esetleg féltékeny lehetnék), akkor ne kezdjek el hisztizni meg az egész estét sértődötten végigülni.. Pedig én is jól nézek ki meg engem is megnéznek más pasik, de olyankor ez nem jut az eszembe... Ha valaki tud erre megoldást, akkor én is kíváncsi vagyok...
2011. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
pont ilyen vagyok én is,megsértödöm és aztán ülök csendben...pedig engem is dicsérnek megnéznek....én is megpróbálom elhessegetni a gondolataimat :D
2011. szept. 15. 20:07
 6/9 anonim válasza:
100%

Alapjáraton szerintem mindenkiben meg van egy bizonyos szintű féltékenység. Nálam is hasonló volt a helyzet, de már rájöttem, hogy felesleges foglalkozni az ilyen apróságokkal, csak saját magadat idegesíted. Kisebbségi komplexus, nincs önbizalom, stb... Fogadd el önmagad, ez a legfontosabb. Még egy olyan ember nincs a világon mint te! Ne hasonlítsd magad másokhoz, az rosszabb. Örülj neki inkább, hogy te olyan vagy amilyen és a párod neked mondja, hogy szeret, téged ölel, csókol, melletted tölti az éjszakát és nem mással.

20L

2011. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
20:01-es válaszoló vagyok. Én ezek a jelenetek után nagyon bánom, és mindig megigérem, hogy többet nem fog előfordúlni, de valahogy ez erősebb nálam, szóval betegség ezért nem tudok rajta uralkodni. És még az is rátesz egy lapáttal, hogy a páromat ezzel szörnyen megbántom és már visszafordítani nem lehet:-(
2011. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Fel kell fogni, hogy a szabadakaratából tesz mindent a párod és te nem szólhatsz bele, hogy mit érezzen, mit tegyen. A szeretetben szerintem nem volt eleinte ilyen "szabály", hogy a hűtlenség mit von maga után. Mi alkottuk ezt a szabályt. "Legyél hű, hűtlen vagy." Mintha azt mondanánk/gondolnánk : Szeress, nem szeretsz. Viszont ezt nem lehet másra erőltetni, ezt nem lehet irányítani. Hát nem felesleges? :)
2011. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is rettentő féltékeny vagyok minden nőre. Már azon is képes vagyok felhúzni magam, ha a barátom más csajjal beszélget, legszívesebben a szemét kaparnám ki a nőnek. Sajna nem tudok mit tenni ezzel, én próbáltam visszafogni magam, elszámolni 10-ig ha ideges lettem, de nem megy. Előbb vagy utóbb kitör a hiszti. Nem akarom, de megtörténik. Azt is tudom, hogy ezzel az őrületbe fogom kergetni, és egy idő után már nem fogja tolerálni, de olyankor nem bírom magam visszafogni.

Szeretném ha ez az érzés eltűnne az életemből, mert nem csak neki zavaró, hanem nekem is. Mert egyrészt idegesítem magam, aztán meg miután veszekedtem lelkifurdalásom lesz, hogy mekkora baromságot csináltam.

2011. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!