Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom...

Miért nem érti meg a családom hogy nekem más az elképzelésem az életről és nem akarok úgy élni mint ők és nem az ő mintájukat akarom követni?

Figyelt kérdés

Úgy érzik hogy elutasítom őket de ez csak azért van mert leakarok válni róluk és élni akarom a saját életemet....

Egész eddig kihasználtak és ott segítettem ahol tudtam de az az idő lejárt és nem tudják elfogadni ezt.Azt kérdezik hogyan lehet ekkorát változni,besokatlam tőlük és egy kalitkában éreztem magam,ami sok mindenben gátolt az életem során.....


2011. szept. 17. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok, nem tudják elfogadni hogy van saját döntésem és szeretném ha nem ők irányitanának. Teljesen megértem a helyzeted
2011. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
amikor meg megmondod nekik, h mit akarsz, akkor meg avval jonnek, h csak jót akarnak neked
2011. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szülők egy más generáció, nekünk fiataloknak más világszemléletünk van, sosem fog egyezni a szülőkével, ők azt hiszik minden úgy jó ahogy ők elképzelik, ha meg lány vagy és egyedüli ez mégjobban fokozódik, féltenek a világtól, a rossz dolgoktól, a csalódástól. Ők leéltek egy életet és azt hiszik az a tökéletes, minden szülő a gyerekére a saját tulajdonságait akarja ráruházni és nem veszi észre hogy csak rosszat tesz ezzel, ezeket a dolgokat el kell magyarázni nekik, bár tapasztalatomból kiindulva nekem még nem sikerült megértetni velük mindezeket
2011. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha egy családhoz tartozol soha nem élheted csak a saját életedet.Meg kell tanulni az önállóságot + elfoglalni a helyedet a családban.

A szülők pedig nem akarnak rosszat csak elfelejtik hogy felnőttél és már nem vagy kisgyerek.

Nehéz feladat ez mindkét félnek.


Egy 4 gyerekes anyuka.

2011. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!