Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ajándékokat vihetnék...

Milyen ajándékokat vihetnék az angol fogadócsaládomnak?

Figyelt kérdés

Dolgozni fogok náluk. Nincs túl sok pénzem rá, tehát minél olcsóbban ki kellene jönni (2 szülő + 3 gyere).


Főleg a szülőkkel vagyok bajban, apukának bort gondoltam, de az anyának mit vihetnék, ami kedves ajándék, nem nagyon lehet vele mellényúlni, és nem túl drága? Nem kell feltétlenül magyaros dolognak lennie.


A gyerekeknek is jöhetnek tippek (6f, 10l, 12f), Fekete Péter kártyára gondoltam egynek, de mit vigyek még? (Édességet nem ehetnek, így túró rudi és társaik kizárva.)


2011. szept. 18. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szegény gyerekek.... nem ehetnek édességet? Soha?


Apukának Tokaji bor. Anyukának konyakmeggy. Gyerekeknek fogalmam nincsen, de ha jut eszembe valami, akkor megírom.

2011. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én mikor kinn voltam családnál akkor pikk szalámit vittem.

csapattársaim ilyeneket vittek:

- magyarcimeres törölkő

- bor /valami tipikus magyar/

- vagy kolbász

-pálesz

- rubik kocka pl

vagy valami hasonlókban gondolkodj

de pl. ilyen paprikát /azthiszem azt/ nem esznek

azért érdemes utána nézni ilyeneknek hogy ne felesleges legyen

2011. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha dolgozni mész, minek ajándék? Nem értem. Én se viszek a munkaadómnak ajándékot. Ha csak kedvességből, hát akkor az más. Gyerekeknek pl. Rubik-kockát, vagy azt a hajtogatós kígyót, ez magyar is, és egyben jó ajándék. Anyukának valami magyaros hímzést, kis csipkét, vagy jó erős paprikát, hadd tudja meg a magyar virtust! És jó kis fütyülős pálinka se rossz, akár házi pálesz, ha tudsz szerezni. Mézeskalács is jó ajándék gyereknek, ráadásul az is tipikusan magyar dolog.
2011. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

a szülőknek én is azt vinném, amit az első írt, esetleg Pick szalámit, vagy díszcsomagos pirospaprikát.

A gyerekeknek vihetnék olyan magyar írók könyveit, amit lefordítottak angolra. Pl Egyri csillagok, Pál utcai fiúk...

2011. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert,de a bort,hogy szallitottatok repulon? Mert ez nekem nagy dilemma.:D Amugy mi az a hajtogatos kigyo? Most a gyermeknek valo ajandekban en is bajban vagyok. Lehet nem is annyira off, de tenyleg..fedelzetre nem vihetem fel a bort,csak ha a repteren veszem,es ha ki is belelem a feladandoba tuti eltorik...mert azokat dobaljak.
2011. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pirospaprik
2011. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szoval pirospaprikat hulyeseg vinni, mert ok azt nem tudjak felhasznalni, mivel nem olyan a konyhajuk, mint a mienk.
2011. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azért viszek ajándékot, mert velük fogok élni, és szerintem ez egy kedves gesztus. Nem elvárás de nekem alap, hogy viszek valamit. :)


Ezt a hajtogatós kígyót én sem ismerem.


Bor: én úgy szoktam vinni, hogy belerakom egy nejlonzacskóba (ha mégis eltörne, ne menjen a ruhákra), és így beletekerem törölközőkbe, majd a ruhák közé rakom. Még sosem tört össze italom!

2011. szept. 18. 18:07
 9/15 A kérdező kommentje:
Házipálinkánk van, épp a hétvégén készült. Vigyek azt bor helyett? Nem lesz túl erős nekik? :D
2011. szept. 18. 18:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért nem ehetnek édességet a gyerekek? érzékenység miatt, vagy a szülők nem engedik?
2011. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!