Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy-Britanniába vízumigénylés...

Nagy-Britanniába vízumigényléskor elismerik-e az élettársat családtagként?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kiköltözni Angliába, de a párom nem európai állampolgár, így sokkal nehezebben kapna vízumot (olyat amivel mondjuk dolgozni is lehetne), mint én. Erre találták a EEA, family member vízumot, ami olyan emberek családtagjainak jár, akik Nagy-Britanniában élnek vagy dolgoznak, vagy éppen oda mennek, de valamelyik családtagjuk nem brit, vagy nem is európai esetleg. Ilyenkor a nem európai családtag kapja ezt a bizonyos familiy member vízumot.

Szóval a kérdésem az, hogy ehhez mindenképpen férjek és feleségnek kell lenni, vagy elismerik a bejegyzett élettársi kapcsolatot is? Esetleg van arra is külön vízum?

Várom a válaszokat:)!


2011. szept. 20. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

ismereteim szerint az EGT tagország állampolgárának családtagjaként elismernek az EU tagállamok olyan élettársat, akivel már legalább egy éve együtt élsz (nyilván bizonyítani kell, de szerintem hivatalos igazolás a bejegyzett élettársi kapcsolatról elég lehet)

+ ugye valamilyen jogcímen Magyarországon is tartózkodni a kellett, tehát van tartózkodási engedélye, ha rajtad keresztül kapta, nem pl munkavállalásra, akkor nyert ügyetek van


a brit bevándorlási hivatal honlapján szerintem, tudsz érdeklődni

2011. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tegnap rábukkantam a brit konzulátus honlapján, hogy kit vesznek family member számba, és a civil partner, vagyis a bejegyzett élettárs is ott szerepelt.

Viszont ezzel az egy évvel most megkevertél, mert ilyet nem láttam sehol. Ez házastársra és élettársa egyaránt vonatkozik?

Jah és most látom, hogy azt írod EU tagállam, de britték nem azok.

2011. szept. 21. 12:17
 3/6 A kérdező kommentje:
jah és a tartózkodásiját sem rajtam keresztül kapta, mert akkor még nem ismertük egymást. de az fontos? mert szerintem azt nem igen fogják ott a bevándorlásnál ellenőrizni. vagy...?
2011. szept. 21. 13:07
 4/6 A kérdező kommentje:
mármint hogy kin vagy min keresztül kapta, nem azt hogy van-e.
2011. szept. 21. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

az útlevelében kell legyen a tartózkodási engedélye, ill. ha letelepedett, akkor kéne legyen személyi igazolványa


a civil partner az a bejegyzett élettárs

az egy év meg arra vonatkozik, ha nincs bejegyezve


Nagy-Britannia mióta nem EU tagország? ;)


ja a vonatkozó magyar jogszabály: 2007 I. tv. - EGT tagállam harmadik ország állampolgárságával rendelkező családtagja...nálunk így hívják


és arra mérget vehetsz, hogy tüzetesen átnézik az illető útlevelét vízumigénylésnél ill tartózkodási engedély kérésnél ...arról nem is beszélve, hogy ha nem tennék, akkor is nyilatkoznia kéne

2011. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amúgy milyen állampolgárról van szó?
2011. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!