Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha ellök magától néha...

Néha ellök magától néha szeret? Ez mire jó?

Figyelt kérdés
A barátnőm hol szeret és felfal a szeretetével,hol pedig ellök magától és ezt ő is tudja magáról és nem is direkt csinálja...mert már mondtam neki ezt párszor.Azt mondja ő ilyen és nem tud mit kezdeni azzal amikor ilyen nagy szeretet hulláma van,én ezt elfogadom mert szeretem de ennyire hullámozva kikészít néha és nem tudok vele mit kezdeni.Ugyanakkor mondja hogy fél hogy ellök magától de viszont nagyon szeret és nem szeretne elveszíteni és sem szeretném.A kérdésem az lenne hogy lehet kezelni egy ilyen természetű embert?Néha úgy érzem hogy vagy magában nem bízik vagy bennem,pedig tudja hogy én nagyon szeretem és fontos nekem és mással nem is tudnám elképzelni és szerintem ő sem nagyon....szóval ez valami önbizalomhiány lehet vagy nem biztos magában vagy csak tényleg ilyen?Mert néha még saját magának sem tud magyarázatot adni...nem hogy nekem
2011. szept. 22. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Ezt neki kéne megoldania. Viszont rásegíthetsz: viselkedj vele úgy, ahogy ő veled.
2011. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak rontasz a helyzeten, ha ugyanazt teszed vele, amit ő veled. Akkor magába fog roskadni teljesen... segíts neki, mindig mondd el, hogy na látod, most is ezt csinálod, és hogy neked ez milyen érzés... támogasd őt. A szemet szemért elv sosem működött igazán.
2011. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg de, nem a végtelenségig, csak hogy érezze: milyen amit csinál, és változtasson rajta. A támogató szeretet (engedékeny verziója) nem feltétlenül célravezető.
2011. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amit javasolt az első hozzá szóló azon már én is gondolkodtam de szerintem nem feltétlenül jó de viszont abban is igaza van hogy a támogató szeretet sem feltétlenül célra vezető...nem tudom hagyom had alakuljanak ki benne a dolgok és az érzések rendesen,az hogy én is úgy viselkednék mint ő azzal szerintem is csak magában roskadna amennyire ismerem és akkor plussz még be is mesélné magának hogy valamit sz.rul csinál,azt meg nem szeretném hanem inkább azt szeretném ha kiegyensúlyozott lenne velem szemben és magával szemben,de ha azt a technikát alkalmazom akkor csak még jobban magába fog zuhanni és még jobban lefagy....
2011. szept. 22. 09:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miüta vagytok együtt?Mennyi idősek vagytok? Adtál neki valaha okot bizalmatlanságra?

Azért csinálja mert nem akar csalodni. Szerintem életében vagy nagyott csalodott már vagy sokszor(nem boiztos hogy párkapcsolati,lehet családon beluli csalodás is. Amikor a "szeretet" hulláma van,az az igaz,csak pár nap után bekapcsol az "önvédelmi mechanizmus",és ellök mert attól fél hogy ha teljesen átadja magát annak az érzésnek hogy imád téged,akkor nagyon fog majd fájni neki ha egyszer mégis csalodnia kell benned,a kapcsolatototkban. Ezért inkább ellök igy probálja megvédeni magát a fájdalomtül.Ez nem szándékos! Ezt nem tudja irányitani! Ha tul fiatal még és ha kitartó vagy,akkor valoszinuleg megszunik egy idő után.

2011. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Én is ilyen vagyok! Sajnos... vagy nem tudom sajnos e. Szerintem ez attól van, hogy tartozni akar valakihez, nyílván igényli a kapcsolatot, és amit kialakított veled, az jó! De!! Időnként rájön, hogy nem te vagy neki az igazi! Ekkor lök el, mintha büntetne, hibáztatna ezért, hogy Veled maradt! Tudat alatt Téged okol,hogy "lekötöd". Ő nem szeret Téged! Vagyis... hogy fogalmazzak? Szereti a Veled kialakított életformát, de nem Veled együtt. Ha lesz rá lehetősége, gondolkodás nélkül lecserél majd! Most mondhatod, hogy nem így lesz, de majd jussak eszedbe!

Ez a baj, hogy nem képes felismerni az ember, hogy vannak olyan problémák a párkapcsolatban, amik kezelhetetlenek! És inkább gyötri magát évekig, nemhogy felismerné, hogy Ő máshoz való, és tovább lépne! Neked most ezt kéne tenned!

Persze várhatsz is, de az önzetlen szerelmet ennél a Nőnél soha nem fogod megkapni! Nyílván szeretheted annyira, hogy ezt elnézed neki, ez már csak a Te döntésed!

2011. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Előző vagyok! Az előttem szólónak nincs igaza az "önvédelmi mechanizmus"-sal kapcsolatban! Az nem ilyen! Szerintem ha az lenne, akkor több lenne a szerelem és kevesebb az ellökés! De a kérdező fordítva írta: "szeretet hulláma van". Szóval az ellökés az alap.
2011. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5 hónapja vagyunk együtt ő 21 éves én 26.olyan hű de komoly kapcsolata nem volt neki az állítása szerint és azt mondja senki nem állt mellette még ennyire mint én és nem támogatta senki és ez fura és új számára,Gondolom fél a csalódástól és nem meri bele élni magát a dologban vagy egyszerűen nem hiszi el nekem hogy úgy szeretem ahogy van...

Alapjáraton jó természete van neki és jól is néz ki,de gondolom nem hiszi el magáról hogy őt így lehet szeretne amilyen.Csalódása nem volt tudtommal ami olyan komoly lett volna hogy egy életre el vegye a kedvét kapcsolatoktól,nem egy pasizós típus.Rendes lány és nem a jobbra balra kefélünk kategória.Volt egy srác neki előttem pár hónappal de azt mondta nem szerette igazán a srácot mert bunkó volt vele és nem jöttek jól ki egymással,de azt mondta nem csalódott mert annyira nem volt fontos neki a srác mert nem szerette igazán...

2011. szept. 22. 11:13
 9/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:05


Biztos hogy nem cserélne le,ebben száz százalékig biztos vagyok és mondta is hogy mással el sem tudná képzelni az életét és vannak közös terveink amit ő is ugyan úgy támogat és tesz érte és nem csal levegőben beszél.Azt is mondta hogy így még nem érzett senki iránt és azért új neki ez az egész,mert nem tud mit kezdeni ezzel az új mély érzéssel....amit eddig nem érzett senki iránt.

Szóval ezt tudja hogy velem sokat veszíthet.

Egyenlőre nem tudja kezelni és helyére rakni ezeket az érzéseket mert ez nagyon új neki.Amúgy nem vagyunk sülve főve együtt és nem lehet megszokásról beszélni mert ezt leszámítva nagyon jól működik köztünk a dolog.Szexuálisan és minden hogyan,kívánjuk egymást szóval a kémiai is megvan,természetre is meg egyezünk ezt az egy dolgot kivéve amit helyre kell magában raknia.

2011. szept. 22. 11:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, ha ilyen okosan meg is válaszoltad magadnak és nekünk is,akkor miért tetted fel a kérdést????????????????, Komolyan nem értem az ilyet!
2011. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!