Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Társszerelem és szenvedélyszer...

Társszerelem és szenvedélyszerelem. Melyiket élitek meg?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom a szerelem "fajtáin" vagy "dimenzióin".

Van most egy kapcsolatom. Szenvedély nélküli, viszont tiszteletre, szeretetre alapul, olyan tökéletes társszerelem. Lenne, ha nekem nem hiányozna oltári módon, hogy megőrüljünk egymásért, hogy felfaljuk egymást. Nálunk úgy minden oké. Keveset veszekszünk (szoktunk), mindent meg tudunk beszélni, bízunk egymásban, azonos az értékrendünk, a céljaink, tökéletes, nyugodt életünk lehetne egymás mellett. Csak hiányzik a megőrülés, nem tudom, értitek-e.


Nálatok hogy van? Mik a tapasztalataitok?


2011. szept. 26. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A boldogság unalmas. :)

Ez a fajta szerelem semmivel nem kevesebb, mint amikor állandóan "lángolsz2, vagyis vannak mélypontok meg csúcspontok.

2011. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Én szerencsésnek mondhatom magam, mert mindkettőt egyszerre élem meg egyetlen egy emberrel. :-)
2011. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

én úgy érzem hogy a társszerelemben élünk.

Nagyon szeretem a páromat ő is engem, de nem őrülünk meg egymásért, hanem csak egy tökéletesnek mondható kapcsolatban élünk, a kommunikáció jó közöttünk, tiszteljük egymást, bizalom is meg van.

Nekünk ez a kapcsolat így jó így tökéletes, nem hiányzik semmi.

2011. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
A kettőt együtt. Hozzá tartozik, hogy időnként külön kell töltenünk 1-2 hetet, vagy éjszakákat, munka miatt. Az ilyenek után "megőrülős" főleg :).
2011. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Van olyan kapcsolat ahol mindkettő megvan. Az a legjobb. Bár sokszor a szenvedélyszerelmet kiábrándulás követ, a társszerelmet meg megszokás.
2011. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk mind2 megvan! És teszünk azért, hogy ne kövesse a kiábrándulás és a megszokás! :))
2011. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, mindkettő megvan.
2011. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ti mit tesztek azért, hogy megmaradjon mind2 érzés? Miota vagytok együtt?
2011. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Miért követi szükségszerűen megszokás a társszerelmet? És miért ellángolás a szenvedélyszerelmet?


Jó kérdés utolsó, aki úgy érzi, mindkettő megvan, mesélne róla? Tesztek érte valamit? Nincs csillapodás szenvedély terén? Mióta vagytok együtt?

Mennyi idősek vagytok, milyen hosszú kapcsolattal?

2011. szept. 26. 11:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Hogy miiiii? Én eddig csak egyfajta szerelemről tudtam, de hát mindig tanul valamit az ember.

Én azt a fajta szerelmet élem meg kb. három éve lesz lassan, amikor kellőképpen megvan a szenvedély, de a szeretet és a tisztelet is, viszont az egész kapcsolatom elsősorban lelki alapokon nyugszik és nem a változékony érzelmeken és a szintén könnyen változó szenvedélyen.

Úgyhogy nincs szükség, hogy válasszak a kettő közül, semmiféle hiányérzetem nincs.

2011. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!