Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért húz le a családom?...

Miért húz le a családom? Miért szűkítik be a lehetőségeimet?

Figyelt kérdés
Állandóan ilyeneket mondanak, hogy "ez az utolsó esélyed", "több választási lehetőséged nem nagyon van". Ezt leginkább az egyetemmel kapcsolatban mondják. Én pont az ellenkezőjét vallom, hogy korlátlan lehetőségeim vannak, akármit elérhetek, épp ezért a viselkedésem is ezt tükrözi. Rengeteget gondolkozom azon mit szeretnék, de ez azzal jár, hogy gyakran változik a véleményem, és elég nehezen "indul be" az életem. Persze ez sem a legjobb a mai világban, ha valaki ilyen, mint én, mert erre gyakran mondják hogy nem ér el sose semmit, meg semmirekellő stb. De én úgy érzem, fontos az, hogy olyan dolognál állapodjak meg, amit szeretni is fogok, nem csak megcsinálok valamit, és az lesz. És nagyon rosszul esik, amikor mindenki így beszél körülöttem, hogy nincs több esélyed, elkéstél, stb. ez olyan lehúzó, teljesen lehangol. Sokkal jobb lenne ilyeneket hallani, akárhogy alakul, mindig lesz előtted valami lehetőség. Én szerencsésnek érzem magam, hogy megtehetem, hogy ilyeneken gondolkodjak, nem élünk szegénységben, de ez a negatív hozzáállás, akkor is lelomboz.
2011. okt. 2. 14:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tehát tömören, én nem vagyok büszke magamra így sem, mert nem értem el eddig semmit, nekem is rossz ez, hogy ilyen vagyok, de így mégrosszabb, hogy ilyeneket hallok.
2011. okt. 2. 14:13
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

gondolják h ez már a maivilágba nemnaon megy.

és nehezen fogadják el a véleményed.

2011. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Vannak ilyen személyek sajnos. Nekem 13 évesen akarták bemagyarázni, hogy az egész életemet elrontottam, mindezt néhány közepes miatt a biziben. A legrosszabb az volt, hogy még el is hittem, de semmit nem rontottam el akkor. Nem szabad figyelembe venni ezeket a kijelentéseket.
2011. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom már megunták, hogy a szabad szárnyalásod alatt ők csak arra kellenek, hogy biztosítsák neked a jó világot.
2011. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát erre én is gondoltam, de elvetettem a gondolatot, mert mindig ezt mondták, akkor is, amikor nem volt "szabad szárnyalás".
2011. okt. 2. 14:20
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Motiválni akarnak, csak szarul csinálják. Egyrészt az előző generáció a szociban nőtt fel, ahol vagy simliztél (lenézett maszek), vagy tanultál, és aztán elmentél dolgozni, és 40 év után törzsgárda tag lettél, ami pénz is, dicsőség is. Ma ez máshogy van: a vállalkozás (ha az adórendszer szemétségeit leszámítjuk) nem egyenlő a simliskedéssel, sőt. És az sem érték, ha az ember ezer évig van egy munkahelyen. Ma az az érték, ha piacképes a tudásod, és tudsz is és mersz is munkahelyet váltani, ha úgy adódik.


Az pedig alapvető, hogy azzal foglalkozz, amivel szívesen töltöd az időd. Én - a szüleimmel sokszor szemben menve - erre építettem fel az életem, és jól érzem magam.


Egyébként elkésve sosem vagy, csak ha már meghaltál. :)

2011. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bánomisén ***** válasza:
64%

A lehetőségeid korlátlanok, semmiről sem csúsztál le, ha meg több minden érdekel, akkor legfeljebb több mindenhez fogsz érteni. Ez csak jó.

Lehet, hogy a szüleid jót akarnak a maguk módján, de rosszul csinálják, inkább bátorítaniuk, ösztönözniük kellene. Ebben ne hallgass rájuk, ne hangolódj le.


Mit kellett volna eddig elérned? Mennyi idős vagy, 18 éves? Nem mindenki születik Mozartnak, hogy már 6 évesen mesterműveket komponáljon. Egyelőre, ha jól értelek, azt kell elérned, hogy egyetemista legyél. Miért ne lehetnél? :-)

2011. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát..sajnos már nem 18 éves vagyok, hanem 21. 19 évesen végeztem a középiskolával.
2011. okt. 2. 14:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.Megadom nekik a k*rva diplomát,amiért szenvedek évek óta,egy olyan suliban amit rühellek tiszta szívemből(emiatt nehezen is megy!),aztán elhúzok a p*-ba minél messzibbre hogy végre éljem az életem!

12éves korom óta tudom mit akarok az életben,és hol!Szóval ne add fel te se!

2011. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bánomisén ***** válasza:
A 21 sem kor, van, ahol még csak most válnál nagykorúvá. Tanulj, tedd a dolgod, semmiről sem késtél le :-)
2011. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!