Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Szerintetek mindig...

Anyukák! Szerintetek mindig csak rossz ANYÓS van, rossz MENY nincsen?

Figyelt kérdés
Csak azt nem értem, hogy a mai fiatalok között általában úgy jön le az Anyós-Meny viszony,mintha csak az anyós lenne rossz.Nekem nincs semmi gondom az anyósommal, sőt nincs is miért, mert én ugyan meg nem bántanám,hiszen az ő fiával lakom, az ő unokáját nevelem. Nélküle mindez nem jött volna létre.
2011. okt. 10. 00:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Van minden.
2011. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Van rossz meny is. Hogy ne lenne?
2011. okt. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
a sógornők a legrosszabbak
2011. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem sem az anyósommal,sem a sógornői,,eé nem volt semmi bajom. Pedig az anyósom elég rossz természetű volt. Meghallgattam, nem vitatkoztam vel,és mindent úgy csináltam,ahogy jónak láttam. Idővel rájöttem,hogy okosabb elgondolkodni azon,amit mond,mert sokszor kiderült,hogy okosabb lett volna ráhallgatni.

A mai fiatalasszonyok nagyon okosnak hiszik magukat,amit egy idősebb mond,az mindig maradi,kötözködés stb. Még a férjükhöz sem tudnak-akarnak alkalmazkodni,azért megy tönkre sok házasság.

Érdekes,de nagyon ritka,aki a saját anyjára panaszkodik.

2011. okt. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Azért ez tipikus! Amint nem szidni kell az anyóst, már nem is jön normális válasz!

Nekem nagyon jó a viszonyom az anyóssal:-) Tisztelem és soha nem bántanám meg, gyakran találkozunk, és mindig számíthatok a segítségére(de ez visszafelé is igaz). Örülök, hogy van még anyós párti rajtam kívül:-)

Ismerek olyan családot, ahol a meny nagyon szemtelen és uszítja a fiát a családja ellen... ott is elő van adva, hogy anyós mekkora szemét, pedig szerencsétlen nem csinált semmit. Minden alkalommal amikor látni akarja az unokáját teljesen megkel hunyászkodnia a meny előtt, sajnos van ilyen is.

2011. okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
A legjellemzőbb "MENYHIBA" a részrehajlás. Amikor a saját családját magasabb pozícióba helyezi a párja családjánál. Amikor a fiatal párnál többet "kell" a nő családjához menni, fontosabb oda ajándékot venni ünnepekkor, stb. Amikor ünnepen több időt "kell" a nő családjával tölteni, mint a férfiénál. És ha esetleg ezt észrevételezik a férfi felmenői, akkor ők a szemetek és azok, akik a fiacskájukat a saját szoknyájuk szélére akarják ültetni. A nők hajlamosak elfeledni, hogy a párjukban nem feltétlenül kelt jó benyomást ez, pláne annak tükrében, hogyha a nő felmenőihez meg sokat járnak, elvárják, hogy a férfi oda besegítsen, stb. stb...
2011. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanannyi rossz meny is van, mint anyós.
2011. okt. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Mai fiatalok? :D

Szerintem nem 5-10 évesek az anyósviccek, hanem inkább 50-100. Előtte meg nem nagyon volt divat viccet írni.


Az anyóssal való rossz kapcsolat forrása általában az, hogy az anyuka képtelen elengedni a pici fiát (ellenőriz, beleszól mindenbe, stb). Ez egyszerű nevelési hiba, a fia részéről. Kényelmesebb még felnőtt fejjel is az anyja szoknyájába kapaszkodni, ahelyett, hogy tudatosan elszakadna. Aztán a meny issza meg a levét. Ugyanez jelen van a lányos anyukáknál is.

2011. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
szerencsére nekem sincs gondom anyósommal. Hogy neki van-e gondja velem? nem tudom. eddig úgy tudom, nincs. biztos van olyan, ami nem tetszik neki, de szreintem ezt majd a fia elmondja, ha úgy érzi, hogy őt zavarja. van rossz meny is. Hogyne lenne?
2011. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Örülj, hogy neked nincs gondod az anyósoddal, de azért ezt a "nélküle nem jött volna létre" dolgot sem kellene túldimenzionálni.

Nekem másfél éves a kisfiam, de őszintén, nekem azért 20 év múlva ne legyen senki hálás, mert nem VALAKINEK nevelem meg szeretem. Nem is magamnak nyilván,de nem az lebeg a szemem előtt, hogy majd valamikor megházasodik a gyerek, butaságnak tartom, hogy légy hálás anyósnak, mert felnevelte a férjet.


Amúgy szerintem nem rossz anyós-meny, hanem rossz emberi viszonyok vannak. Az én anyósom azt kifogásolja, hogyan köszönök neki (nem udvariatlanul köszönök, még csak nem is tegeződünk) ezután valahogy nem tudok jó képet vágni a dolgaihoz. NEm kell meghunyászkodnia, ha látni akarja az unokáját, de nem is repesek az örömtől, ha éppen együtt kell töltenünk pár órát.

2011. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!