Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítesz? Kérdésed túl rövid,...

Segítesz? Kérdésed túl rövid, blabalba

Figyelt kérdés
Ha külföldön házasodom (EU), egy ottani állampolgárral, előbb reigsztráltatnunk kell magam valahol, rendőrség etc, vagy csak utólag? Elvileg ha nincs munkám nem kapok letelepedési engedélyt-3hónap a max Eu-n belül,amit eltölthetsz- de kaphatok házasság révén, és mire fogom annyira beszélni a nyelvet kaphatok munkát. Viszont ha jól értelmezem, előzetes regisztráció nélkül meg nem házasodhatok kint? Tehát ha nem regisztrálok,nem kapok letelepedési engedélyt,akkor nem házasodhatom? Viszont házasság útján is lehetséges ezt megkapni,de ez ellentmond az előző sorokka. Ez kicsit zavaros nekem. Valaki segítene,akinek VAN személyes tapasztalata?:(
2011. okt. 11. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Őszintén, Eu-n belül milyen letelepedési engedélyről beszélsz? Melyik országba fogsz házasodni?
2011. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tartózkodási engedély, elírtam,de tök mind1,hogy nevezem, a lényeg ugyanaz,hogy kötelező 3 hónap után minden eu országban.
2011. okt. 11. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen,munkavállalással kaphatsz "tartózkodásit" vagy mit,de amint lejár a munkaszerződésed kiutasíthatnak az országból.(asszem).

Ha házasodni akarsz,akkor meg ki kell menni oda külföldre(turistaként nemtom hány napot lehet kint lenni,de pl USÁBA 14napot),megházasodsz és voálá megvan a tartózkodásid v letelepedésid...

2011. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vgyok. Te tényleg EU-ra gondolszm Eu-ról beszélsz? Nyitva vannak a határok, én még semmi féle tartózkodási engedélyről nem hallottam.. De pl egy igen jó megoldásnak tűnik az au pair-kedés. Mert nem kell tökéletes nyelv tudás és cserébe, hogy gyerekre vigyázol, családdal laksz, nem fizetést kapsz, hanem zsebpénzt és nyelvtanfolyamot.

Én tavaly nyár elején érkeztem fr.o.-ba és semmiféle tartózkodási engedélyt nem kértek, mert párom itt él, rajta keresztül kaptam TB kártyát, stb.

Szóval, feltételezem van párod, aki nem magyar és vele akartok összeházasodni, akkor talán neki kellene ezekről informálódnia és segítenie neked , hogy minden rendben legyen.

Az USA az már más, de te EU-t írsz, amire tudtommal ezek a tartózkodási és letelepedési jogszabályok nem úgy vonatkoznak, mint pl az usára. Nem írtál el valamit?

Melyik országról beszélsz?

2011. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ha pl angliáról van szó,akkor el kell menni az agency-be(van magyar ügynökség is),ők mindent elintéznek "helyetted",mármint minden hivatalos dolgot...
2011. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!