Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál a gyerekednek uniszex...

Adnál a gyerekednek uniszex nevet?

Figyelt kérdés
Tehát olyat, amit fiú és lány is viselhet. Angolszász területen (ezt ismerem egy kicsit jobban) elég gyakori, de magyarban is hallottam már, hogy Alex néven mutatkozott be lány is meg fiú is - természetesen nem egyszerre.
2011. okt. 13. 17:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem adnék, az Alex viszont az Alexandra becézése.
2011. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Így van ahogy a második írja. Én is Alexandra nevű ismerősömet hívom Alexnek. Az csak becézés.
2011. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem adnék, mert magyar nevekben nincs igazán uniszex. Angol névben sok van az más.
2011. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
én nem adnék.
2011. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Második: Alex, mint férfinév szerepel a magyar utónevek közt, nálunk elég ritkán becézik az Alexandrát így....

Kérdező: Uniszex nevet Magyarországon nem engednek anyakönyveztetni. Alapkritérium, hogy a névnek sugallnia kell, milyen nemű viseli azt.

2011. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy nem engedélyezik, viszont ez csak egy teoretikus kérdés :) Csak kíváncsi vagyok a véleményekre. :)
2011. okt. 13. 17:18
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem pont Alexandra ismerősöm szokott Alexként bemutatkozni.
2011. okt. 13. 17:19
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Én Nikolett barátnőmet szoktam Nik-nek (Nick-angol ffi név) hívni!


És néha ő meg Ren-nek (Renáta) ami japán unisex név (bár ffiaknál gyakoribb)


Szóval no para.

2011. okt. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
Ez a baj a magyarokkal... Sok idióta szülő nem gondol arra hogy az a gyerek felnőtt is lesz. Öcsém ovis társa pl. CSÍK MENTA... Mint valami gyógynövény, egész életében ezen fognak röhögni, hogy "szegény, de gáz neve van", meg képzeljetek el egy komoly pozícióban dolgozó nőt Földi Eperke néven (ilyet is ismerek) nagyon gáz szerintem.
2011. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%
nem rossz név..de hogy becézik hogy unisex? unisexecske?:)
2011. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!