Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedik, hogy megvalósítsa...

Nem engedik, hogy megvalósítsam az álmait, tervemiet a szüleim? L/15

Figyelt kérdés
Most mentem fel a gimibe, humán szakra, vidéki vagyok és nem városi, így a buszozás nehézkes kicst, de viszont 8 évig kéziztem, de nem sport tagozatra mentem. Hiányzik a kézi. A suliba felkerestem a kézis tanárt, hétfőn megnézi, hogy mit tudok. Azt tudom, hogy az edzések kb mindennap lennének, lenne a komolya, az egyesületi ami 5-től fél7ig tart,és lenne kicsit gyengébb, ami reggelente van, és néha elkérnének óráról. Apa meg Anya ellenzik, azt mondják hogy hol maradna a tanulás e mellett, hiszen énakkara és színjátszóra is járok. Nem értem!!!! Mit mondjak nekik, hogy megváltozzon a véleményük?? Én imádom a kézilabdát, de látszik hogy a tanulás is fontos, hiszen humán szakra mentem. Mit tegyek ilyen helyzetben???
2011. okt. 14. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha a tanár megfelelőnek tart, akkor esetleg beszéljen ő a szüleiddel, győzze meg őket. (Telefon, vagy hívassa be őket.)

Szerintem örüljenek inkább a szüleid, hogy sportolni akarsz.

2011. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

mondd meg a szüleidnek,hogy a sport is fontos és ha romlik a tanulmányi eredményed akkor abbahagyod.

vagy hagyd abba az éneket vagy a színjátszót és járj kézire helyette.

plusz mondd a tanárnak,hogy beszéljen a szüleiddel.

2011. okt. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem,kérd meg őket,hogy legalább esélyt adjanak,és ha mégis a tanulás rovására menne,még mindig megtilthatják!
2011. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljen a tanár velük, vagy hagyd abba az éneket és a színjátszót. Vagy győzd meg a szüleidet arról, hogy ez milyen fontos neked :D

Az a pár óra hiányzás nem sok, be tudnád pótolni. Sportversenyek céljából sok külföldi országba is eljuthatsz, szóval mindenképp megéri.

2011. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Végképp érdekel az énekkar és a színjátszás?

Viszont mindenképpen beszélj a szuleiddel, mégjobb, ha a tanár beszél veluk, hogy megfelelo lennél a csapatba. Koss kompromisszumot veluk, például, hogy nem romlanak a jegyeid, esetleg javítasz valamibol, ha szukséges. Probált megértetni velk, hogy a sport fontos az egészséges életmodhoz, és jot tesz a tanulás szempontjábol is. :)

2011. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Milyen kérdés ez? Nem engedik, hogy megvalósítsd az álmaid? Mert nem engednek el a HARMADIK sulin kívüli tevékenységre egy idegen városba? Atya ég! Mindjárt sírvafakadok sanyarú sorsodon!
2011. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hasonló módon jártam végig a gimit, mint te, csak én reál tagozatos voltam, de uígy vidéki. valamiről sajnos le kell mondanod, mert még lehet, h nem érzed, de fáradni fogsz. félév táján brutális a hajtás egy erősebb gimiben és sajnos előbb-utóbb kimerülsz. a 3-ból egyről mondj le. ha a kézi a legfontosabb, akkor válaszd azt. én énekeltem 12 évig, nekem az volt a minden. amúgy egy szakkör is pont elég, ha elég nagy intenzitással csinálod. meg persze azt is mérd fel, h miben vagy tehetséges a leginkább.
2011. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bánomisén ***** válasza:

Szerintem is beszélj a szüleiddel, hogy legalább próbaképpen engedjék meg a kézilabdát. Ha nem is minden nap, de mondjuk kétszer egy héten.

Nem lehetnek rossz fejek a szüleid, csak gondolom, attól féltenek, hogy elsősként egy gimiben túl sokat vállalnál és nem fogod bírni. Egy lehetőség viszont mindenkinek jár, viszont ha esetleg romlanak majd a jegyeid, akkor érdemes lesz elgondolkodnod azon, hogy melyik különfoglalkozásról mondj le. Azért mégiscsak az iskola az első :-)

2011. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A sport sokkal fontosabb mint az ének meg a színjátszó...
2011. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!