Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mikor kezdtetek el...

Szülők, mikor kezdtetek el stresszelni a (kis) gyereketek tanulmányám?

Figyelt kérdés

Mienk elsős, és lehet túlizgulom, hogy jól sikerüljenek a tesztjei, hogy megértse, hogy miért tanul.

Ti miket mondtok, és mennyire izgultok ?


2011. okt. 14. 17:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
Nekem nincs gyerekem, de ha lesz, okos lesz
2011. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%
Nem véletlen a "szülők" megszólítás, ha nincs gyereketek nem kell válaszolni!!!
2011. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Elsőbe kezdtem stresszelni mindkét fiamnál. Ez tart a nagyobbiknál 7 a kicsinél 5 éve. A nyáriszüneteket azért szeretem :D

Amúgy én nem igen tudtam megértetni velük, hogy miért. Mint a falra hányt :S

Sok sikert neked. Légy ügyes.

2011. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%
Nekem sincs. De előre tudom, hogy abszolút nem fog érdekelni mennyire teljesít a suliban. Ha ügyes, okos, úgyis menni fog neki... Egyáltalán nem akarom, hogy azért legyen kiakadva, mert jajj ez most csak egyes meg kettes lett.. mi lesz otthon.. anya szomorú lesz, apa kiabál.. Hát kösz nem. Elég volt ez nekem. Majd úgy csinálok, mint egy ismerős anyuka. Ha egyest hoz a gyerek, akkor is viszi a mekibe, hogy "megvigasztalja"- lesz ez még jobb is, és viszi akkor is, ha ötöst kapott, hogy megünnepeljék a sikert.
2011. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, már a nagycsoportban elkezdtem aggódni, hogy hogy fogja bírni a sulit, ahol csendben kell maradni, nyugton kell ülni, és neki ez nem megy.

Elég érett lesz-e hozzá, fogja-e szeretni, vagy kínkeservvel kell berugdalni a kapun minden reggel?

Mi fog menni, és mi lesz nehéz?


Most második, tipikus fiú, okos, jó matekos, jó németes, szépen olvas, csak írni ne kéne... nem csak rondán ír (mint az anyja), de helytelenül is (mint az apja). Nem is szereti, úgyhogy megszenvedjük azokat a napokat, mikor sok az írásbeli.

Majd megnyugszunk, ha lediplomázott. :)

2011. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem szard le, nálunk a a közepes tanulók vitték a legtöbbre az életbe.
2011. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
9%
n
2011. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:42

Azon kívül, hogy a gyerek gurulni fog, csak megtanulja, hogy nem kell megdolgozni semmiért, pont ugyanaz az eredménye, ha tanul, meg ha nem tanul.

Később netán sérelmezni fogja, hogy senkit nem érdekel, hogy hogyan tanul, nem kap érte dicséretet, vagyis nem abban a formában kapja, ahogy azt ő értékelné.

Bele se gondolok, mennyibe kerül mindez.


A legtöbb gyerektelen idevágja, hogy "úgyis okos lesz".

...és mi van, ha nem?! Mivelhogy nem lehet MINDENKI osztályelső, és mindenben kitűnő.

2011. okt. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:32


Mi is nagyon reméljük, hogy az eszét nem tőled, hanem a másik szülőtől örökli majd...

2011. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%

A mekis vagyok.


Engem a rossz jegyért mindig leszúrtak.. a jóért sohasem dicsértek meg. ...

Soha (!) nem fogom leszidni a gyerekemet, ha rossz jegyet hoz. Magának tanul, nem nekem. Persze el fogom mondani neki, hogy miért kell tanulni, miért éri meg tanulni... Aztán vagy megfogadja, vagy nem.. Onnantól az ő dolga.

2011. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!