Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy egy...

Mit jelent az, hogy egy ingatlanon özvegyi jog van bejegyezve?

Figyelt kérdés

Az ingatlan 1/1-es tulajdonú de az özvegyi jog csak az 1/4-re van bejegyezve!

Légyszíves aki tudja érthetően írja le és ne bonyolult szakszavakkal mert ezen a téren nagyon laikus vagyok!


Köszönöm előre is!


2011. okt. 14. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Özvegyi haszonélvezetről van szó?
2011. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Haszonélvezet csak az egész ingatlanra szólhat.Függetlenül a tulajdoni hányadtól!Ilyen nincs hogy negyedrészre van haszonélvezet
2011. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Özvegyi haszonélvezeti jog


Amennyiben az örökhagyó végrendeletében nem a teljes vagyont hagyja az özvegyre, úgy a nem rá hagyott ingó és ingatlanokra speciális, úgynevezett özvegyi haszonélvezeti jog kerül. A leszármazottak által törvényileg örökölt teljes hagyatékra, illetve az ági örökösök által szerzett ági vagyontárgyakra illeti meg az özvegyet a haszonélvezet gyakorlása. Az özvegyi haszonélvezet korlátlan ideig, azaz az özvegy haláláig szól, azonban kivételes esetekben idő előtt feloldható a haszonélvezet.

2011. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Hát az özvegyi jog, az nagyon ciki. Holtig tartó haszonélvezetet jelent. Nem tudom, ezt tudod-e mit jelent: a ház minden haszna az övé, a fizetni valók viszont a tulajé. Azaz, lakhat benne, bárkit odahozhat, kiadhatja bérbe. Ha nagyon ki akar a tulajjal cseszni, akkor még a rezsit sem kell kifizetnie. (Bár akkor én levetetném az órákat.) Ha netán leég, vagy bármi ilyesmi, akkor a tulajdonos köteles neki új lakhatásról gondoskodni. Ennek tetejébe megteheti, hogy be sem engedi a tulajdonost.

Amit érdemes megtenni: tanúkkal leltárt csinálni a ház állapotáról. Időnként ellenőrizni, hiszen a ház állapotának fenntartása az ő dolga. Halálával megszűnik, tehát akivel együtt oda beköltözött, azt elvileg ki lehet rakni. (Ha kiskorú is van, akkor nem lesz egyszerű.)

Ha újra házasságot kötne, akkor is megszűnik, de gondolom nem olyan hülye, hogy ezt megtegye. Élettársa viszont simán lehet.

Én tudom, mert édesapám 2. felesége 1 év házasság után megörökölte a luxusvilla özvegyi jogát. 2 évvel idősebb nálam. Be sem enged. Magyar jog, ollé!

Az 1/4 rész szerintem is félreértés. Talán azért lehet, mert ha illetéket számolnak rá, akkor van egy képlet az özvegy életkora alapján, ami nagyjából a ház értékének negyedére szokott kijönni. De az egész házra vonatkozik.

2011. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjnek 1/4-ed részben volt tulajdonjoga a házban, akkor az özvegy arra az 1/4-re kapja meg a haszonélvezeti jogot, tehát simán lehetséges. Az összes többi úgy igaz, ahogy előttem írták.
2011. okt. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát így már tisztán látok!
2011. okt. 15. 13:00
 7/7 anonim válasza:
= óriás sz.pás
2015. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!