Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám valakiről...

Yarra kérdése:

Hogyan tudnám valakiről leellenőrizni, hogy büntetett előéletű-e?

Figyelt kérdés

Anyukám nagynénje 65 éves, Ausztráliában él. Kb. 3 hete az interneten megismerkedett egy 55 éves magyarországi férfival. A férfi mindenfélével eteti, és azt mondja, hogy nagyon szerelmes belé, szegénykém meg elhiszi neki. Ez még talán nem is lenne akkora probléma, de a nenám a fickó javaslatára már el is adta a házát, és december 1-én jön hogy összeházasodjanak. Azt mondta neki, hogy csak úgy bír állampolgárságot kapni, ha közös a vagyonuk, és már állítólag ő is eladta a házát. (Holott a visszahonosítás alapján úgy is megkaphatná mert a nenám is magyar, vajdaságban született). Most a húgával él abban a házban amit ő vett neki állítólag.

Szóval, ez a sztori nagyon sántít, és attól félek, hogy nagy baj lesz belőle, bár nem akarom leírni a pasit, végül is egy pici esély van rá, hogy igazat mond.

Van valakinek ötlete hogyan tudnám leellenőrizni mondjuk, hogy nem büntetett előéletű-e? Tápiószőlősi a fickó, van itt esetleg olyan aki oda valósi?


2011. okt. 17. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztos, hogy gáz van. Nagy gáz. Három hét, internet, kamu szövegek, házeladás, a mama 10 évvel idősebb...Azt szokták mondani, hogy a vén bolond a legnagyobb bolond - már ne is haragudj. Nem csodálkoznék azon sem, ha fél éven belül mehetnél a nenéd temetésére.


Ha vajdasági magyar születésű a nenád, akkor bizony kérelemre szinte biztosan megkapná az állapolgárságot. (Keresd meg az interneten a KEH honlapját és ott van egy csomó infó az államplpolgárságról). A házat nem szabadott volna eladni, vagy ha igen, akkor az árát a mama különvagyonaként házassákötés előtt házassági vagyonjogi szerződésbe foglalni.


Azt nem tudom, hogyan tudnál bármit is ellenőrizni - egyáltalán miért neked kéne rendészkedni a nagyi fölött -, de ha igen, és kapsz adatot, akkor hivatalosan a rendőrséghez érdemes fordulni. De nem kell ehhez rendőrségi adatbázis, hogy lásd, hogy mekkora szélhámossal van dolgod! Az sem biztos, hogy valaha is törvényt sértett, sok olyan szélhámos van, aki nagyon ügyel arra, hogy törvény elő ne citálhassák soha.


Ja és egy jótanács: házasságkötés előtt a mama írjon végrendeletet, és semmit ne hagyjon a fickóra! Ha élni akar. És ezt nagyon-nagyon komolyan mondom.

2011. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen, ez sajnos nekem is világos, de ő hajthatatlan, makszimálisan megbízik a fickóban... Ő nem kért meg hogy intézkedjek, mert hát ő megbízik a férfiban, csak én sajnálom szegényt. Arra próbáljuk rábeszélni, hogy legalább külön házat vegyen, csak a maga nevére, de igazad van, anyu is attól fél, hogy még akár tényleg a temetésére megyünk majd szegénynek. Nincs gyereke, szóval mindent a fickó örökölne!! nem a vagyon miatt mondom, nekem semmi se kell tőle, csak nehogy ez miatt leüssék vagy mit tudom én... Arra gondoltam hogy autóval elmegyünk a környékre, megvan a címe meg a neve, a falu végén valakit megkérdeznénk esetleg... nem tudom, csak minden olyan gyorsan történik...
2011. okt. 17. 16:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Az előzetes alapján a Házon kívül c. műsorban lesznek hasonló átverések. Szerintem vegyétek fel és mutassátok meg a nagynénédnek (vagy neten is fent kell lennie néhány nappal később, linkeljétek be neki).
2011. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszi. Majd tényleg belinkelem neki, hátha az észheztéríti. Ja, még annyi, hogy azt mondta neki a fickó, hogy az évek nem gond neki, mert már volt egy 25 évvel idősebb felesége, csak az sajnos meghalt autóbalesetben... szóval nagyon gáz. Mindenesetre megfogadom a tanácsodat és a rendőrségre bemegyek, legalább ott utána nézek. Aztán majd meglátjuk...
2011. okt. 17. 17:06
 5/15 anonim ***** válasza:

Vedd meg az alábbi filmet és küldd el neki gyorspostával:

Agatha Christie: A titokzatos styles-i eset. Ha megnézi és erre sem nyílik fel a szeme, akkor megérdemli a sorsát. (Bocsásd meg, hogy keményen fogalnazok, de nagyon dühítő, amit a nenád csinál. Elképesztő, hogy miylen fafejű és osotba emberek vannak: vakon rohannak a saját végzetükbe.)


Teljesen egyértelmű, hogy bepalizta és a pénzére hajt. Hiába keresed bárhol nyílvánatartásban, mert egyrészt a mama nem hajlik a jó szóra, másrészt egy klasszikus szélhámos ritkán szerepel a bűnügyi statisztikákban. De az nem jelenti azt, hogy nem lehet belőle gyilkos.

2011. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25 évvel idősebb feleség és meghalt autóbalesetben? Nyílván, puszta véletlenségből...na, ennek sem ártana utánanézni - ha lehet.
2011. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek sajnos nem tudsz utána nézni, mert személyiségi jogok is vannak a világon. Erkölcsit csak az illető maga kérhet, de az sem tartalmaz régebbi büntetéseket, ha esetleg volt. Vedd elő a nagynénédet, és mondd meg, hogy ha annyira odavan érte, akkor tegyen egy próbát. Mondja azt a pasinak, hogy minden vagyonát átiratta rátok. Ha a férfi tényleg szereti(pffffff.........) akkor így is kell neki. És itt lesz vége a kapcsolatnak.
2011. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beszéljétek meg a nénéddel, hogy mondja azt a pasinak, hogy minden a ti örökségetek lesz .Úgy beszéld rá a nénéd, hogy ez "biztos" módszer arra, hogy kiderítsétek ,hogy tényleg önmagáért szereti.


Jobbat nem tudok. (a büntetett előéletet pedig csak 10 évre visszamenőleg tudnád megnézni)

2011. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos én is tudom, hogy igazatok van, csak hát az én nenám annyira jóhiszemű, hogy egyenlőre ha valamit mondunk a pasira, akkor védi minden irányba. kaptam az előbb egy nyomozónak a telefonszámát, holnap felhívom, hátha nem túl sok pénz hogy utána nézzen, meg majd elküldöm a nenámnak a házonkívül-ös linket. Köszi mindenkinek a segítségét!
2011. okt. 17. 19:05
 10/15 anonim ***** válasza:

Esetleg facebookon, iwiw-en utánnanézni, vagy vmilyen elérhetőségét megszerezni és ott próbálkozni lebuktatni.

De ha itt élsz az országban akkor elis nézhetsz amerre lakik.

2011. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!