Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párod és Te is végeztetek...

A párod és Te is végeztetek egyetemet? Ha valamelyikőtök nem, nem rossz érzés, hogy a barátod/férjed tanultabb, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 22:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Főiskolát végeztem, a férjem nem. Egyáltalán nem érdekel. Nem ez a fokmérője a kapcsolatunknak.
2011. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Én végeztem de ez nem azt jelenti,hogy tanultabb vagyok.Szerelmem biztonsági őrként dolgozott éjjel nappal,hogy én tanulhassak.Ő is okos,olvasott,izgalmas ember csak nincs diplomája.Nem ezen múlik.
2011. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
41%
Én BME-s villamosmérnök vagyok,a férjem BME gépészmérnök,tökéletesen megvagyunk,nem hiszem,hogy nagyon esélyes lett volna olyan srác,aki nem tanul tovább.
2011. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy nem ezen, csak kíváncsi vagyok :)

Köszi a válaszokat!

2011. okt. 22. 22:09
 5/32 anonim ***** válasza:
80%
Lány(20) vagyok a barátom diplomás én nem.Néha rossz érzés,de megpróbálok nem foglalkozni vele.Ő nem érezteti ezt velem csak néha szembesülök vele,hogy ő mennyivel műveltebb nálam és ez zavar egy kicsit.Álltalában nem zavartatom magam e miatt de ha mondjuk ő egyből tudja a választ egy ilyen vetélkedős kérdésre én meg még csak nem is hallottam erről olyankor az azért rosszul esik.
2011. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

Párom egyetemi tanár, én jelenleg főiskolán tanulok, bár most itthon vagyok a 3 hónapos lányunkkal, így passzívon vagyok.

Lehet, hogy be se fejezem, mert munka és gyerek mellett valószínűleg nem lesz egyszerű. Van, aki megcsinálja így is, de nekem egyenlőre többet ér az, hogy a családommal legyek, ha van egy leheletnyi szabadidőm is.

Nem mellesleg nem érzem magam 'butának' attól, hogy még nincs diplomám, mivel anélkül is vezetői beosztásban dolgozom megfelelő fizetésért.

2011. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%

Mindketten diplomásak vagyunk. Az előző kapcsolatom többek között azért romlott meg, mert teljesen különböző világ voltunk az akkori párommal, ő fizikai munkás, én diplomás, nem hiszem, hogy nekem ez működne bárkivel komoly szinten.


A mostani páromnál annyiban tanultabb vagyok, hogy PhD-m van, de ez egyikünket sem zavarja, mindketten jó pozícióban dolgozunk, nem panaszkodunk.

2011. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
75%
A férjem végzett egyetemet - többet is - ráadásul doktorált, nekem viszont "csak" egy főiskolai diplomám van. Vannak helyzetek, amikor kellemetlenül érzem magam, néha kisebbségi érzésem van.
2011. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

Akinek nincs diplomája,az lehet,hogy sokkal műveltebb,mint egy diplomás!

30 évig éltünk együtt egy jó házasságban. A páromnak volt diplomája,nekem csak érettségim. De soha nem éreztem kevesebbnek magam. Igaz,hogy sokat olvastam és olvasok még ma is,kevés dolog volt,amiről nem tudtunk egymással beszélni. Sőt! ha valami érdekelt,akkor sokszor őt kérdeztem meg.

Egy házasságban a legfontosabb a megértés,és nem a diploma.

2011. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ mit tanul mert diploma és diploma között is van különbség.


Egy kommunikációs diploma soha nem lehet egyenlő egy gépészmérnöki diplomával pl.

2011. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!