Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hugom minden állatunkat...

Hugom minden állatunkat kisajátítja, és ez idegesít. Ám e miatt rossznak érzem magam. Igazam van?

Figyelt kérdés

Hazahoztam egy cicát, a hogom meg teljesen kisajátította. Olyan is volt, hogy nem akarta, hogy én játsszak vele, meg amikor játszunk, akkor ő is odatolakszik, és végül elviszi a cicát. Most lett kutyánk is, mindjárt az van, azt mondogatja, hogy a kutya az övé. Rendben, de akkor én nem fogok többet foglalkozni egyikkel sem, legyen ahogy ő akarja. Ám egyben bűnösnek is érzem magam, hogy igy érzek, csak zavar, hogy mindent kisajátít. Vagy ha pl valamilyen cuccomat nem akarom neki odaadni, vagy kölcsönadni, akkor szemét vagyok. Meg szoktam vele "osztani" a dolgaimat, de azért vannak cuccok, amiket csak én használok, nem szívesen osztok meg mással.

Lányok vagyunk mindketten, és 14 vagyok, ő pedig 8 éves.


2011. okt. 23. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
mivel te vagy az időseb hagyjad érvényesülni a hugodat azt mondom, vagy játszatok 3-aban az állatokkal de persze csak finoman :D és ne felejtsétek hogy nem játék állatok! jah és az állatok tudni fogják kik az igazi gazdáik ha foglalkozol velük :) nem csak játék... sétáltatás kérd meg szüleidet had tegyed te eléjük a kaját meg ilyenek :D
2011. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet, csak én 15 vagy, a hugom meg 13. Régebben nagyon zavart, most már kevésbé.. talán hozzászoktam. :)

Én is hozattam egy kutyát, én etetem, viszem sétálni meg wc-zni, de ő kitalálta, hogy ez a kutya a miénk.. Jogtalannak érzem, hogy így kisajátította, hiszen csak játszik vele..

Magyarázd el neki, hogyha övé a kutya meg a cica, akkor neki kell velük mindig lenni, éshogy ez milyen felelőséggel jár. Másik pedig, hogy hagyod, majd kinövi. Ha idősebb lesz, majd Te is elveheted a cuccait. :D

Már én is csak ezzel vigasztalom magam, hogy hogyha kell valami, én is elveszem tőle. :)

2011. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom a laveledből, hogy jóindulatú vagy és tisztességes. Ezeket a tulajdonságaidat őrizd meg. Viszont jól látod, hogy mindent nem adhatsz oda. Azokra a dolgokra mondd azt: nézd, ezt meg kell értened, ezt nem adom oda.Mondhatsz magyarázatot is, hogy miért nem, de nem kötelező. Úgy látom a leveledből, hogy képes leszel értelmesen, kedvesen, jóindulattal megmondani neki ezeket. Biztosítsd róla, hogy a szeretet az megmarad. Nem kell, hogy rossznak érezd magad.
2011. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz vele. A saját cuccaidat persze ne add oda, de csak azokat, amik tényleg a tietek.

Nálunk a kutya, a macska közösségi tulajdon. :) A tesód majd megunja és mindenki játszhat vele. Ilyenkor szokott a szülőkre maradni. :) Csak arra vigyázz, hogy amikor majd rosszalkodik a cica/kutya, és helyre kell tenni, akkor azért is ő legyen a felelős. Ne csak a jó dolgok jussanak neki.

Amúgy a macska olya, hogy magának választ gazdát. Ez nem biztos, hogy a tesód lesz. Ahhoz fog a legjobban "kötődni". (Azért írom így, mert a macskák eléggé érdekemberek, nekem is van kettő és első kézből tapasztalom. :D )

2011. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár év múlva ki fogja nőni a húgod, az enyém is kinőtte :)
2011. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arra is gondolnék, hogy egy ilyen kis gyerek lelkesedése nem biztos, hogy tartós egy-egy állat iránt, úgyhogy ráhagynám. Lehet, hogy később már nem lesz neki olyan érdekes, és kevesebbet foglalkozik vele.
2011. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy akkor lesz neki értékes ha mások is foglalkoznak vele.És egyből ráveti magát.Szerintem ez itt a gond.

Amúgy szerintem igazad van Kérdező, amit tehetsz hogy nem hagyod magad, és rá parancsolsz(ha igazszágosnak látod).Még is csak Ő a 8 éves.

2011. okt. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyu oldotta meg az ilyen problémát. Én nem is említettem neki, de észrevette, hogy hugi mindenre azt mondja, hogy 'az enyém', mikor az családi, vagy egyéni cucc volt. Nekünk egy kis benti kutyus van, amit tényleg én kaptam 13. szülinapomra, meg jó bizire. Onnantól, ha fújt, ha havazott, én vittem le, a zsebpénzemből van a kaja, ilyenek. Hugi mégis magáénak mondta. Anyu egy nap (nagyon szakadt az eső) leintett, mikor suli előtt (6kor) öltöztem sétához, és hugit keltegette, hogy menjen, és vigye sétáltatni a "kutyáját", az meg nekiállt bőgni. Utána, ahányszor rájött a 'minden az enyém' gondolat, anyunak csak rá kellett nézni, már abbahagyta. Ha mégsem,(számítógép, családi) esetében, akkor mondta, hogy legyen szíves, gondoskodjon a számítógépéről, porszívózza ki a billentyűzetet, meg portalanítsa, stb... akkor is elhallgatott.
2011. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki ezeket a dolgokat amiket itt leírtál. tudasd vele ,hogy mégis csak te vagy az idősebb és vannak olyan dolgok amik nem (csak) az övé!
2011. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!