Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem mutatom ki neki, hogy...

Ha nem mutatom ki neki, hogy idegesít, abba fogja hagyni, hogy mindent rajtam vezet le?

Figyelt kérdés
Anyukámról van szó. Ketten élünk, és rajtam éli ki a stresszes dolgokat az életében, engem ez nagyon zavar már. Nem vagyok egyszerű eset, de hazajön és az én hibáim mellett, megkapok minden mást is, hogy én tehetek róla.Állandóan beállít engem egy kis nyominak,és ezzel is leakar nyomni ilyenkor. Ha esetleg nem reagálnék a hisztijeikor, abbahagyná? Vagy ez csak elméletben szól ilyen szépen?20/L
2011. okt. 25. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem reagálsz rá, akkor nem fogja tudni, hogy zavar.

Ismered, a néma gyereknek...

Szerintem egyszer mutasd ki, hogy mennyire idegesít- mehet kiabálás, ordítás, csapkodás- lepődjön csak meg. Utána hagyd ott egy kis időre magában, majd még egy-két napig ne szólj hozzá. Fog menni magától, attól nem kell félni, hogy többet nem fogtok szóba állni emiatt :) És ha már itt tartotok, akkor nyugodt hangnemben meg lehet beszélni a dolgokat. Nálunk bevált.

2011. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

MOndd neki legközelebb, mikor téged szid, hogy "Sajnálom anya, bocsánatot kérek..."

Hidd el kussban fog maradni... :D

(Legalábbis nekem eddig bejött... Ezen mindig ledöbbennek)

2011. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem írod ki, akkor is rájöttem volna, hogy nőből vagy. Csak a nőknél szokás az, hogy némán tűrve, sértődötten várják a változást, de az, hogy kinyissák a szájukat... Nah, azt nem! Jöjjön rá a másik, hogy mi a baj!

Egy jó tanács: Ezzel soha nem fogsz eredményre jutni. Nyisd ki a kicsi szád ha akarsz valamit.

2011. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként pont, hogy mindig visszadumálok.Ezért is írtam ki a kérdést, hogy befejezné-e akkor, ha kussban lennék mikor fesztiválozik.:)
2011. okt. 25. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem a barátom iszonyat sértődős. de értsd, kb mindenen be tud durcázni. ilyenkor kiröhögöm, és szembesítem vele, h milyen semmiségek miatt borul ki. folytatja, de legalább én nevetek rajta egy jót. már nem tud meghatni, mert tudom, h műbalhé.


nem írtál konkrétumot, h anyum miért borul ki rád. talán kupi van a lakásban? nem fizettél be egy csekket, amire megkért? valami elfelejettél megcsinálni, amit megígértél neki?

az én anyum anno ezen tudott kiabálni. aztán idővel rájöttem, h nekem is jobb, ha rend, tisztaság, nyugis lakás várja, mikor hazajön az egésznapos melóból. hiszen értem dolgozott és dolgozik is a mai napig.

utána megszűnt a feszkó, elégedetten járt körbe, megdicsért, h milyen jó kislány vagyok, h leveszem a terhet a válláról.

próbáld meg te is ezt, legalább egyel csökkented az ütközési pontokat.

ha ezután sem nyugszik meg, akkor kérdezd meg tőle, hogy mi baja van veled, hogy a jövőben másképp viselkedhess, és ne legyen balhé.

2011. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!