Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi munkavállalás?

Külföldi munkavállalás?

Figyelt kérdés

Elsősorban tájékozódni szeretnék külföldre költözött honfitársaktól, hogy milyenek a személyes benyomásaik a választott országról (kultúra, gazdasági környezet, mentalitás, stb).


Az ok annyi, hogy a férjemmel most már szilárdan megérett az elhatározás, hogy külföldre költözünk, viszont a célországot tekintve tanácstalanok vagyunk. Elsősorban Európa jött szóba, de egyáltalán nem zárkózunk el Európán kívüli országtól sem.


Azt szeretném kiemelni, hogy kifejezetten személyes élményeket, esetleges bürokráciával kapcsolatos tanácsokat szeretnék kérni, de semmiképpen nem konkrét állást!


Angolul tárgyalóképes szinten beszélek, de olaszul és németül is elfogadhatóan tudok, illetve szerencsére nagyon gyorsan megtanulok bármilyen nyelvet, így a célország nyelve másodlagos számomra.


Minden történetet, javaslatot előre is nagyon köszönök!


2011. okt. 26. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A határátkelő blogon konkrét történeteket, egyes országokra vonatkozó jó tanácsokat (ügyintézés, lakásbérlés, álláskeresés) találhatsz.
2011. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Harmincas házaspár vagyunk, mindketten olyan munkával, ami nincs helyhez kötve. Budapesten éldegéltünk, átlagos körülmények között, bár az elégedetlenség egyre nőtt bennünk: nem tetszett a rendszer, az egészségügy, a közbiztonság, a bokáig érő cigicsikk és kutyaszarhegyek, irreálisan sokat adóztunk, mégsem kaptunk cserébe semmit... mikor egy év alatt kétszer is betörtek hozzánk, eldöntöttük, hogy megyünk. Egy svájci ügyvédi irodával intéztettük el az ottani letelepedésünkkel kapcsolatos összes papírmunkát, mi csak aláírni és lakást választani mentünk ki. Itt élünk már két éve, mit ne mondjak csak azt bánjuk, hogy nem jöttünk előbb: minden, de tényleg minden jobb itt.
2011. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy mediterrán országban élek, a párom ide valósi, hozzá költöztem ki, és itt alapítottunk családot. Több, mint 10 éve élek itt, szeretem nagyon, de - mint a mediterrán országokban általában - nem kiemelkedő az életszínvonal, ide nem jönnek emberek "a jobb élet reményében", de mi elvagyunk, mert jó állásunk, végzettségünk van. Ennek ellenére költözésen gondolkodunk a közeljövőben, Belgium vagy Luxemburg lesz az úticél. Ennek oka, hogy szeretném, ha a gyerekek multikulturális környezetben nőnének fel, illetve megtapasztalnák azt a nyugat-európai mentalitást, amit én olyan nagyra tartok és szeretek.
2011. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

németo.ban lakom,eddig azt tudom mondani,hogy amit másoktól hallottam-főleg otthon-hogy nincs kolbászból a kerítés,meg lenéznek,stb kuuurrvááraaa nem igaz!

itt sokkal emberségesebbek,barátságosabbak,segítőkészebbek az emberek még a munkahelyemen is!!nincs az,mint otthon,hogy gyomorgörccsel mész be dolgozni,mert ki tudja ki fog felnyomni aznap,vagy kiba@szni veled vagy olyan kollégák,akik kinéznek,mert új vagy direkt nem szólnak hozzád..stb itt ilyen nincs!!!egy éttermben dolgozom,ehetek-ihatok akármit akárhányszor ingyen,ez is ami otthon tilos,itt tök elfogadott...a pénz is jósimán megélek belőle nem mondom,h milliomos leszek,de minden évben el tudok menni nyaralni,meg tudom venni magamnak szívfájdalom nélkül azokat a dolgokat amiket szeretnék+van félretett pénzem,összességében annyit mondok,hogy emberi módon meg lehet élni még kuli munkából is-szerintem akárhol az eu-ban-

simán menjetek ki!!!sokkal jobb,mint otthon!!!

viszont sokkal jobb munkát kaptok ha beszélitek a nyelvet!ha nem,akkor nagyon szűkek a lehetőségek

2011. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

23:59 - ha jelenleg olyan a némettudásom, hogy 80%-ban megértek mindent és inkább a nyelvhelyességgel vannak gondjaim (pontos ragozás, végződések, tárgyeset, stb), de tudok kommunikálni - tehát megértenek - kezdetnek az milyen? Szükség esetén be tudok gyűjteni nyelvkönyveket, illetve nyelvterületen baromi gyorsan ragad rám bármilyen nyelv.

Első körben akármilyen munkával kiegyezek, ha idő kell egy nyelv megtanulásához, utána meg tudnék váltani, ha már megvan a kellő nyelvtudás.

2011. okt. 27. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:

én középfokkal jöttem ki németbe,konyhásként kezdtem-ilyen munka nagyon sok van itt-de felvesznek takarítani,mosogatni...ilyesmik vannak az elején

később amikor már megy a nyelv,akkor találhatsz a végzettségednek megfelelő szakmát,vagy esetleg beiratkozhatsz suliba...de egyébként mondom nekem nem volt problémám az úgynevezett "kulimunkával" mert azt is megfizetik.mármint nekem elég volt annyi pénz,szépen kijöttem belőle,és még halálra se dolgoztam magam

2011. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!