Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell kérvényezni, elfogad...

Hogy kell kérvényezni, elfogadtatni egy új utónevet?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Magyar Tudományos Akadémia foglalkozik ilyesmivel, és meg is találtam, mik az elfogadás feltételei, de sehol sem látom, hova kell benyújtani a kérelmet, milyen feltételekkel, miket kell csatolni, mennyi az illeték, stb.


Valaki jártas ilyesmiben?


2011. okt. 27. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
off. ha szabad megkérdezni, milyen nevet fogadtatnál el? :) bocsi, hogy nincs érdemi válasz, csak kíváncsi vagyok.
2011. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudok segíteni, viszont engem is érdekelne a régi és az új neved, mert nem mindegy, mire változtatod meg (tudom, semmi közöm hozzá, de talán segíthetnék :D)
2011. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a Mimóza, mint lánynév nem tetszik, de a Mimó szerintem aranyos, szóba került, mint második név :)
2011. okt. 27. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked: Az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről 30.§ (4) úgy rendelkezik, hogy „Anyakönyvezni a szülők által meghatározott sorrendben legfeljebb két, a gyermek nemének megfelelő utónevet lehet a Magyar Tudományos Akadémia által összeállított utónévjegyzékből. (5) Amennyiben a szülők által választott utónév nem szerepel az utónévjegyzékben , a Magyar Tudományos Akadémia nyilatkozik a kért utónév anyakönyvezhetőségéről”. Ilyen esetben az illetékes anyakönyvvezetőhöz kell fordulni, aki hivatalos formában felveszi a kapcsolatot a Nyelvtudományi Intézettel.


Amúgy a Mimó nagyon helyes név, de azért adjatok mellé egy másik "kevésbé különlegeset" is :)

2011. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Fentebb is írtam, hogy csak mint második név jött szóba, lesz egy "populárisabb" neve is a kicsinek.

2011. okt. 27. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért két név, ha a Mimó tetszik akkor legyen csak az, hidd el megkönnyítitek a gyerek dolgát. Amúgy sikerült elfogadtatni? A megszületés előtt vagy után kell beadni a kérvényt.
2014. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!