Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy átlag magyar...

Szerintetek egy átlag magyar ember mit kezd 2 milliárd forinttal?

Figyelt kérdés

Ti kinek mondanátok el, ha megnyernétek? Férjnek, feleségnek gondolom igen, de nagyszülőknek, gyereknek?

Sokszor hallottam, hogy a lottónyertesek végül depressziósak lesznek.

Könnyen el tudom képzelni, hiszen sokaknak fogalmuk sincs a pénz világáról, és gyorsan sokat veszíthetnek.

Ti mit gondoltok, nem őrülnétek bele?


2011. nov. 22. 15:08
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%

Kirendezném az adósságaimat, az kb. 7 millió körül van.

Vennék néhány ingatlant, régiséget, ékszert befektetséként.

De mihelyt az enyém lenne a pénz...mármint a számláimon lenne...szembeköpném a főnökömet és felmondanék a munkahelyemen.

A szüleimnek, a mamikámnak és a vőlegényemnek mondanám csak el.

2011. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%
Dehogynem! Én biztosan csak annyit szeretnék nyerni ami pont elég, de ilyen nagy összegnél már megörülnek az emeberek többsége.
2011. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
91%
Elkoltoznék Ausztráliába mint egy milliárdos. Vennék egy hatalmas villát, magammal vinném anyukámat és a párom anyját, de azért nem egy fedél alatt élnénk.
2011. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%
szétosztogatják, mert ilyekor van az embernek a legtöbb "barátja".
2011. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
97%

én felújíttatnám a kocsim és világ körüli útra mennék :D

a szüleimnek meg vennék egy házat

2011. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
87%
Én vennék egy élhető házat, nyaralót, bár már van, de jobbat, 2 jó kocsit. Adományoznék, annyit beraknék itthon a bankba, hogy kamatokból is megéljek. A többit egy svájci bankszámlára tenném, mintha nem is létezne.
2011. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
92%

Csak a legközelebbi rokonaim tudnának róla. Elköltöznék, mert azért feltűnne egy-két változás az életvitelemben a környezetemnek.

Biztos, hogy nyitnék belőle egy vállalkozást, nem csak dőzsölnék belőle, mert úgy azért mindent el lehet költeni.

2011. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
76%
Kikérném KP-ba és elásnám a kert végében...
2011. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
95%

Elmondom, én mit csinálnék.

Először is: NEM NYÚLNÉK a tőkéhez. Soha.

Ekkora összegnek több milliós a havi kamata, ami már önmagában is rengeteg. Ha a tőke nem csökken, sőt még nő is, ez sosem változik = életjáradék.

Ha valami nagyobb összegű beruházásra vágynék, akkor 1. vagy megvárnám, amíg a kamatokból összejön rá, vagy 2. hitelre vásárolnék.

Ugyanis ennyi pénzzel már a hiteltől sem kell félni, és addig is nekem kamatozik a pénz.

Természetesen nem egy, hanem több bankban tartanám a pénzem, és többféle devizában.

Barátoknak, ismerősöknek NEM mondanám el, de még a családból is csak a legeslegszűkebb körnek. Nekik persze segítenék is, de csak és kizárólag a kamatokból, és semmiképpen sem adnék nekik effektív csomó pénzt. Kifizetném a tartozásaikat, azt mondanám, nézzenek ki egy lakást (nem nagyot, hanem amit fenn is tudnak tartani), és mondjuk lízingeljék. Vagy valami hasonló konstrukciót.

Adományok hasonlóan: sosem feltűnően nagy összegeket, inkább kiválasztanék pl. egy alapítványt, amit havonta/félévente, vagy ilyesmi módon támogatnék.

Dolgoznék továbbra is, mert tevékenységre szüksége van az embernek szerintem. Max. az ember nem tűrne el akkor annyit.

A saját életemen szinte semmit nem változtatnék, nem költöznék el, nem kezdenék aranyba öltözni... Egy amerikai út a nagy álmom, szóval oda elmennék, de nem rögtön, hanem mondjuk nyáron, és semmi flancos, csak sima turistaként. :D

2011. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
56%

Egy átlag ember elherdálja...

Amúgy azért esnek depresszióba mert hirtelen jobb /pénzügyi/ helyzetbe kerülnek, és párnapig /hétig amig a pnze engedi/ kiköltekezik, mindent megtesz. Utána hirtelen nem teheti/ adósságokba veri magát/ mert ugy van vele hogy nyer majd mégegyszer és akkor nem lesz problémája és nem sikerül.

Szerintem legalábbis

2011. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!