Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan osszuk el az ingatlan...

Hogyan osszuk el az ingatlan árát?

Figyelt kérdés
Válás miatt adjuk el a házunkat. Két lakást szeretnénk venni belölle. A szocpolt letétbe kell helyezni az államkincstárnál. Az lenne a kérdés. Hogy mi a reális? A feleség a gyerekekkel viszi tovább a másik lakásba. A szocpolt beleszámoljuk az előző lakás 50-50%-ába vagy levonjuk es utánna felezünk? A feleség meg megkapja az új lakásába.
2009. máj. 12. 11:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a szocpolt a gyerekek után kapjátok, én azt mondanám, hogy azt az kapja, aki a gyerekeket neveli, a többi meg 50-50%. Szóval szerintem simán 50-50% illeti meg a két felet, a szocpolt nem kellene levonni a feleség pénzéből...végülis az a gyerekekre jár.
2009. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
a szocpol összege mindenképpen a gyerekeknek jár. ahova kerülnek a gyerekek abba a házba kell beszámítani. ezt egy bíró is így ítélé, ne menj bele, ha osztozkodni akar azon is!!!
2009. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
javítok: ítélné
2009. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy ha nem letünk volna házasok nem is kaptunk volna szocpolt. Vagy tévedek? A feleség akkor egy válásból ezzel az előnnyel lép tovább. A szocpol ára is hozzá járult a lakásunk nagyobb értékéhez ami nem kevés és amit hozzá építettünk az a férj tulajdona is.
2009. máj. 12. 11:50
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nincs megbecsülés a mai világban már. A férj nem hogy odaadná, ami jár a gyerekeknek. Sajnállak, hogy a férjed így áll a dolgokhoz. Szerintem nagyon szomorú, hogy akit régen szeretett az ember most még azt is el akarja venni, ami amúgy a gyerekeinek járna (szocpol). Azt nem tartja szem előtt, hogy ezzel csak a saját gyerekeitől vesz el, ami egy szülőtől nem rendes dolog.
2009. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Beszámítják a szocpolt az új lakásba, de az a kérdés, hogy. Ha 15m a ház az 7,5m fejenként. Ebbe benne legyen-e a szocpol 1,2m? Vagy 15-1,2=13,8m és ezt felezzük.
2009. máj. 12. 12:08
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most hogy újra elolvastam, azt gondolom, hogy te vagy a férj, bár csak első szám 3-dik személyben írtál mindkét félről. Szerintem ez zsarolás. Amit hozzátettetek, azt ketten tettétek hozzá. Nem kellene kijátszani a dolgokat. Te azt mondod, hogy nem kaptátok volna meg a szocpolt, ha nem lettetek volna házasok...most ezzel az erővel azt is lehetne mondani, hogy nem kaptátok volna meg a szocpolt, ha a feleséged nem vállalja, hogy szül neked gyerekeket (ami valljuk be, nem egy könnyű dolog). A szocpol a gyerekeknek jár, nem a feleségnek, értsd már meg. Annyira fáj neked, hogy jól fog kijönni a válásból? Egyszer ezzel az emberrel megosztottad az életedet, gyerekeket szült neked, most mitől szűnt meg a tisztelet? És neked is érdeked, hogy a gyerekek a lehető legjobban éljenek mellette, nem?
2009. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a 13,8-at felezném és a szocpol menne teljes összegben ahhoz, aki majd a gyerekek nevelési jogát kapja meg.
2009. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ő semmi képpen nem akar válni. Szép családi házunk van és ő ott akar maradni velünk, de én már nem akarom őt.
2009. máj. 12. 12:11
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólóknak. Nem semmi férjed van, jobb is ha szabadulsz tőle! Abból, amit írsz az jön le, hogy egy önző, magamista b... Mindenen nyerészkedne és a saját érdekeit helyezi előtérbe! Ne hagyd magad! Szerintem annak örülne a legjobban ez a jó ember, ha kisemmizhetne! Még ilyet, hogy felesbe a szocpolt, te meg neveld a gyereket, ő meg lógathatja a lábát meló után egy fullos kéróban és egyik csajt a másik után dönthetné hanyatt! Mint az én férjem!

Mi is válunk, de most könyörög, hogy fogadjam vissza, holott megcsalt, átvert, semmibe vett. Úgy gondolja, hogy nekem semmi se jár a házból és mindenből, még gyerektartást se fizet! Én tartom el a kicsikét, meg magamat a nagyszülők segítségével! Azért ez is nevetséges! Ő meg éli vígan a független és gondtalan életét! Jól kifogtuk, te is és én is!

Harcolj! A gyerektől vesz el mindent! Ezt azért nyomatékosítsd nála és mivel nem ő fogja nevelni őket, csak hétvégi apuka lesz, ne tartson igényt még erre is! Mik vannak!?! És mennyi ilyen "apuka" van!

2009. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!