Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira ki vagyok akadva!...

Annyira ki vagyok akadva! Hogyan keverhet minket ekkora slamasztikába?

Figyelt kérdés

Anyósnál laktunk, kötöttünk be internetet két éves hűségnyilatkozattal.

De fél év múlva meghalt a nagymamám testvére, és a nagyim megörökölte a házát.

A nagyim nekem ajándékozta azzal a kikötéssel, hogy lemondok a család házának az örökösödéséből a testvéreim javára.

Nem tudtuk átköttetni az internetet, de anyósom azt mondta, nem baj, ő vesz egy gépet az élettársának, és ők kihasználják a netet, fizetik ect.

A ház amibe beköltöztünk eléggé lepusztult már. Itt élünk fél éve, most lett lakható, jó a fűtés és néhány ablakot is ki tudtunk cserélni.

Viszont anyóséknál elromlott a számítógép. Anyósom pedig úgy döntött, hogy nem fizeti tovább a netet, ami a férjem nevén van.

Erről mi nem tudtunk.

A szolgáltató, miután nem tudta behajtani az elmaradt részleteket, egy behajtócéghez ment.

Mi minden fillért a fogunkhoz verünk, hogy össze tudjunk szedni annyi önerőt, hogy hitellel és szocpollal leszigetjük a házat, felújjítsuk a konyhát satöbbi.

Erre a behajtó megtalálta a férjemet és 100.000 forintot követel, vagy peres útra megy, amit mi tuti hogy elbukunk.

Sírva hívtam fel anyóst, hogy ez most mi?

Erre még ő volt felháborodva, hogy miután elromlott a kéz alatt vett számítógép, neki miért kellett volna fizetni?

Én Gyesen vagyok a lányunkkal (1,5éves), a férjem fizetése az egyetlen bevétel.

Nem tudjuk fizetni és tuti, hogy BARosok leszünk. Akkor nincs hitel, szocpol, lakásfelújítás.

Nem bírom abbahagyni a bőgést!


2011. nov. 25. 08:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Az ilyen anyóst jól szájba kéne verni...!

A férjed miért nem mondja meg neki, hogy komám ha már eddig tudtad használni, akkor fizesd ki b+! Valamivel (ha már más nem használ) meg kéne fenyegetni, mert ahogy az írásodból látom, ez egy felelőtlen, ingyenélő, senkiházi nő. Ellenkező esetben, nem tudom mit lehetne még tenni...jogi úton nem tudom mennyire támadható a dolog, hogy a férjed fizette, de ők laknak abban a házban és ők élvezték.


Amúgy egy jó tanács (nem kötelező megfogadni): menjetek innen minél messzebbre, mert itthon csak csődbe menni lehet gyorsan, meggazdagodni, vagy normális életet élni azt nem.

2011. nov. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de sírhatsz tovább, bár azzal semmit nem fogsz megoldani.

Mivel a férjed nevén van a szerződés, ezért neki/nektek kell kifizetnetek a számlát. Független attól, hogy a másik faluban a Jucinak a volt fodrászának az élettársának a kiskutyás volt kollégistájának a keresztszülei használják vagy nem!

Írjatok egy levelet vagy vegyétek fel a szolgáltatóval a kapcsolatot, hogy részletfizetést kértek. Bár, ha végrehajtónál van már az ügy, akkor nem hiszem, hogy ezt engedni fogják..


Úgy látszik, nem az anyósnak van a legtöbb esze abban a családban..

2011. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen tanácsom van:

Anyóssal minden kapcsolatot megszakítani. Jobb egy okos ellenség mit egy ostoba "barát".


A 100000 forintot meg valahogy össze kell szednetek. Talán adjatok el valamit, mondjuk tévét, ha van, esetleg közeli barátoktól kérjetek kölcsön.

2011. nov. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is vannak olyan számláink, amit ténylegesen más fizet, mert ő használja (albérlő, családtag, stb). Viszont a mi kártyánkról megy az utalás, az igazolást továbbítjuk annak, akit érint, ő meg nekünk kifizeti.

Így látjuk, hogy hogy állnak a pénzek.


Anyámék is így szívták meg, az albérlők egy évig nem fizettek közös költséget nekik (mármint az ő lakásuk után a házban), akkor derült ki, amikor jött a felszólítás. Néhány százezer buktával tudtak csak kiszállni az ügyből. Azóta ők is ilyen kanyarral fizetnek mindent és a neten nézik, hogy melyik számla hogy áll.


Egyébként behajtónál is lehet részletfizetést kérni, viszont ezzel egyidőben a kívánt részletet is érdemes elkezdeni fizetni, mutatván a fizetési hajlandóságot. Ha időben tologatjátok, csak nőni fog az összeg.

Tehát írtok egy hivatalos hangvételű levelet, amiben szociális helyzetre hivatkozva (részletes kifejtése, hogy mennyi költségetek van), kértek mondjuk havi 10 ezres részletfizetési lehetőséget, majd odaírjátok, hogy egyúttal el is utaltátok az első részletet (de történjen is meg, mert vissza tudják ellenőrizni!).

APEH-nál és sok más szervnél is működik ez, én is éltem már vele, meg másnak is intéztem ilyet (külföldi ismerős, aki nem tudott magyarul megírni egy ilyen levelet)

2011. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%
Provident, zaci, kölcsön baráttól, szülőktől, testvértől?
2011. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
A részletfizetést azért is intézzétek gyorsan, mert ha peres útra terelik, akkor ez a mozgástér is megszűnik.
2011. nov. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Anyósnak semmit nem kell adni, és semmiben nem kell megbízni benne.

Engem qrvára idegesített az elején, hogy amikor mi munkában voltunk bejött a lakásba, és összetelefonálta a rokonságát, mi meg fizettük a számlákat. (akkor neki csak mobilja volt az meg ugye drága) Aztán gondom volt róla, hogy amikor tudtam, hogy bejön a városba akkor a telefon dugóját megmozdítottam a falban. Eleinte csak közölte, hogy rossz a telefonunk. Mondtuk, érdekes, mi nem vesszük észre. Később kérte, hogy javítsuk meg. De aztán tényleg elromlott. A fia hajlott a javításra, én nem. Mondtam, minek ha van mindkettőnknek mobilunk, összesen 4? Nem lett megjavítva a telefon, akkor már nem is kellett neki hetente bejönni a lakásunkba. Néha mégis itt járt, egyszer elvitt egy edényt (erről tudok, ki tudja mi egyebet), akkor a párommal összevesztem, ő védte az anyját, én mondtam hogy más nem lehetett. És rákérdeztem anyósra, aki beismerte, én pedig közöltem a fiával, és megkértem, hogy ő kérje meg az anyját, hoyg ezután akkor szíveskedjen a lakásba bejönni, amikor mi is itthon vagyunk. Gondolom, jól összevesztek, de anyós tényleg nem jön. Bár ha mostanában jönne sem lenne itt egyedül, mert én épp itthon vagyok még vagy 2.5 évig, úgyhogy nem engedném, hogy bármit megfogjon...

2011. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A szolgáltatónak a behajtó cég előtt nem kellett volna ajánlott levélben kiküldeni a fizetési felszólításokat? Ajánlottban azért, hogy legyen "bizonyíték", hogy a címzett (jelen esetben a férjed) átvette. Mert biztos, hogy küldtek felszólítást, vagy azt anyósod átvette?


Az a baj, a szolgáltatót tényleg csak az érdekli, hogy megkapja a pénzét, jogosan. Máskor legyetek okosabbak, még családon belül sem tanácsos a vak bizalom, a befizetéseket ellenőrizni kell.


A részletfizetés kérelmezését szerintem is próbáljátok meg. Plusz olvasd el konkrétan az internetszerződésetek apró betűs részét, hátha ott van valami konkrét infó, amit a ti esetetekben felhasználhatsz aduként (pl. vmiben nem jártak el a leírt szabályoknak megfelelően).

2011. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egy banknál van egy lehetőség,hogy ha betudod mutatni az előző 3 hónapos fizetésed,akkor a fizud kétszeresét megigényelheted,és akkor fizeted vissza ahogy tudod.

Ha érdekel a bank,akkor utána járok,melyik volt ez mert anyukám igénybe vette egyszer.

2011. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
12%

Ne haragudj, de nem tudom sajnálni az olyan felelőtlen, buta embereket, mint te!


1. ott az internetre a szerződésetek és rá se kérdeztek néha-néha, hogy fizeti-e.


2. gyereket szülsz, mikor még az se megoldott, hogy hol lakjatok. nagyon szép gyerekkora lesz neki a nyomorgásban, fagyoskodásban, gratulálok!


3. arról meg ne is beszéljünk, hogy nem lehet az internetet hűségidőn belül áthelyeztetni vagy felmondani, mert nem igaz!!!!

2011. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!