Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy van barátom? Nem titkolhatom örökké! De nem akarom, hogy cirkuszoljanak.

Figyelt kérdés

3hete járok a barátommal,de mikor megyek találkozni vele,akkor mindig ki kell találnom valamit,hogy hova megyek kivel és miért.Félek megmondni,hogy van barátom. Megvan az oka... Amikor először volt barátom 15éves voltam,és hát valahogy megkellet mondanom,hogy randira megyek.. Nagy nehezen kiböktem,akkor anyám kiakadt,meg apám is.Aztán anyu lecsapott egy cirkuszt,hogy én,hogy gondolom ezt stb. Mikor elmentem a randira,anyám mindig piszkálta apámat,hogy hívjon fel,hogy mit csinálunk,hol vagyunk.Felkellet vennem a telefont akármennyire is égtem a fiú előtt,mert ha nem vettem volna fel már anyám kombinált volna... Mikor hazamentem azzal fogadott apám,hogy anyám kivágta a cirkuszt,hogy utánam akart jönni és ő állította le. Kicsit elég rosszul esett,hogy anyám ilyen.. Igen félt,jogos de azért ennyire.. Ez már beteges.. Míg más lánynak azt mondták a szülei,hogy oké lányom örülök neki,de ne csinálj hülyeséget.. Meg akárhányszor nyáron elmentem valahova már anyám fantáziált,hogy én biztos "hapsizni megyek" pedig én sose voltam az a lány,aki fűvel fával összejött meg a fiúk verték az ajtót,hogy hol vagyok... Most 16 és fél éves vagyok,és találtam egy olyan fiút aki olyan mint én,személyesen ismertem meg és ő is 16éves. 3hónapja ismerem,de most jöttünk össze 3hete,igaz egy héten egyszer találkozunk a suli miatt.(kb.30-35km van köztünk)De már be kéne vallanom egyszer,hogy van barátom és megyek találkozni vele..Örökké nem titkolózhatók,és elég sz*r,hogy folyton hazudnom kell.. De félek,hogyha elmondanám mi a helyzet,akkor anyám megint cirkuszolna nem akarna sehova se engedni és megint kombinálna..Nekem ez nem hiányzik.. :S:S Mamám is megmondta,hogy szerinte tök normális,hogy van barátom,de hülyeséget tényleg ne csináljak,szóval csak ésszel.. Mondtam neki,hogy hát anyunak ilyesmit nem lehet mondani.. Mindenki azt mondta erre,hogy akkor lázadjak,és már csak azért se foglalkozzak anyuval ha cirkuszol.. Hát nem tudom.. Akkor meg én vagyok a szemtelen kölyök...


Múltkor a barátom lekéste a 20:00-as buszát,ezért 22:30kor indult a másik,ott maradtunk és elmentünk sétálni,beszélgettünk jól elvoltunk.Hívtak anyuék de nem mertem felvenni a telefont,mondta barátom,hogy vegyem fel és mondjam el az igazságot,hogy rá haragudjanak és ne rám..Inkább írtam egy sms-t, Aztán otthon azt hazudtam,hogy azért jöttem a 22:40es busszal,mert barátnőmék lekésték a buszt,és ott maradtam velük de jól elvoltam.Szerencsére nem akadtak ki.. Másnap kérdezte a barátom neten,hogy mit szóltak a szüleim?Mondtam,hogy semmit... Annyira égtem..

Nem tudom,hogy megéri-e hogy elmondjam,hogy van

barátom.. De hazudni se akarok,pedig már megtettem de félek,hogy mi lesz megint..

16/L


2011. nov. 27. 11:02
 1/5 anonim válasza:
71%
hat szerintem mond el az igazsagot eleinte lehet h kiakadnak de aztan le fognak higgadni ,hidd el jobb hamarabb mint keson mert te is szarul erzed magad es mikor anyudek megtudjak h 3 hete csak hazudsz es atvered oket akkor fognak kiakadni igazan ,ugyhogy en elmondanam aztan kicsit lehet h kiakadnak de aztan megfognak erteni .sok sikert :)
2011. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kitudakolni anyukádból, hogy miért félt ennyire. Lehet, hogy kamaszként csinált valami hülyeség(ek)et és ezért nem bízik benned!

A hazugsággal az a baj, hogy előbb-utóbb kiderül és akkor még kevésbé fognak bízni benned!

2011. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is mondd el. A múltkori eset 1.5 éve volt, akkor tényleg fiatal voltál. (most is, de jobb a helyzet :)).

Szerintem csak úgy vesd be, hogy egy helyes srác moziba hívott, szívesen elmennél vele..... Neked lenne kedved, de anyukád mit szólna hozzá.... Ha már így vezeted fel, akkor nem érzi úgy, hogy kihagytad valamiből, és mivel a véleményét is kikéred, csak nem veszi ki rosszul magát....

2011. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fú, mennyire átérzem a helyzeted...el sem hinnéd :S teljesen ugyanez volt velem is, nekem is 15 évesen volt az első barátom, és az én szüleim is pont ugyanezt csinálták...mintha csak róluk olvastam volna. igaz nekem azóta nincs senkim, de most már (17 vagyok szóval csak kicsivel idősebb mint te) simán megengednék mert hogy elég idős vagyok már hozzá..szóval szerintem próbáld meg te is, szinte biztos vagyok benne hogy megértenék:) sok szerencsét:)
2011. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem évekig ezt kellett csinálnom, hazudni, hová megyek..

pedig 19 voltam.... anyám elég féltős volt.


úgy éreztem mérges lenne rám.


23 voltam mikor be mertem vallani az akkoi pasim. előttelévőkről nem tud semmit.


a mostanivőlegényemet sem mondtam el rögtön. csak amikor kicsit már komolyabb volt... nem volt belőle gond.


csak mond el. ha hisztizik, akkor várd meg míg lenyugszik. próbálj vele beszélni hogy mi a baj? ha sokat cirkuszol akkor az meg már sztem őt minősíti. a hiszti nem megoldás semmire.


a lényeg az, hogy ne dőlj be az érzelmi zsarolásnak. a nem találkozhatsz vele tipusú dumának...


előbb utóbb elfogadja.


25/N

2011. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!