Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes egyáltalán ennyi...

Érdemes egyáltalán ennyi szabadidő mellett családot alapítani?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozunk, megtaláltuk az anyagi és szakmai megbecsülést, de egy gond van ezzel: napi 10-12 órát dolgozom + két óra ingázás, azaz reggel 6.30-kor elindulok és leghamarabb este 7-8-ra érek haza, hullafáradtan.


Szeretnek magamra is tobb idot, legalabb a napi tajekozodasra,sportra,hobbira..


Aztan, ha gyerekem lenne (mert mar a korban benne vagyunk) akkor szinten szeretnek minosegi idot eltolteni vele, azaz legyen turelmem hozza, egyebkent mi ertelme van? Hogy idegen bebiszitter nevelje?


Vagy ez normalis,hogy az apak manapsag csak hetvegente latjak a gyerekuk (mert hetkoznap mikor otthon vannak a gyerek meg/mar alszik?). Nem ertem ezt a vilagot, mi ertelme van az eletnek, ha mindig csak a mokuskerekben vagyunk?


Amugy orulok,h van egyaltalan munkam, sajnos nem valthatok kozelebbiert/kevesebbet dolgozosert...

Mo-n pedig ugyanugy meglenne az ingazas a fovarosba, tehat a kulfold ilyen ertelemben nem is szempont.


Vagy mas ferfiak ezt a munka/csalad idoaranyt normalisnak tartjak? Visszasirom szuleim korat, amikor reggel 8-tol 5-ig dolgoztak a faluban, napi 10 perc ingazassal..


2011. nov. 30. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én apukámat csak hétvégente láttam régebben. Most, hogy nagyobb lettem, még akkor látom amikor hulla fáradtan haza ér. De nincs mit tenni, értünk dolgozik, kell a pénz.
2011. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

gondolom a fenti tényezőket (10-12 órázás kint) nem hosszú távra tervezted

1. nem is bírnád 10en 20on éveken át

2. alapozni jó, amúgy ez nem élet.


válaszul tehát: tehetsz bármit, vállalhatsz gyereket, csak nem most.

2011. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másért sem érdemes.

Igen, pontosan ez a cél, hogy dolgozz, és a gyereked csak hétvégén lásd: azaz ne te neveld, hanem a felső hatalom, ami saját kénye kedvére töri be.


[link]


A videolink fölötti utolsó mondat a kulcs. Nem a szülőnek biztosítani több szabadidőt, nem. Majd MI megtanítjuk a fiatalnak, hogyan legyen szorgos hangya mellett szapora patkány is.

2011. dec. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen és akkor lesz oylan gyereked, mint az 1-es (nincs egyedül a gyerekek kétharmada ilyen), hogy nem is ismeri az apját, nem is kötődik hozzá. Ha meghalna az apja, akkor az első gondolata az lenne, hogy nincs pénz.
2012. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos elég beteges még a napi 8 óra munkaidő is.

És ez csak az,amit ott töltesz,nincs benne az utazás,az előtte-utána készülődés.Az otthoni alap dolgok(mosogatás,mosás,főzés) és ezek csak alap dolgok,hol van a takarítás?

A legtöbb embernek csak úgy kipottyanak a gyerekei,aztán semmit nem foglalkoznak velük,elmennek iskolába,haza mennek,kezdődik minden elölről.Én nem látom értelmét az egésznek.

2014. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!